Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Steam wchodzi w nowy rok z kolejnym imponującym rekordem

24 postów w tym temacie


> Origin? Uplay? Gog? GfW (który notabene upadł ale jeszcze gry na niego są, ale nie martw
> się Windows coś przebąkiwał o lepszej platformie). Do tego pomniejsi gracze mają własne
> platformy tylko dla własnych gier, np blizzard, wiedźmin 3 też ma teraz mieć.
>
Żadna z podanych platform nie może w tej chwili konkurować ze steamem pod względem katalogu, liczby użytkowników i przecen. GoG uwielbiam ale nie ma wszystkiego co bym chciał a póki nie wprowadzą klienta to nie kupuje za dużo bo lubię mieć wszystko dostępne pod ręką. Origin ma problemy z przyjmowaniem płatności (3 dni kupowałem Dragon Age: Inkwizycja) i nie posiada takiej funkcjonalności jak steam a i z tego co słyszałem samo ea stwierdziło ze nie chce konkurować ze steamem tylko mieć własną platformę dla swoich gier, w której sklep jest raczej dodatkiem. Nie wspomnę już nawet o tym, że masa gier pudełkowych wymaga steam do działania. Mam ponad 100 gier na steamie i nie mam żadnych problemów z żadną gra w swojej bibliotece, GTA IV na PC miało problemy od początku dlatego go nie kupiłem, a potem przestałem śledzić, ale warto poczytać przed kupnem to się unika problemów. Muszę jednak zaznaczyć, że też nie podoba mi się masa syfu i/lub staroci, która zalewa ostatnio steam bez jakiejkolwiek kontroli jakości, o early access już nawet szkoda gadać bo w większości przypadków wydaje się być skokiem na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GoG to głównie stare gry i sam fakt że nie mają one DRM''a.
Druga sprawa GoG i Steam jako tako to są zalety PC zdaniem wielu fanów konsol bo jeśli jakaś ich ulubiona gra wyszła na PC to mają coś takiego jak wsteczna kompatybilność na tej platformie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nowa ulubiona liczba Gabe''a Newella (oczywiście obok cyfry 3) "

Mi się wydaje, że Gabe jednak po prostu nie lubi trójek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lubi te trójki, które znajdują się w długim rzędzie cyfr na jego koncie ;)

Nic dziwnego, że pobili taki rekord, gdy z konkurencji jedyną sensowną są klient Origin i Uplay (można też doliczyć Battle.net, jeśli policzyć go jako klienta tego samego typu). Jakoś tak się złożyło, że wszystkie gry, w jakie ostatnimi czasy chciałem zagrać nie były na Steam tylko Origin i BN, więc bywa, że można się bez Steam obejść. Mimo wszystko, na PC Steam póki co bezwzględnie dominuje, ale to głównie dlatego, że wystartowali w dobrym momencie, a konkurencja przespała moment (i dalej jakby trochę przysypia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować