Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Elite: Dangerous - recenzja

37 postów w tym temacie

Co jak co, ale jak na mój gust to śmiało można dać Elitce więcej niż to gram.pl zrobiło... dawno nie widziałem tak dobrej gry, DA:I się chowa... zresztą on nawet przy FarCry4 czy Lordsach się chowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"(...) może za kilka lat Elite dotrze i do tego miejsca. Tyle, że zrobi to inaczej niż EVE, które w pogardzie ma samotnego pilota (...)" - śmiem twierdzić, że autor tekstu nie zna EVE. Obstawiam, że jeżeli grał w ogóle to skończył po tutorialu :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu recki mam wrazenie ze gra jest skierowana tylko do pewnej grupy odbiorcow tak samo jak jest EvE Online. Czyli zdecydowanie nie dla mnie bo pewnie bym padl z nudow przy takim tempie rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się tutaj odpieprza? Porównywanie Elite do Dragon Age, Lords of the Fallen i Far Cry 4? Trzymajcie mnie.

Swoją drogą, Sławek - "Elite: Dangerous nie jest, Elite: Dangerous się staje". Dawno nie przeczytałem tak fajnego zdania, które zdaje się, że znakomicie podsumowuje istotę całej tej produkcji i w zasadzie pozwala dodać oczko do oceny na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co się tutaj odpieprza? Porównywanie Elite do Dragon Age, Lords of the Fallen i Far Cry
> 4? Trzymajcie mnie.

... a niby myślisz że jak się wybiera grę roku? Ta gra według mnie powinna nią zostać, bardziej przyciąga, jest lepiej zaprojektowana i przede wszystkich posiada o tonę mniej błędów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż święta zamierzam spędzić z rodziną, znajomymi oraz WoW/KH ReMix, to Elite chętnie wypróbuje. Zwłaszcza, że swego czasu czekałem na Star Citizen, który nie wiadomo, kiedy i w jakim stanie się ukaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 12:11, Shinigami napisał:

Zadaj sobie trochę trudu i zamiast pisać komentarz obejrzyj z dwa, trzy filmy poświęcone
walce w tej grze.


Widzialem, mimo wszystko nie jest to gra dla mnie. O ile walka jest napewno bardziej dynamiczna od EvE o tyle cala reszta dla mnie osobiscie wydaje sie nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zagrałbym, ale nie ma singla, a mmo mnie nie bawią. Wolę grać sam.

Kto powiedział, że nie ma singla? tryb SOLO PLAY, jedyny minus tego trybu - zapisy robią się na serwerze, więc jak zginiesz nie ma zmiłuj - zaczynasz od zera, albo wykupujesz ubezpieczenie i trochę biedniejszy masz z powrotem swój statek z towarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 12:22, LESZ3u napisał:

Co się tutaj odpieprza? Porównywanie Elite do Dragon Age, Lords of the Fallen i Far Cry 4? Trzymajcie mnie.


Niektórzy trafili do złego tematu, brzmi to tak jakby miłośnik wirtualnej piłki kopanej robił szum w temacie symulatorów lotu, bo mu się gra nudna i mniej dynamiczna wydaje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę poszukać jakiś dobrych poradników dla początkujących, bo na razie jestem w stanie robić tylko misje, w których mam coś przewieźć z pkt A do B. Jak mam znaleźć jakieś czarne skrzynki, nadajniki, czy inne badziewia w danym sektorze to leżę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wiele innych serwisów piszę, że to powinna być gra roku a nie DA:I.

Nie, bo Elite jest zbyt niszowe. To nie jest gra dla każdego.

> To w końcu na jakiej zasadzie działa ten multi?

Na takiej, że jeden na kilkaset napotkanych statków jest pilotowany przez innego gracza, przynajmniej w rejonach, w których ja latam.

> śmiem twierdzić, że autor tekstu nie zna EVE

nie zna, ale zna ludzi, którzy w EVE grali.

> Jak mam znaleźć jakieś czarne skrzynki, nadajniki, czy inne badziewia w danym sektorze to leżę :)

musisz namierzać niezidentyfikowane sygnały. w jednym z nich będą wisiały w przestrzeni, wystarczy zebrać cargo scoopem. Tylko pamiętaj, że każdy zebrany w ten sposób ładunek jest traktowany jak kradziony/nielegalny, więc jeśli cię przeskanują gliny albo stacja (tylko te duże skanują) w czasie dokowania, to dostaniesz sporą grzywnę. Można próbować uniknąć skanowania w czasie dokowania lecą w trybie "cichociemnym" (domyślnie pod Delete), ale nie zawsze to działa.

Generalnie jak najszybciej wymień Sidewindera na Haulera, a potem frachty, dostawy i drobny handel żeby zarobić na Cobrę. Od tego momentu można się bawić. Nie inwestuj w Addery, Vipery i tym podobne, bo choć wydają się tańsze, to mają za małe ładownie, żeby naprawdę zarabiać, a podzespoły do nich są takie drogie, że lepiej jest uderzyć w Cobrę i na niej natłuc trochę gotówki, żeby potem wrócić sobie na przykład do Vipera i bawić się w łowcę piratów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować