Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry roku czytelników Gram.pl - największa wpadka

29 postów w tym temacie

Największe porażki 2014 roku:

1. Aktualna generacja - ceny gier w PL (~250 PLN), 90% tytułów na obie generacje, przekłamany marketing, day one patch, downgrade, bardzo słabe tytuły startowe + kiepskie tytuły które wyszły po roku od startu generacji

2. Sony - przede wszystkim żenujący poziom usług:
a. niedziałająca usługa PSN (beta Destiny, za mała ilość serwerów, ataki itp.) obstawiam że gdybyśmy zliczyli wszystkie dni niedziałającej usługi - wyszłoby kilkadziesiąt dni na calutki rok
b. kiepściutkie exclusivy - w sumie ze trzy-cztery na przestrzeni ponad roku, żaden z nich poza grafiką nie stoi nawet w pobliżu nowej jakości
c. usługa PS+ jako cień tej z poprzedniej generacji - karmieni jesteśmy g...kami zamiast tytułami AAA (patrząc na PS3 w listopadzie powinniśmy dostać roczne gry które były na PS4 - Killzone, AC IV, Knack itp)
d. DriveClub - to taka wisienka na torcie dla PS - gra przekładana, niedorobiona, z niedziałającym multi (no surprise Sony), łatana tygodniami, dodatkowo tytuł który miał być w PS+ (nie ma)

3. Ubisoft - firma która jawiła się jako pierwsza która pokaże innym co to jest next-gen - niestety nie pokazała, dodatkowo większość tegorocznego hate''u poleciało w tym roku właśnie na nią

Kiepski ten rok, kiepski. Wg mnie najgorszy od niepamiętam już kiedy (a gram już od 15 lat - co prawda dużo mniej ale rękę na pulsie trzymam). Najlepiej bawiłem się w marcu przy Titanfall''u plus niedawno przy Alien Isolation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2014 o 19:43, Dared00 napisał:

a zwłaszcza ta farsa zwana Gamergate


W tej "farsie" akurat najbardziej żałosne jest podejście serwisów i prasy branżowej. Kobieta zdradziła faceta i przespała się z kilkoma innymi, nihil novi, w normalnych warunkach by "afera" potrwała z tydzień, rynek indie by dostał plaskacza w wizerunek i tyle. Ale nie, bo "gejm żurnalizm" poczuł się w obowiązku bronić biedactwa przed złymi mizoginistami, a wrogiem stawał się każdy, kto z miejsca nie wykrzyczał swojego niezłomnego wsparcia dla Quinn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2014 o 10:02, golic napisał:

Kiepski ten rok, kiepski.


Dla kogo kiepski, dla tego kiepski. Generalnie branża wygląda tak jak opisałeś, jednak dla kogoś kto nie gra na konsoli minusów byłoby znacznie mniej.

The Banner Saga, Divinity, Alien, South Park, Dark Souls 2 (mimo wszystko), Child of Light, The Wolf Among Us, Castlevania: Mirror of Fate HD, Diablo III: Reaper of Souls, TWD i pewnie o czymś zapomniałem.

Nie było tak źle, wszystkie z tych gier + SC2, CS:GO, WoD, przyniosły w roku, lub pod jego koniec, kilka ciekawych zmian. Oby tak dalej. Mam nadzieję, że do marca pojawi się więcej argumentów przemawiających za kupnem PS4, ale w siłę Order po tym co zobaczyłem wątpię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dla kogo kiepski, dla tego kiepski. Generalnie branża wygląda tak jak opisałeś, jednak
> dla kogoś kto nie gra na konsoli minusów byłoby znacznie mniej.
>
> The Banner Saga, Divinity, Alien, South Park, Dark Souls 2 (mimo wszystko), Child of
> Light, The Wolf Among Us, Castlevania: Mirror of Fate HD, Diablo III: Reaper of Souls,
> TWD i pewnie o czymś zapomniałem.
>
> Nie było tak źle, wszystkie z tych gier + SC2, CS:GO, WoD, przyniosły w roku, lub pod
> jego koniec, kilka ciekawych zmian. Oby tak dalej. Mam nadzieję, że do marca pojawi się
> więcej argumentów przemawiających za kupnem PS4, ale w siłę Order po tym co zobaczyłem
> wątpię ;)

PC dostał rykoszetem, wszystkie multiplatformy tak samo zabolały na PC jak i na konsolach. Na konsolach ledwo co widać start nowej generacji (podbita rozdziałka + multitasking oraz zasysanie contentu w tle), na PC nie widać wcale, poza standardowo kolejną generacją grzejników do budy. Ja złożyłem kompa niedawno ze średniej półki a czuje że za rok, dwa będzie do wymiany, wtedy całkowicie przestawię się na casualowe kupowanie gier na konsole.

Mnie chyba najbardziej zabolała otoczka wokół Sony. Na tyle iż postawiłem XOne obok.

Tak czy inaczej ten rok to rok faili, przesunięcia premier, słabych bebechów konsol, walenia ściem PR''owych, dowgrade wszystkiego jak leci, niekończących się łatek (do Halo Collection chyba już z 6 pobrałem, gra waży grubo powyżej 60 GB!!!, do Unity trzeba było 3 które pewnie w sumie ważą z 10GB by gra była grywalna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć gdzie ta przepaść między DC i Forzą? Funkcje sieciowe w początkowych tygodniach - to oczywiste, coś oprócz tego?

A ta dłuuuuuga lista problemów? Wychodzi na to, że to tylko brak wersji PS+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2014 o 16:50, golic napisał:

PC dostał rykoszetem /.../


Pewnie, mam nadzieję, że ten rok otworzył przynajmniej niektórym oczy i przestaną kupować obietnice zamiast gier.

Mimo wszystko, na PC wszystkie gry multiplatformowe (dobra, przynajmniej większość) wyglądają lepiej, pytanie tylko jak w wielu przypadkach owo lepiej wygląda. Dużego skoku nie było, mam nadzieję, że następny rok przyniesie coś więcej.

Dnia 29.12.2014 o 16:50, golic napisał:

Mnie chyba najbardziej zabolała otoczka wokół Sony. Na tyle iż postawiłem XOne obok.


Nic dziwnego, pograłem trochę na PS4 i XBone, jednak mimo wszystko nie widziałem sensu inwestować ani w jedno ani w drugie. Tylko Bloodborne kusi. Dobra, gdzieś tam kiedyś Uncharted, ale nie wydaje mi się aby gra ujrzała światło dzienne w 2015.

Dnia 29.12.2014 o 16:50, golic napisał:

niekończących się łatek (do Halo Collection chyba już z 6 pobrałem, gra waży grubo powyżej 60 GB!!!, do Unity trzeba było 3 które pewnie w sumie ważą z 10GB by gra była grywalna).


Znajdziesz tutaj takich których twierdzą, że rzecz normalna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe oszustwo w postaci nowych konsol, są mega drogie, a nie zachwycają podzespołami, PC za podobną kwotę robi kółka wokół nich, a tak naprawdę nowa generacja nic nie wnosi, ot to zwykłe pecety w ładnych obudowach, bez normalnego OSu i z padem zamiast klawiatury, żenada. Po drugie bardzo związane z tym kolejne oszustwo to wzrost ceny gier na starą generację po wydaniu nowej (huh?), inaczej nie da się tego nazwać, czekam na nowy rzut X360 i PS3 za 1500 zł sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować