Zaloguj się, aby obserwować  
Piotrek_K

Wyciekly dane 13 tysiecy uzytkownikow XBL/PSN/Amazon/innych

26 postów w tym temacie

Jako, ze gram.pl milczy...

Wedlug doniesien roznych serwisow, Anonymousi wypuscili ''w swiat'' dane 13 tysiecy kont lacznie z numerami kart kredytowych.

http://www.dailydot.com/politics/anonymous-lulzxmas-passwords-credit-cards/ (w artykule podana jest tez lista stron z ktorych wyciekly dane, dziwnym nie jest przy tym, ze polowa to strony xxx ;) )

Wedlug info, userow XBL bylo _podobno_ 1.500. Nie wiem ile bylo innych. Warto sobie sprawdzic historie karty i/lub zmienic dane logowania. Tak na wszelkie wypadek.

PS. Nie zakladam tematu by wywolac sensacje albo panike. To jest info dla Was, zebyscie mieli swiadomosc, ze cos sie stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że doszło do tego, że użytkownicy przejmują powoli funkcję redaktorów na gramie...

Za co dyrekcja gram płaci swoim redaktorom?Za nie podawanie ważnych informacji, a pisanie nikogo nie obchodzących podsumowań roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja dodałem kartę wczoraj, więc mi chyba nic nie grozi:D

Słyszałem że Sony ma problemy, ale nie wiedziałem że aż tak duże, btw. to podobno nie Anonymous, tylko Lizard Squad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Awarie, wycieki, dziury i inne numery, to nie ta strona. W każdym razie przeważa Wallmart oraz strony dla dorosłych. Linka nie podam bo pewnie zaraz mnie zbanują. Tutaj jest tak poprawnie, że aż się czasem chce rzygać tęczą :D

Dla Sony to dopiero początek, ostatnio zachciało im się walczyć ogniem z piratami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że Sony zaczęło wojnę, której nie da się wygrać. Słyszało się od jakiegoś czasu, że za ostatnimi akcjami antypirackimi stało właśnie Sony. Kto wie, czy to wszystko nie jest właśnie powiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stali, bo najwięcej oberwali. The Interview, wycieki związane z danymi osobowymi, innymi filmami, pozwy przeciwko Sony od ich własnych pracowników. Kaszana. Więc wpadli na świetny pomysł i włożyli kij w mrowisko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2014 o 20:53, Shinigami napisał:

Awarie, wycieki, dziury i inne numery, to nie ta strona.


Ale jeżeli awarie dotyczą platform growych?A z tego co zdążyłem zauważyć to ta strona jest o tematyce growej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo orientuję się jak to działa, stąd pytanie: jeśli kupowałem grę przez PS3, ale nie zaznaczałem nigdzie, by moje dane zostały zapamiętane do przyszłych płatności, to mimo wszystko takie dane mogły wypłynąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2014 o 19:59, zerohunter napisał:

Słyszałem że Sony ma problemy, ale nie wiedziałem że aż tak duże, btw. to podobno nie
Anonymous, tylko Lizard Squad.


To Lizard Squad potrafi coś poza prymitywnym DDoSem? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2014 o 19:13, Piotrek_K napisał:

/.../ > PS. Nie zakladam tematu by wywolac sensacje albo panike. To jest info dla Was, zebyscie
mieli swiadomosc, ze cos sie stalo.

A co takiego właściwie się stało?
To było jasne od samego początku, bowiem kart płatniczych w tym kredytowych, nie wprowadzono dla naszej wygody, a dla wygody banków, wielkich sprzedawców i władz państwowych. KARTA PŁATNICZA UŁATWIA NAM WYDAWANIE NASZYCH PIENIĘDZY NA GŁUPOTY, KTÓRYCH NIGDY BYŚMY NIE KUPILI MAJĄC W RĘKU GOTÓWKĘ. A tak kupimy, bo przecież pieniędzy nie wydajemy, tylko płacimy kartą. A, że potem musimy spłacać, z procentem, to już inna sprawa. Nie mamy pieniędzy? No to kupimy na kredyt i spłacimy później. Baki mają zysk - no bo pobierają prowizję, supermarkety maja zysk, bo sprzedaż im rośnie, władze państwowe wiedzą, ile kupujemy (i to z wyszczególnieniem, co kupujemy) tylko my mamy gorzej, bo naszymi pieniędzmi gospodarujemy gorzej. A nasi Umiłowani Przywódcy dokładnie wiedzą, komu można dowalić podatkami. Przecież w Szwecji już nie ma gotówki, za wszystko płaci się kartą i Wielki Brat wie o nas wszystko. I to my sami na to pozwalamy. Bo mimowolnie sądzimy, ze jest to postęp, że to dla naszej wygody i tak dalej. Tymczasem wszystko ma swoją cenę, posługiwanie się kartą płatniczą również ma swoją cenę i nie jest to tylko cena, jaką płacimy hakerom. Hakerzy to jeszcze najmniejsze z naszych zmartwień, chociaż dla niektórych bardzo, ale to bardzo dotkliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2014 o 09:26, KrzysztofMarek napisał:

To było jasne od samego początku, bowiem kart płatniczych w tym kredytowych, nie wprowadzono
dla naszej wygody, a dla wygody banków, wielkich sprzedawców i władz państwowych. KARTA
PŁATNICZA UŁATWIA NAM WYDAWANIE NASZYCH PIENIĘDZY NA GŁUPOTY, KTÓRYCH NIGDY BYŚMY NIE
KUPILI MAJĄC W RĘKU GOTÓWKĘ. (...)

Sorry, ale wolę używać karty debetowej (której spłacać nie muszę, bo to nie kredytówka). Nie muszę chodzić do banku/bankomatu wybierać pieniądze, tylko zawsze mam pod ręką swoje środki. Mogę zapłacić bezproblemowo w Internecie, w sklepie, nawet w automacie z napojami w pracy. Pieniądze są po to, by je wydawać.
A jak tak nie chcesz, by Twoje dane były sprzedawane firmom, masz takie rzeczy jak PaySafeCard.

Dnia 30.12.2014 o 09:26, KrzysztofMarek napisał:

ile kupujemy (i to z wyszczególnieniem, co kupujemy)

Nie wiedzą. Informacje o tym, co kupujesz nie idą do systemu bankowego. Numer karty też nie jest w sklepie wiązany z adresem zamieszkania (jak myślisz, dlaczego w supermarketach ostatnio pytają o kod pocztowy? Bo dopiero wtedy da się z dużym prawdopodobieństwem powiązać kartę z konkretnym człowiekiem http://natemat.pl/67435,podajesz-kasjerowi-w-supermarkecie-swoj-kod-pocztowy-byc-moze-udostepniasz-w-ten-sposob-takze-swoj-adres-i-numer-telefonu).

"The issuing bank has the date of transaction, name of the merchant and the amount of the transaction that allows them to process that transaction," says Nessa Feddis, senior counsel and vice president of the American Bankers Association. She says specific information about items purchased (that you bought a gallon of milk, for example) is not included in the data transferred from the merchant. "As a general rule, the specific transaction information is not transmitted to the issuing bank. They are going to know where the person used the card."
Wiedzą gdzie, za ile i u kogo. Nie wiedzą co dokładnie. I dlatego procedura Chargeback trwa 45 dni, bo trzeba wypełniać papiery i jest całe postępowanie.

PS. Jak ktoś uważa, że jak płaci kartą to nie wydaje swoich pieniędzy jest po prostu debilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2014 o 09:26, KrzysztofMarek napisał:

To było jasne od samego początku, bowiem kart płatniczych w tym kredytowych, nie wprowadzono
dla naszej wygody, a dla wygody banków, wielkich sprzedawców i władz państwowych. KARTA
PŁATNICZA UŁATWIA NAM WYDAWANIE NASZYCH PIENIĘDZY NA GŁUPOTY, KTÓRYCH NIGDY BYŚMY NIE
KUPILI MAJĄC W RĘKU GOTÓWKĘ.


Hey man. Musisz mniej palić tego świństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2014 o 09:26, KrzysztofMarek napisał:

KARTA PŁATNICZA UŁATWIA NAM WYDAWANIE NASZYCH PIENIĘDZY NA GŁUPOTY, KTÓRYCH NIGDY BYŚMY
NIE KUPILI MAJĄC W RĘKU GOTÓWKĘ.

Kupiliby :P Trochę reklam, że musisz mieć fajne święta, tutaj jakaś chwilówka i bach jest :)
Fakt można by pomyśleć, że bez banku (+ tego centralnego) byłaby mniejsza ilość pieniądza w ogóle.
Ale długi jako takie i tak by były ;p
Problem nie leży w pieniądzu jako takim. Ale w tym do czego sądzisz, że jest.
EDIT: No i na tym ile społeczeństwa ma tej siły nabywczej ;)

ale dość offtopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2014 o 09:26, KrzysztofMarek napisał:

KARTA PŁATNICZA UŁATWIA NAM WYDAWANIE NASZYCH PIENIĘDZY NA GŁUPOTY, KTÓRYCH NIGDY BYŚMY NIE KUPILI MAJĄC W RĘKU GOTÓWKĘ.


Wydawanie pieniędzy ułatwia każdy supermarket który odwiedzasz, skarpetki koło dżemu, bombardowanie promocjami które promocjami nie są, karty, rabaty, zniżki, bonusy, znaczki i setki innych pierdół. Witamy. Ludzie nawet mając w ręku gotówkę kupują pierdoły zupełnie im do życia niepotrzebne. Tak już jest większość skonstruowana, to słabość którą się wykorzystuje. Niezależnie czy ktoś jest uzbrojony w kawałek plastiku czy papier.

Trochę spokoju :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie taki offtop straszny jak dotyka czegos fajnego:

Sek w tym, ze okazuje sie, ze jak czlowiek NIE WIDZI znikajacej kasy z konta/z reki, to kupuje wiecej i bardziej impulsywnie. Majac wydac prawdziwa gotowke z portfela, niektorzy zastanowia sie dwa razy i moze zrezygnuja z zakupow. Zreszta, pamietaj, ze ogol spoleczenstwa jest glupi. Karty kredytowe stanowia zagrozenie jesli ktos nie POTRAFI ich obslugiwac. A, ze sporo osob ma z tym problem, to potem czyta sie o tym jakie one sa zle i szatanskie! Ja tam mam karte i 54dni bezplatnego kredytu calkiem mi sie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2014 o 11:47, Piotrek_K napisał:

W sumie nie taki offtop straszny jak dotyka czegos fajnego:

Raczej chciałem lekko "przesunąć" wątek. Niżeli wdawać się w dyskusje w ogóle ;p
No, jeszcze warny mi się kołatały po głowie. Ale jak trzeba to i to mogę pozbierać :)
Choć bardziej się już ban zbliża bo się rangi kończą XD

Dnia 30.12.2014 o 11:47, Piotrek_K napisał:

Sek w tym, ze okazuje sie, ze jak czlowiek NIE WIDZI znikajacej kasy z konta/z reki,
to kupuje wiecej i bardziej impulsywnie.

Sądzę i na ile mówi mi doświadczenie to generalnie sprowadza się to do "stać mnie", "muszę to mieć" i "nie mam lepszego pomysłu co zrobić z kasą". A to czy faktycznie mnie stać, czy mi to potrzebne, czy nie mógłbym lepiej z tego skorzystać... who cares. Nie żebym lepiej się zajął jego pieniądzem, ale w tym kraju...

Dnia 30.12.2014 o 11:47, Piotrek_K napisał:

Majac wydac prawdziwa gotowke z portfela, niektorzy zastanowia sie dwa razy i moze zrezygnuja z zakupow.

Nie wydaje mi się. Korzystając z doświadczenia emigrantów do Niemiec itp tworów. Górników i troszku innych grup ;p No i pieprzniętej nauczycielki WoSu, której bym przypierniczył dzisiaj ze dwa razy za głupotę.

Dnia 30.12.2014 o 11:47, Piotrek_K napisał:

Zreszta, pamietaj, ze ogol spoleczenstwa jest glupi.

Za komuny nie było co z tą kasa robić. To nie powiem "głupi". Bo ja też jestem "glupi" if you know what i mean.
Jak kto wygrałby w totka. To też nikt nie myślałby o niczym innym jak tylko wydupcyć tę kase na lewo i prawo. :)
Jak napisał henrar, pieniadzę są od tego aby wydawać :) Nie po to aby oszczędzać, czy jakoś to użyć z głową.
I tak kompletnie ze wszystkim.

Dnia 30.12.2014 o 11:47, Piotrek_K napisał:

Karty kredytowe stanowią zagrozenie jesli ktos nie POTRAFI ich obslugiwac.

Ale w takim wypadku dosłownie wszystko stanowi zagrożenie nawet on sam dla siebie :)

Dnia 30.12.2014 o 11:47, Piotrek_K napisał:

A, ze sporo osob ma z tym problem, to potem czyta sie o tym jakie one sa zle i szatanskie!
Ja tam mam karte i 54dni bezplatnego kredytu calkiem mi sie podoba :)

I co mam Tobie odebrać to? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować