Zaloguj się, aby obserwować  
Kubeczek77

Titan Quest - Temat ogólny

13255 postów w tym temacie

Na GOLu dostępny jest ~600MB plik z modem Underlord. Czy ktoś korzystał z tego moda? Warto instalować? Zaznaczam, że właśnie rozpoczynam pierwsze podejście do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 20:48, KrzychW napisał:

Na GOLu dostępny jest ~600MB plik z modem Underlord. Czy ktoś korzystał z tego moda?
Warto instalować? Zaznaczam, że właśnie rozpoczynam pierwsze podejście do gry.


Przy pierwszym podejściu do gry ja osobiście odradzam wszelkiego rodzaju mody.
Poznaj najpierw mechanikę gry. Underlod jest modem utrudniającym grę, ale za to dodaje parę nowych rzeczy. Możesz sobie ściągnąć tem mod, ale najpierw się poznaj z niemodowanym TQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 22:42, Piterus_Von_Drackus napisał:

Przy pierwszym podejściu do gry ja osobiście odradzam wszelkiego rodzaju mody.
Poznaj najpierw mechanikę gry. Underlod jest modem utrudniającym grę, ale za to dodaje
parę nowych rzeczy. Możesz sobie ściągnąć tem mod, ale najpierw się poznaj z niemodowanym
TQ.


A jakieś porady dotyczące rozwoju postaci?
Na razie dobiłem do 6 poziomu i jeszcze nie wydałem żadnego punktu, bo niezdecydowałem się na nic konkretnego. Nadchodzi jednak czas na decyzje, ponieważ powoli robi się trudno z powodu braku dodatkowych umiejętności. Siekam wszystkich podstawowym nożykiem i tyle.
Bardziej chodzi mi o poradę czego lepiej nie robić, niż o konkretną ścieżkę rozwoju bohatera.
A przywoływane istoty w TQ przydają się na coś, czy też robią za mięso armatnie i nic poza tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 8 poziomie i jeszcze nie wydawałem żadnych punktów. Mam zamiar wypróbować pewne zdolności, ale nie wiem, czy mogę później wrócić do stanu wcześniejszego i ewentualnie wydać punkty na coś innego. Z poziomu menu nie ma możliwości wczytywania kolejnych sejwów, a tylko kontynuowanie gry. Można to jakoś ominąć? W moich dokumentach mam tylko jeden sejw z gry i także brak możliwości wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 21:18, KrzychW napisał:

Jestem na 8 poziomie i jeszcze nie wydawałem żadnych punktów. Mam zamiar wypróbować pewne
zdolności, ale nie wiem, czy mogę później wrócić do stanu wcześniejszego i ewentualnie
wydać punkty na coś innego. Z poziomu menu nie ma możliwości wczytywania kolejnych sejwów,
a tylko kontynuowanie gry. Można to jakoś ominąć? W moich dokumentach mam tylko jeden
sejw z gry i także brak możliwości wyboru.

Nie ma takiej możliwości.
W necie jest pełno strategi odnośnie tworzenia konkretnej klasy. Ogólnie jednak, zasady podobne z Diablo. Wybiera się parę przydatnych umiejętności, i leveluje je na maksa, a resztę olewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 21:21, Darkstar181 napisał:

Nie ma takiej możliwości.
W necie jest pełno strategi odnośnie tworzenia konkretnej klasy. Ogólnie jednak, zasady
podobne z Diablo. Wybiera się parę przydatnych umiejętności, i leveluje je na maksa,
a resztę olewa.


Miałem nadzieję na wypróbowanie niektórych umiejętności, ale skoro jest jak w Diablo, to trudno.
A zrobienie kopii wcześniejszego sejwa i ewentualnie późniejsza podmiana nie jest możliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 21:31, KrzychW napisał:

A zrobienie kopii wcześniejszego sejwa i ewentualnie późniejsza podmiana nie jest możliwa?

Teoretycznie pewnie jest to możliwe, podobne rzeczy robiłem w Diablo i Sacred, tam działało.
Ale nie wiem jak z Titan.
W sumie skoro masz dopiero 8 poziom, to możesz spróbować. Stracisz najwyżej jedną godzinę gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 21:34, Darkstar181 napisał:

W sumie skoro masz dopiero 8 poziom, to możesz spróbować. Stracisz najwyżej jedną godzinę
gry...


Albo i nie. Poczytałem w międzyczasie troszkę poradników i to co zaplanowałem dla swojej postaci, opisane jest jako godna polecenia ścieżka rozwoju, więc może obejdzie się bez podmiany plików. Poza tym, ależ teraz zrobi się w grze inaczej, skoro postać z "nicnieumiejącej" dostanie raptem sporo punków umiejętności i zacznie mieszać znacznie ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 21:49, KrzychW napisał:

Albo i nie. Poczytałem w międzyczasie troszkę poradników i to co zaplanowałem dla swojej
postaci, opisane jest jako godna polecenia ścieżka rozwoju, więc może obejdzie się bez
podmiany plików. Poza tym, ależ teraz zrobi się w grze inaczej, skoro postać z "nicnieumiejącej"
dostanie raptem sporo punków umiejętności i zacznie mieszać znacznie ciekawiej.

Punkty umiejętności można po przydzieleniu cofnąć i rozdać na nowo, to kosztuje nic = złoto, którego w TQ nie brakuje. Ta opcja pojawiła się dopiero w Immortal Throne (chyba). Jedyne czego nie można cofnąć to wybór klasy postaci, jak już raz zdecydowałeś się np. na Obronę i Ziemię to już tego nie cofniesz, co jest dość logiczne.
Ogólnie z mojego doświadczenia wynika, że poszczególne klasy w TQ są słabo zbalansowane. Ponadto jest ich na tyle dużo, że przejście gry każdą graniczy z cudem (lub chorobą), dlatego warto na początek zrobić sobie dobrą analizę klas, i wybrać tę, która jest mocna i odpowiada stylowi gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 23:16, Abi_Dalzim napisał:

Od siebie dorzucę tylko tyle, że jak chcesz mieć megamocną postać to zrób Templariusza
(Obrona + Sen) - wymiata :)


Na razie wydałem trochę punktów na Naturę, wybierając Przywoływanie Wilków i Plagę. Wilczki nieraz bardzo mi pomogły i szkoda tylko, że całkiem skuteczna Plaga nie działa na nieumarłych. Gra mi się bez większych trudności, chociaż kilka zgonów zaliczyłem, głównie z powodu braku ostrożności.
Na drugie mistrzostwo jeszcze sie nie zdecydowałem i ciągle waham się, co wybrać. Czytałem, iż Ziemia, a zwłaszcza zaklęcie Erupcja jest bardzo skuteczne, jednak zastanawiam się czy w to inwestować, ponieważ do rozpoczęcia rozwoju Erupcji trzeba aż 32 punktów, czyli sporo poziomów inwestowania i długie czekanie na efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 12:02, KrzychW napisał:

czyli sporo poziomów inwestowania i długie czekanie na efekt.

Ta gra ma to do siebie, że na potężną postać trzeba trochę poczekać. Ale i tak stopień "wymiatania" zależy w 80% od sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 12:42, Abi_Dalzim napisał:

Ta gra ma to do siebie, że na potężną postać trzeba trochę poczekać. Ale i tak stopień
"wymiatania" zależy w 80% od sprzętu.


Czyli nawet gdybym starał się zbudować jakiegoś słabiaka, niewiele mogę zdziałać? Trudno, jakoś to przeboleję. :-)
Na razie, po wrzuceniu 12 punktów w Naturę zbieram kolejne 32 i dopiero wtedy zobaczę w co zainwestować, chociaż będzie to najprawdopodobniej Ziemia. Na szczęście w Delfach jest mistyk, u którego można wydane punkty wycofać ze statystyk, więc w najgorszym wypadku wydam sporo złota, z którym i tak na razie nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 19:01, KrzychW napisał:

Czyli nawet gdybym starał się zbudować jakiegoś słabiaka, niewiele mogę zdziałać? Trudno,

Ogólnie to nie ma czegoś takiego jak "słabiak"
każde mistrzostwo jest zoptymalizowane tak, by grę ukończyć , wszystko zależy jak przypiszesz punkty do postaci .Widziałem wojownika co miał duzo inteligencji lub na odwrót ,czystego maga pod kostur co miał siły jak Ogr .
Złe "wychowanie" bohatera skutkuje tym że moga być problemy na Epiku lub Legendzie .
no i jeszcze jak wspomniał Abi Dalzim , mocna postać to w gruncie rzeczy dobre przedmioty , ale oczywiście gdy postać jest prawidłowo prowadzona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 12:48, Morte napisał:

Widziałem wojownika co miał duzo inteligencji lub na odwrót ,czystego
maga pod kostur co miał siły jak Ogr


Takich dość oczywistych błędów nie popełniam, chociaż muszę przyznać, iż od czasu do czasu, gdy znajdę jakiś szczególnie ciekawy pancerz, korci mnie aby jednak dorzucić trochę punktów do siły i polatać w nowym, wypaśnym wdzianku. Zwłaszcza, że jakoś nie mogę trafić na szczególnie udaną tunikę dla mojego przywoławcy (chyba powinno być przywoływacz?).
Mam jeszcze pytania dotyczące współczynników postaci.
Siła dodawana jest do obrażeń bronią białą, inteligencja do magii itp?
Jak wyliczane są punkty wytrzymałości, dodawane chyba pod koniec rozdziału? Po zapłynięciu do Egiptu zauważyłem, iż postać znacznie się wzmocniła, a ponieważ w grze nie ma możliwości sejwowania w dowolnym momencie, nie mam jak sprawdzić, kiedy i ile doatałem dodatkowych punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 15:09, KrzychW napisał:

Takich dość oczywistych błędów nie popełniam, chociaż muszę przyznać, iż od czasu do
czasu, gdy znajdę jakiś szczególnie ciekawy pancerz, korci mnie aby jednak dorzucić trochę
punktów do siły i polatać w nowym, wypaśnym wdzianku. Zwłaszcza, że jakoś nie mogę trafić
na szczególnie udaną tunikę dla mojego przywoławcy (chyba powinno być przywoływacz?).

Troche punktow w sile i zrecznosc trzeba wbic aby zalozyc w miare sensowny gear, ja nie mam problemu gdy mag wyglada jak czolg, ale to kwestia podejscia :)

Dnia 30.06.2011 o 15:09, KrzychW napisał:

Mam jeszcze pytania dotyczące współczynników postaci.
Siła dodawana jest do obrażeń bronią białą, inteligencja do magii itp?

Dokladnie tak, int zwieksza obrazenia elementarne (ogien itd.) dlatego wiekszosc pkt maga powinienes wbic wlasnie w to.

Dnia 30.06.2011 o 15:09, KrzychW napisał:

Jak wyliczane są punkty wytrzymałości, dodawane chyba pod koniec rozdziału? Po zapłynięciu
do Egiptu zauważyłem, iż postać znacznie się wzmocniła, a ponieważ w grze nie ma możliwości
sejwowania w dowolnym momencie, nie mam jak sprawdzić, kiedy i ile doatałem dodatkowych
punktów.

Nic takiego nigdy nie zauwazylem, z tego co wiem to punkty wytrzymalosci dostaje sie co poziom exp, plus oczywiscie bonusy z przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam taki problem, mianowicie pokonałem Telkina i mam za zadanie porozmawiać z Apollodorusem- kapitanem statku aby ten popłynął ze mną do Egiptu jednak nie mogę z nim rozmawiać w ogóle. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 20:42, Andmerio napisał:

Witam!
Mam taki problem, mianowicie pokonałem Telkina i mam za zadanie porozmawiać z Apollodorusem-
kapitanem statku aby ten popłynął ze mną do Egiptu jednak nie mogę z nim rozmawiać w
ogóle. Proszę o pomoc.

niestety - gra na patchu 1.1 to mnóstwo błędów .
Polecam patch 1.17 co poprawia wszystkie błędy w grze , tylko że w sieci nie pograsz bo bardzo mało osób ma ten patch - ale są i mozna trafić na serwer 117 .
Jeżeli nie poradziłeś sobie z tym jeszcze , to spróbuj zainstalować ten patch i zobacz czy poprawiło błąd .
jak nie poprawi to już ktoś inny niech pomoże .
Od razu napiszę że wszystko jest kompatybilne z 1.17 , postacie co masz i zapisy gry . możesz ten patch instalowac i odinstalowywać kiedy chcesz , nie tracisz przedmiotów ani nic , wszystko pozostaje jak w 1.1 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące dodatku Immortal Throne. W nocy zacząłem grać i jak na razie wszystko wygląda tak samo, jak w podstawce. Początek w wiosce, pierwszy quest itd. Czy fabuła IT jest wpleciona w TQ i w trakcie gry "wylezie na wierzch", czy może rozpocząłem rozgrywkę nie tak jak trzeba? Postać się zaimportowała z podstawki i była chyba tylko jedna opcja rozpoczęcia Immortal Throne. Tak ma być, czy też przysypianie przy komputerze spowodowało u mnie pomroczność bardzo ciemną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatek (jeżeli chodzi o fabułę) zaczyna się na dobre po zabicu głónego bossa z podtawki, czyli

Spoiler

Typhona

.
Poza tym już od początku gry mogą zacząć Ci wypadać inne relikwie niż dotychczas, receptury na artefakty i przedmioty. No i dochodzi nowe mistrzostwo - Sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować