Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Za ściągnięcie pirackiego The Talos Principle grozi uwięzienie... w windzie

65 postów w tym temacie

Chytry żarcik 10/10. Chociaż i tak najlepszy system antypiracki według mnie był w Game Dev Tycoon gdzie nasza firma na pirackiej wersji bankrutowała z powodu piractwa :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co takie żarty i żarciki ? Po to aby się pośmiać ? Bo nic w tym śmiesznego nie ma.

Prędzej czy później i tak jakaś grupa wyda crack który odblokowuje grę tak jak to powinno być.
Nawet już pokonali barierę zabezpieczającą od EA w nowszych grach (chodź trwało to dobre kilka tyg.)

Takimi pierdołami nie pokonają piratów - a ja ktokolwiek chcę na serio z nimi walczyć to tylko ścigając każdego pirata który pobrał coś z sieci nielegalnego i wlepienie mu grzywny/mandatu 10x równowartości produktu, a na przyszłość będzie pamiiętał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co utrudnił samą jazdę co ogólnie całą grę, bo już od samego początku mamy cały czas aktywny efekt pijanego. :D

A takie zabezpieczenia są cholernie sympatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Takimi pierdołami nie pokonają piratów - a ja ktokolwiek chcę na serio z nimi walczyć
> to tylko ścigając każdego pirata który pobrał coś z sieci nielegalnego i wlepienie mu
> grzywny/mandatu 10x równowartości produktu, a na przyszłość będzie pamiiętał.

Piratów nie da się pokonać. Nie chodzi o to, żeby ich wytępić i z pistoletem przystawionym do głowy zmusić ich do kupna pełnej wersji. Niech zobaczą "żart" twórców (który swoją drogą także trzeba było odpowiednio dobrze zaprogramować) i zorientują się, że to też są ludzie, którzy normalnie w tej branży pracują i z tego żyją.
Moim zdaniem to jest o wiele lepszy sposób niż kazanie komuś płacić "10x równowartości produktu" - robię grę i ładuję do niej taki "element rozrywkowy". Następnie wystarczy samemu wrzucić tę grę na wszystkie popularne "nielegalne źródła", zanim zrobi to ktoś inny - plik się spopularyzuje razem z zaplanowanym błędem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2014 o 11:53, mt17 napisał:

Po co takie żarty i żarciki ? Po to aby się pośmiać ? Bo nic w tym śmiesznego nie ma.


Ależ jak najbardziej jest. Nie ma nic śmieszniejszego od zwyczajnego w świecie złodzieja (tak, wiem, piractwo=/=kradzież), który nie zapłacił za grę i prosi o pomoc na forum sklepu, w którym gra jest sprzedawana i na którym piszą twórcy danej gry.

Dnia 30.12.2014 o 11:53, mt17 napisał:

Prędzej czy później i tak jakaś grupa wyda crack który odblokowuje grę tak jak to powinno być.

I co z tego? Większość spiraconych (kupionych zresztą też) programów i gier jest w okresie premiery gry, potem to stopniowo maleje.

Dnia 30.12.2014 o 11:53, mt17 napisał:

Takimi pierdołami nie pokonają piratów

Piratów pokonasz tylko drakońskimi zabezpieczeniami DRM, jak w Diablo 3, gdzie część gry wykonywana jest na serwerze i gracze nie mają do niej dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie jest dobry pomysł. Zamiast walić jakieś głupie zabezpieczenia, które i tak są potem łamane, a uczciwym graczom tylko psują krwi, powinno się umieszczać takie elementy, które psują grę pobraną nielegalnie i uniemożliwiają jej ukończenie. Może i nie będzie to jakieś super skuteczne, ale skoro uczciwi gracze muszą się męczyć ze Steamami, Originami i Uplayami, niech piraci też się pomęczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Śmieszne podejście.
> I na pewno ktoś, kto utknął na tym poziomie kupi grę.
Nie znasz chyba piratów. Piraci mają gdzieś pełnopłatne wersje gry. Ja sam posiadam konsolę i nie gram na komputerze. Mam same oryginalne tytuły, bo na konsoli się nie pieszczą, ale nie łudź się, że pirat po zagraniu i przejściu gry zakupi tytuł, który już rozegrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie znasz chyba piratów. Piraci mają gdzieś pełnopłatne wersje gry. Ja sam posiadam konsolę
> i nie gram na komputerze. Mam same oryginalne tytuły, bo na konsoli się nie pieszczą,
> ale nie łudź się, że pirat po zagraniu i przejściu gry zakupi tytuł, który już rozegrał.

Wcale nie koniecznie. Sam kiedyś trochę gier spiraconych miałem. Często zdarzało się jednak, że gra spodobała mi się na tyle, że leciałem od razu do sklepu. Wiadomo, nie każdy tak zrobi, ba, pewnie będzie to mały ułamek od wszystkich piratów, ale to zawsze lepsze niż nic. Taka blokada pozwoli tylko zakosztować rozgrywki, a niektórzy mogą stwierdzić, że rzeczywiście warto wydać na nią te kilka dyszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Piratów pokonasz tylko drakońskimi zabezpieczeniami DRM, jak w Diablo 3, gdzie część
> gry wykonywana jest na serwerze i gracze nie mają do niej dostępu.

DRM, ktory bardziej bije w uczciwego posiadacza gry oryginalnej to najgorszy drm z mozliwych. Niektorzy majac oryginal czesto sciagaja pirata bo mniej problemow jest z drm i innymi pierdolami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2014 o 13:27, Levario napisał:

Nie znasz chyba piratów. Piraci mają gdzieś pełnopłatne wersje gry. Ja sam posiadam konsolę
i nie gram na komputerze. Mam same oryginalne tytuły, bo na konsoli się nie pieszczą,
ale nie łudź się, że pirat po zagraniu i przejściu gry zakupi tytuł, który już rozegrał.


Spiracilem X-Com bo nie wiedzialem czy to crap, czy nie, a dema nie bylo. Po 20 minutach pojechalem do sklepu kupic oryginal bo juz mi sie spodobala.

Piractwo ma + i - zarowno dla uzytkownikow jak i wydawcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Spiracilem X-Com bo nie wiedzialem czy to crap, czy nie, a dema nie bylo. Po 20 minutach >pojechalem do sklepu kupic oryginal bo juz mi sie spodobala.Piractwo ma + i - zarowno dla >uzytkownikow jak i wydawcow
miałem to samo z łocz dogsem, pograłem 20 min i...... miło było wydać pieniądze na coś fajnego, akurat padło wtedy na splinter cella najnowszego, o wiele lepsza gierka niż to bezpłciowe coś;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować