Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Elder Scrolls Online bez opcji wykupienia półrocznej subskrypcji

44 postów w tym temacie

Nie dziwie się bo jest zbędne, kto by chciał się w te haniebne dla TES''a bagno ładować?

Jak ta gra nie przejdzie na F2P w przyszłym roku to w końcu dokona żywota tak samo jak "pogromca wowa" Wildstar :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zagrał w grę MMO gdzie kupujesz grę i nie ma abonamentu ani mikropłatności, tylko i wyłącznie dotacje na serwer, bez jakichkolwiek przywilejów z tym związanych. Za strzelanki też nie płaci się abonamentu za to, że serwery stoją, jak w COD czy BF. Po prostu zrobili by jakąś fajną grę MMO, niekoniecznie tak rozbudowaną jak WoW i by ludzie grali, jestem pewien, że gdyby gra była dobra, to zgrana społeczność sama opłacała by utrzymanie serwerów (dotacje) z przyjemnością, a nie z przymusu. Na razie nie ma dla mnie takiej gry, może dożyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem gotowy zapłacić za dobrą grę każde pieniądze. Każde. Ale raz. Tylko raz. Bez subskrypcji, abonamentu czy jak go tam zwał. Kupuję, mam, gram do końca mojego życia. Bez dodatkowych opłat. Może być naprawdę zaje....cośtam gra, ale sorry, płacę tylko raz. Tylko jasne zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, a pamiętam gdy przy premierze kilka osób tutaj tak mocno broniło tej gry, pomimo jej niedopracowania. Zależy jaki model przyjmą. Mogą zrobić bardzo niekorzystny dla graczy, np. płacenie za odblokowanie części contentu lub w lepszym wariancie niedopłacających czekałby dłuższy grind. W każdym razie, ludzie muszą odpływać od tej gry, skoro pojawiają się takie działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > A ja bym zagrał w grę MMO gdzie kupujesz grę i nie ma abonamentu ani mikropłatności,
>
> Guild Wars 2

W GW2 sa mikroplatnosci;p Tak wiem mozna placic zlotem ale farmienie go troche zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Strasznie nie lubię jak ludzie przeżywają to ile osób gra w dane MMO... Nie wiem jak
> bardzo popularne jest Scrolls, ale śmierć gw2 ludzie wieścili od samego początku. Tym
> czasem po dwóch latach ciągle na serwerach zalegają tłumy.

Tłumy zalegają, bo są łączone serwery. Tobie się wydaje, że są tłumy, podczas, gdy graczy jest dużo mniej, tylko gra ich wrzuca razem na jeden serw, zamiast na 10 pustych (które przy premierze były pełne).
Jeśli gra jest dobra, to się obroni sama i jakaś tam liczba osób przy niej zostanie. Takie wróżenie o śmierci to jest trochę głupota, ale nie oszukujmy się- rynek mmo jest napchany i gra musi być dobra, żeby się utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja bym zagrał w grę MMO gdzie kupujesz grę i nie ma abonamentu ani mikropłatności,
> tylko i wyłącznie dotacje na serwer, bez jakichkolwiek przywilejów z tym związanych.
> Za strzelanki też nie płaci się abonamentu za to, że serwery stoją, jak w COD czy BF.
> Po prostu zrobili by jakąś fajną grę MMO, niekoniecznie tak rozbudowaną jak WoW i by
> ludzie grali, jestem pewien, że gdyby gra była dobra, to zgrana społeczność sama opłacała
> by utrzymanie serwerów (dotacje) z przyjemnością, a nie z przymusu. Na razie nie ma dla
> mnie takiej gry, może dożyję.
A Guild Wars 2? Tam kupujesz i grasz ile chcesz. A mikropłatności mają jedynie charakter kosmetyczny. Walutą w sklepie są gemy, które można kupić za pieniądze z gry lub prawdziwe. Myślę, że to spełnia twoje warunki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W GW2 sa mikroplatnosci;p Tak wiem mozna placic zlotem ale farmienie go troche zajmuje
To jeszcze napisz jakie. Odpowiem. Skiny na broń i zbroję, mini pety i inne niepotrzebne pierdoły, które wyglądają niecodziennie. Żadnych itemków mające większe statsy niż te w grze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy cieszą mnie te MMOwe porażki, tak jak i SWTORA, tak samo TESO. Było wydać KOTORa III, czy następce Skyrima i wszyscy byliby szczęśliwi. Założę się, że gdyby ww. mmo odniosły sukces, prędzej czy później zalałaby nas fala takich rozmemłanych cudactw. Już widzę te gry, typu "Dragon Age: Online", takiż Mass Effect, CoD i Asasyn. Nie, dziękuje. Już i tak wystarczy, że w grach singleplayerowych robi się coraz krótsze kampanie z coraz marniejszą fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2015 o 13:31, Karanthir666 napisał:

To jeszcze napisz jakie. Odpowiem. Skiny na broń i zbroję, mini pety i inne niepotrzebne
pierdoły, które wyglądają niecodziennie. Żadnych itemków mające większe statsy niż te
w grze nie ma.


Nie wazne jakie.. I nie twierdze ze to P2W czy cos . Mowie tylko ze sa mikroplatnosci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2015 o 15:54, Phoenixpl napisał:

Nie wazne jakie.. I nie twierdze ze to P2W czy cos . Mowie tylko ze sa mikroplatnosci..

Ważne, bo widzę, że wszystkie wkładasz do jednego worka. Bez mikropłatnosci z gw2 da się grać na równi z innymi i można się bez nich obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2015 o 15:16, Vroo napisał:

Było wydać KOTORa III, czy następce Skyrima i wszyscy byliby szczęśliwi.


Bo ja wiem, już lepszy takie MMO, niż kolejne gry z serii wydane bez pomysłu jadące tylko na znanym tytule. Wtedy fani by się za nich zabrali. Do zliczenia dobrych cRPG AAA wydanych w ostatnich paru latach wystarczy jedna ręka, bez kilku palców :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2015 o 18:48, Shinigami napisał:

Bo ja wiem, już lepszy takie MMO, niż kolejne gry z serii wydane bez pomysłu jadące tylko
na znanym tytule. Wtedy fani by się za nich zabrali. Do zliczenia dobrych cRPG AAA wydanych
w ostatnich paru latach wystarczy jedna ręka, bez kilku palców :P


Masz w domu kryształową kulę, że wiesz, że te gry okazałyby się kolejnymi częściami bez pomysłów jadącymi na znanym tytule? Skyrim to świetne RPG, Mass Effect jako trylogia również zarządziła, więc szanse na kolejne dobre szpile wcale nie są przesądzone. Po za tym jak wydawca ma stały dopływ gotówki, to zwykle wycofuje się z tworzenia gier (bo po co ryzykować i inwestować w niepewne gry, skoro kasa sama wpływa na konto z abonamentów i prowizji?). Blizzard od premiery WoWa wydał całe DWIE gry (nie licząc dodatków), a minęło przecież 10 lat. Valve jako właściciel steama kompletnie spoczął na laurach, a fani od dekady wzdychają do loga HL3 i ostatniego epizodu HL2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2015 o 19:00, Vroo napisał:

Masz w domu kryształową kulę, że wiesz, że te gry okazałyby się kolejnymi częściami bez
pomysłów jadącymi na znanym tytule?


Niestety, trzeba po prostu trzeźwo patrzeć na takie rzeczy. Jeżeli kiedyś powstaną to się przekonamy, bo mogę napisać dokładnie to samo.

Dnia 01.01.2015 o 19:00, Vroo napisał:

Skyrim to świetne RPG, Mass Effect jako trylogia również zarządziła /.../


Skyrim to świetna gra, mody, możliwości, świat - fabuła, dialogi? W większości dno. Mass Effect dobry? Początkowo ciekawy, później cały potencjał został zmarnowany, a szum wokół trzeciej części powinien dać Ci do myślenia. Oczywiście masz prawo uznać, że ''trylogia zarządziła'', musisz tylko brać po uwagę to, że dla niektórych to być może nie dno, ale zwyczajnie średnia gra :D

Dnia 01.01.2015 o 19:00, Vroo napisał:

Blizzard od premiery WoWa wydał całe DWIE gry (nie licząc dodatków), a
minęło przecież 10 lat. Valve jako właściciel steama kompletnie spoczął na laurach, a
fani od dekady wzdychają do loga HL3 i ostatniego epizodu HL2.


Przywołałeś dwa studia których reguły rządzące światem śmiertelników się nie imają. Blizzard wręcz słynie z długiego okresu produkcji czy małej ilości gier (teraz mamy karciankę, mobę i nadchodzący klon TF2) więc trochę rozbudowali imperium, a przynajmniej próbują. Gaben? Realizuje się na innym polu, czekać na gry możesz, płakać na forach też i licząc na cuda wysyłać mu nowe czapki.

2015-2014/67,17V+32(2)= HL3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ludzi tyle w GW 2 że trzeba było robić mega server, tak samo nowe patche spowodowały wybuch "radości" graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety po jakości tej produkcji od razu było wiadomo, że taki krok nastąpi raczej szybciej niż później. Osobiście dziwię się, że dzieje się to tak "późno". :)
A pisanie o GW2 jako MMO to trochę nie bardzo: MMO bez endgame''u? A update''y takie, że raczej do grania solo, aby poznać kolejną historyjkę - a jak przegapisz update to płać później za niego gemami... Niestety: jedynka mimo swych niedoskonałości sprawiała frajdę znacznie dłużej: do dwójki potrzeba porządnego dodatku, żeby znów na jakiś czas przyciągnąć gracy. Inna sprawa, że takowego nie kupię przy premierze: za bardzo przejechałem się na całej produkcji, więc bez przeczytania kilku recenzji niż nowego nie wezmę w ciemno...
ESO sprawdzę jak będzie f2p tylko dlatego, że parę znajomych osób nadal w to gra - nie sądzę, abym się podjarał bardziej niż przy becie, która mnie totalnie znudzila po 2 godzinach, ale spróbuję. ;) W tym przypadku nie byłem w stanie trzymać się zasady: "nieważne w co się gra - ważne z kim", gdyż ESO nie było i nadal nie jest IMO warte opłacania abonamentu za "Skyrim Online"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Valve jako właściciel steama kompletnie spoczął na laurach, a
> fani od dekady wzdychają do loga HL3 i ostatniego epizodu HL2.

Może to dziwne ale Valve jako małe (400 osób) studio jednocześnie:
a) obsługuje i rozwija Steama
b) tworzy Source 2
c) tworzy dystrybuję linuksa SteamOS
c1) przeniosło Source na linuksa, migruje z kolejnymi grami
d) rozwija Dotę 2 -> konkurencyjny Riot zatrudnia dwa razy więcej osób do tego niż Valve ma pracowników
e) organizuje turnieje
f) rozwija projekt precyzyjnego pada - póki co cisza
g) tworzy gry na Source 2 - tu domniemam że Left 4 Dead 3 będzie pierwszą, później liczę cicho na HL3

I tu doszliśmy do sedna - oni nie robią gier dla graczy. Oni robią je dla siebie. Mają nieskończone źródło finansowania (Steam) więc są w stanie to zrobić. Doszli do najwyższej formy rozwoju firmy - samowystarczalni. Nie są na giełdzie, nie odpowiadają przed nikim wynikami finansowymi. Gaben w wywiadzie powiedział że prędzej zamknie wszystko niż sprzeda. I że żałuje jednej rzeczy w życiu - przeczytania maila z wynikami finansowymi od księgowego.
HL3 ma długi proces produkcji bo nieustannie przerywany czymś za co się studio zabiera. Oni zaczęli od gier single player, później był i jest Steam, następnie tytuły multi. I to spowodowało że na HL3 na miarę ich możliwości po prostu czasu nie ma.
Popatrzcie co się dzieje kiedy zespół może robić grę jak najlepiej potrafi - a co jest w przypadku gdy trzeba grę wydać i już. Wobec tego czekam na HL3 nawet i kolejne 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować