Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Steam wchodzi w nowy rok z kolejnym imponującym rekordem

24 postów w tym temacie

Steam jest spoko... gorzej jak kupię grę na niego, instaluje, uruchamiam (przez steama) a ta do działania potrzebuje jeszcze jakiegoś uplaya czy innego chłamu... A już w ogóle kombo jest jak trzeba ściągnąć inny steamopodobny program, a w samej grze i tak trzeba jeszcze raz się rejestrować... Do Steama mam pretensje o to że nie pilnuje w żaden sposób co na niego trafia i nie wymaga kompletnie niczego od producentów gier. Przez co trafia tam teraz masę syfu i właśnie takich dziwnie działających kwiatków które wymagają pierdyliard różnych programików i sto tysięcy logowań (jak by jedno zalogowanie na steama nie wystarczyło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff... juz sie balem, ze znow bedzie Pan namawial do walniecia sie mlotkiem w glowe, Panie Piotrze. No bo przeciez ludzie zamiast swietowac to byli na Steamie zalogowani, wiec na pewno wyrzutki spoleczenstwa i nie maja co z kasa zrobic.

Niestety, żadna kwota nie sprawi, by Charles użył młotka do walnięcia się w głowę zamiast zniszczenia konsoli by Piotr Bajda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 10:40, misioo napisał:

Steam jest spoko... gorzej jak kupię grę na niego, instaluje, uruchamiam (przez steama)
a ta do działania potrzebuje jeszcze jakiegoś uplaya czy innego chłamu... A już w ogóle
kombo jest jak trzeba ściągnąć inny steamopodobny program, a w samej grze i tak trzeba
jeszcze raz się rejestrować... Do Steama mam pretensje o to że nie pilnuje w żaden sposób
co na niego trafia i nie wymaga kompletnie niczego od producentów gier. Przez co trafia
tam teraz masę syfu i właśnie takich dziwnie działających kwiatków które wymagają pierdyliard
różnych programików i sto tysięcy logowań (jak by jedno zalogowanie na steama nie wystarczyło).


Ja kupiłem jedną jedyną grę w postaci klucza na steama - GTA IV z EFLC. Nie dość, że gra do działania nadal wymaga Games For Windows Live i Social Club (czyli żeby włączyć grę uruchamia się STEAM, SOCIAL CLUB i na końcu GAMES FOR WINDOWS LIVE, do którego potrzebne jest oddzielne konto), to jeszcze stimowa wersja ma jakieś problemy z obsługą pada od xboxa 360 i gra KLATKUJE. Na wersji pudełkowej wszystko działa świetnie. Więc ja dziękuję, postoję i omijam szerokim łukiem wszystkie gry, które korzystają z zasranego steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2015 o 11:56, SplitGrave napisał:

Ja kupiłem jedną jedyną grę w postaci klucza na steama - GTA IV z EFLC. Nie dość, że
gra do działania nadal wymaga Games For Windows Live i Social Club (czyli żeby włączyć
grę uruchamia się STEAM, SOCIAL CLUB i na końcu GAMES FOR WINDOWS LIVE, do którego potrzebne
jest oddzielne konto), to jeszcze stimowa wersja ma jakieś problemy z obsługą pada od
xboxa 360 i gra KLATKUJE. Na wersji pudełkowej wszystko działa świetnie. Więc ja dziękuję,
postoję i omijam szerokim łukiem wszystkie gry, które korzystają z zasranego steama.


Nie każda gra potrzebuje z pięciu usług do działania ;).Jeżeli nie chcesz taki sytuacji to omijaj gry od tych większych wydawców (EA, Ubisoft itd.).Niektóre gry działają bardzo przyjemnie wraz ze Steamem i nie ma takich kwiatków :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 100% się zgadzam, jeszcze śni mi się po nocach Games for Windows LIVE...
No ale gdzie tu wina samego steama ? Nie jest to zależne od nich, a od konkretnej gry wiec pretensję kierować gdzie indziej...

Nikt nie każę kupować kota w worku lub dziwnych produkcji. Masz wybór, jak choćby w sklepie spożywczym.

ps: steam''a mam od lat i jest super ! :D

Kadaj
To ja też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 11:56, SplitGrave napisał:

Ja kupiłem jedną jedyną grę w postaci klucza na steama - GTA IV z EFLC. Nie dość, że
gra do działania nadal wymaga Games For Windows Live i Social Club (czyli żeby włączyć
grę uruchamia się STEAM, SOCIAL CLUB i na końcu GAMES FOR WINDOWS LIVE, do którego potrzebne
jest oddzielne konto), to jeszcze stimowa wersja ma jakieś problemy z obsługą pada od
xboxa 360 i gra KLATKUJE. Na wersji pudełkowej wszystko działa świetnie. Więc ja dziękuję,
postoję i omijam szerokim łukiem wszystkie gry, które korzystają z zasranego steama.

Ściągnij najnowszy patch i zainstaluje bo wersja steamowa tej gry nigdy się sama nie aktualizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ściągnięciu ze steama gra jest zaktualizowana do najnowszej wersji i posiada patcha 1.0.7.0. Nawet chcąc go wgrać ręcznie, pokazuje się informacja, że już go posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W 100% się zgadzam, jeszcze śni mi się po nocach Games for Windows LIVE...
> No ale gdzie tu wina samego steama ? Nie jest to zależne od nich, a od konkretnej gry
> wiec pretensję kierować gdzie indziej...
Sugerujesz że Steam nie ma żadnej możliwości kontroli co nań trafia? Aleś naiwny... Jakby zarządcy Steama chcieli to by ukrócili takie praktyki bez problemu. Ale wtedy hajs by się mógł nie zgadzać, bo leniwi twórcy kilku gier by zrezygnowali z odpowiednim przerobieniem swojej gry. A hajs musi się zgadzać, co Steam udowodnił dając zielone światło dla KAŻDEGO, największego nawet chłamu. I tak co dzień wlewa się tam masę tytułów które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego, a już z pewnością nie powinny trafić do bazy największego dystrybutora gier na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zasmuciłem, że Steam sprzedaje wybrakowaną wersje "Max Payne 1". Nie ma dźwięku w menu, w przerywnikach filmowych itp. I żeby to naprawić trzeba ściągnąć fanowską łatkę, a do niej jeszcze jakiś program, żeby móc to zainstalować. Tak nie powinno być. Myślałem, że sobie pogram, ale darowałem sobie zachodu z tym. Mam nadzieje, że chociaż 2 część działa poprawnie (bo akurat kupiłem całą trylogie na wyprzedaży).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto na Steamie mam już..., sam nie wiem od ilu lat, chyba od początku.
Jednak mój katalog gier na Steamie, nie zmienił się od wielu lat, od kiedy przerzuciłem się na konsole.
Loguję się i czasem coś tam poprzewracam, ale grania to raczej nie ma.
Przede wszystkim, nie mam już stacjonarnego PC-ta, nie liczę laptopów.
Czasem, jak mnie nostalgia dopadnie, odpalę sobie starego dobrego Half-Life-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 12:59, misioo napisał:

Sugerujesz że Steam nie ma żadnej możliwości kontroli co nań trafia? Aleś naiwny...

Chodziło mi, że nie może usunąć z gry konieczności logowanie się do np. Games for Windows LIVE

Dnia 03.01.2015 o 12:59, misioo napisał:

swojej gry. A hajs musi się zgadzać, co Steam udowodnił dając zielone światło dla KAŻDEGO,

Każą ci to kupować? Ja w takim empiku nie wziąłbym do ręki 70% gier bo uważam je za beznadziejne, a kosztowały grube miliony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 13:19, In_The_End napisał:

Chodziło mi, że nie może usunąć z gry konieczności logowanie się do np. Games for Windows
LIVE

Oczywiście że może. Niby dlaczego nie? Wystarczyłyby wytyczne dla wszystkich gier typu ''brak konieczności instalowania i logowania się na dodatkowe oprogramowanie''. Steam oferuje wystarczająco dużo dla gier które tam lądują (wsparcie do gry online, itp) aby taki wymóg wprowadzić. Ale nie wprowadzą, gdyż od około roku-dwóch valve zmieniło swoją politykę, i zamiast oferować usługi na jak najwyższym poziomie to stara się zmonetyzować każdy syf, licząc na naiwniaków którzy dopiero po kupnie odkryją co ich czeka. A że są monopolistami to mogą sobie na to pozwolić, no bo co zrobisz? Przerzucisz się na konkurencję? Jaką konkurencję?

Nie jestem żadnym antyfanem Steama, sam mam tam koło 200 gier, jestem jego użytkownikiem od kilku lat i po prostu widzę co się dzieje. Ten temat poruszało już wiele opiniotwórczych postaci/portali (m.in. TotalHalibut) i to że 'nikt mnie nie zmusza' do kupna nie zmienia faktu że Steam się stoczył i korzysta ze swojej pozycji próbując zarobić na naiwności ludzkiej jak największą kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście że może. Niby dlaczego nie? Wystarczyłyby wytyczne dla wszystkich gier typu
> ''brak konieczności instalowania i logowania się na dodatkowe oprogramowanie''.
Nie mogą jeżeli chcą daną grę. To nie twórcy sprzedają im prawa tylko ci, co te prawa posiadają, a oni mają własne platformy.

> Jaką konkurencję?
Origin? Uplay? Gog? GfW (który notabene upadł ale jeszcze gry na niego są, ale nie martw się Windows coś przebąkiwał o lepszej platformie). Do tego pomniejsi gracze mają własne platformy tylko dla własnych gier, np blizzard, wiedźmin 3 też ma teraz mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować