Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry roku czytelników Gram.pl - wybieramy najlepszą grę 2014

21 postów w tym temacie

W tym roku nie ma za bardzo kandydatów zasługujących na grę roku, ale jak już wybrać to między Dragon Age a Far Cry. Raczej Dragon age jako, że w Far Cry nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, żadna z tych gier by nie znalazła miejsca w mojej prywatnej pierwszej trójce, ale jak już z tego wybierać, to Dragon Age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wii U żyje i choć stwierdzenie, że ma się dobrze byłoby zakłamywaniem rzeczywistości"

Tak się składa że to był rok WiiU. Z perspektywy Polski tego może tak nie widać, ale wystarczy wejść np. na GAF i zobaczyć ich zestawienia najlepszych gier roku - Bayonetta 2, Super Smash Bros, Mario Kart 8 pojawiają się w co drugim poście..

Co do głosowania - smutno mi bo nie ma Transistor :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż...
Wymieniliście jedne z gorszych gier tego roku :P

Jedyna dobra gra tutaj to Alien, wszystko dalej to crapy albo gry średnie. Widać, że tak naprawdę chodzi o coś innego niż sama gra.

Moim faworytem jest gra dzięki której potrafię nie spać do 5 - Elite: dangerous.
Gra którą tworzono bo chciano, naprawdę nawet najmniejsze pierdółki pokroju odbijania światła słonecznego od planet są uwzględniane. Gra przebija wyglądem większość tytułów, a chodzi doskonale, nawet gdy mam przed sobą setki asteroid, które przelatują w błyskawicznym tempie. dla mnie 10/10 - po prostu jedyną rzeczą do której mógłbym się przyczepić to trochę za niska rozdzielczość TEXTURY NA SIEDZENIU ZA GRACZEM! A i tak jest to tekstura pobijająca najlepsze w połowie tych gier.

Tak więc pora wrócić do elitki.

Good hunting!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był najsłabszy rok, odkąd pamiętam. Gdy startował x360 i PS3 było jednak zdecydowanie lepiej. Teraz nie bardzo jest z czego wybierać i jeśli miałbym wskazać najlepszy tytuł tego roku miałbym problem zestawić go z hiciorami 2013 (Tomb Raider, Bioshock:Infinity, TLoU, GTA V, Black Flag).
Jak dla mnie najlepszą grą tego roku jest Risen 3. Piranie zdołały przykuć mnie do monitora na ponad 50 godzin (choć tytuł spokojnie można przejść w 20-kilka godzin). Ciekawe questy, klimat, urozmaicony, rewlacyjnie zaprojektowany świat i sprawdzony model 3 gildii z miejsca mnie kupił. Inkwizycję ogrywam aktualnie, ale szczerze powiedziawszy nie wiem, skąd te pochwały. Owszem, gra jest dobra, ale tylko dobra. Póki co 25h na liczniku i nic specjalnego mnie nie ujęło. Randomowe batalie co minutę z respawnującymi się wrogami, mmowe questy zaliczane w sekundę, miliard roślin do zbierania, dziesiątki szczelin do zamknięcia i słabo wypełniony świat (wiele lokacji wieje pustką) odrobinę ostudziły mój zapał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, naprawdę trudny wybór. Moje Top 3 to (alfabetycznie):
- Dark Souls 2
- Dragon Age: Inkwizycja
- Zaginięcie Ethana Cartera
Wyróżnienie dla This War of Mine za pomysł na grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby było to też głosowałbym na Divinity, a tak waham się pomiędzy Dragon Age, a Shadow of Mordor. Chyba jednak bym poszedł za DA:I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, z jakiego klucza były wybierane te gry ?
Rozumie że Far Cry to marka sama w sobie, ale nawet w artykule określono go jako tylko solidny, zdecydowanie nie wnoszący nic nowego...
Czemu nie ma np Divinity: Original Sin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2014 o 09:30, elmartin napisał:

Rozumiem, że jak napiszę, wybieram Wolfenstein: The New Order, będę w mniejszości.


Aż tak mało nas nie będzie. Solidna gra i ponadto był tam niezły polski wątek. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować