Zaloguj się, aby obserwować  
Kubeczek77

Titan Quest - Temat ogólny

13255 postów w tym temacie

Wciągnąłem się w TQ na całego. Mam kilka pytań:
1. Opłaca mi się przy naciśniętym alt zbierać wszystko *robię tak już kilka godzin* i L--> sprzedaż i aż do skutku? Handlu absolutnie wszystkim nie-zepsutym sprzętem.
2. Dlaczego gra często napomina mi o moich towarzyszach skoro żadnych nie mam?
3. W co warto lecieć grając połączeniem obrońcy z łowcą? Wbiłem maksymalnie dwie umiejętności Łowcy (tą siatkę i bierną dodającą do wszystkich statystyk na łuki bonusy).
4.Warto odkładać te fragmenty artefaktów typu Skóra dzika? Mam ich 4/5, a np. coś z Achillesem 1/3 a naprawdę daje fajny bonus. Niczego jeszcze nie zużyłem.
5.Mam pierwszą część kompletu wojownika Teb bodajże (zapomniałem) i jest to niebieski hełm. Opłaca się zbierać cały komplet ?
6. Najważniejsze pytanie: Mogę gdzieś przechowywać loot którego nie używam, a który przyda się w przyszłości?
Jestem nowicjuszem i może moje pytania wydadzą się banalne ale dla mnie takie nie są :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2014 o 23:17, Accid napisał:

1. Opłaca mi się przy naciśniętym alt zbierać wszystko


Nie. Tracisz kupe czasu, a i tak w pewnym momencie masz wiecej kasy, niz jestes w stanie wydac. Od pewnego momentu wlasciwie tylko respec jest gold sinkiem.

Dnia 05.09.2014 o 23:17, Accid napisał:

4.Warto odkładać te fragmenty artefaktów typu Skóra dzika?


Warto, przydadza sie pozniej do Recipes.

Dnia 05.09.2014 o 23:17, Accid napisał:

5.Mam pierwszą część kompletu wojownika Teb bodajże (zapomniałem) i jest to niebieski
hełm. Opłaca się zbierać cały komplet ?


Zestawy zwykle warto zbierac. Daja calkiem niezle bonusy.

Dnia 05.09.2014 o 23:17, Accid napisał:

6. Najważniejsze pytanie: Mogę gdzieś przechowywać loot którego nie używam, a który przyda
się w przyszłości?


Praktycznie w kazdym obozie masz goscia ktory ma nad glowa skrzynke. U niego zostawiasz sprzet, mozesz tez powiekszac jego "pojemnosc".

Na pozostale nie odpowiem, bo po prostu nie pamietam. Dosc dawno juz nie gralem w TQ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na pytania, na które nie odpowiedział Ring. :)

Dnia 05.09.2014 o 23:17, Accid napisał:

2. Dlaczego gra często napomina mi o moich towarzyszach skoro żadnych nie mam?

Domyślam się, że chodzi o a) towarzyszy przyzwanych, b) graczy z multi, z czego 2. opcja jest bardziej prawdopodobna.

Dnia 05.09.2014 o 23:17, Accid napisał:

3. W co warto lecieć grając połączeniem obrońcy z łowcą? Wbiłem maksymalnie dwie umiejętności
Łowcy (tą siatkę i bierną dodającą do wszystkich statystyk na łuki bonusy).

http://www.titanquest.gram.pl/articles.php?article_id=94 - tu jest całkiem niezły build; osobiście nie próbowałem, ale z tego co widać to jest ciekawy.

Dnia 05.09.2014 o 23:17, Accid napisał:

4.Warto odkładać te fragmenty artefaktów typu Skóra dzika? Mam ich 4/5, a np. coś z Achillesem
1/3 a naprawdę daje fajny bonus. Niczego jeszcze nie zużyłem.

Oczywiście. Skompletowane daje naprawdę czasem przydatne premie do obrony czy ataku. U mnie niemalże każdy przedmiot jest takim cudem doładowany. :P

Dnia 05.09.2014 o 23:17, Accid napisał:

6. Najważniejsze pytanie: Mogę gdzieś przechowywać loot którego nie używam, a który przyda
się w przyszłości?

U kolesia ze skrzynką nad głową masz jeszcze możliwość zostawienie przedmiotów dla innych postaci, co oczywiście się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo :P Napisze jak będę miał jakieś inne problemy. Na razie ta gra jest.. Idealna? Wszystko jest robione pod maksimum przyjemności z gameplaya. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś w samo sedno, tak jak było już to wspomniane - takich gier już nie robią (zdarzają się, nieliczne, wyjątki).
--------
Ja z kolei pytanko mam, czy mistrzostwo snu ma jakieś umiejętności bierne czy wymagające rezerwacji many zwiększające obrażenia? Zrobiłem sobie drugą postać, tj. Zwiastuna, i na razie nic ciekawego nie widziałem w owym mistrzostwie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 11:07, Accid napisał:

Jestem w trzecim mieście z teleportem i nigdzie nie ma gościa ze skrzynką nad głową..
Tylko handlarze.


Nie ma go w każdym mieście - na minimapie masz skrzyneczkę - to jest gość u którego możesz zostawić przedmioty - musi gdzieś być, nie ma innej opcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To musi być jakiś bug... Przeszedłem te trzy miasta wzdłuż i wszerz kilka razy i nigdzie nie ma osoby która może mi przetrzymać loot.. Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 15:29, Firefly94 napisał:

Głupie pytanie, ale... grasz na samej podstawce? :P

No tak, wersja z biedro. Dodatek jest chyba samodzielny... Tak? (drży z obawy przed kompromitacją)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 21:12, Accid napisał:

No tak, wersja z biedro. Dodatek jest chyba samodzielny... Tak? (drży z obawy przed kompromitacją)

Niestety nie dodatek wymaga podstawki i w nim jest osobnik do przetrzymywania rzeczy,które potem możesz przekazać innej swej postaci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 22:56, Carter napisał:

Niestety nie dodatek wymaga podstawki i w nim jest osobnik do przetrzymywania rzeczy,które
potem możesz przekazać innej swej postaci .

Hahahhaha ale beka ze mnie :D Zacznę od nowa, przynajmniej zrobię inny build bo trochę skopałem ten :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to wiele wyjaśnia. :P Polecam Ci zainstalować dodatek, ma sporo usprawnień. Gdybyś jednak nie zaczynał od nowa, to w żadnym wypadku nie używaj przycisku "Importuj" z poziomu gry, bo wtedy sypią się questy etc. Trzeba skopiować ręcznie.
Jeśli natomiast zaczynasz od zera, polecam mistrzostwo Snu. To, co robi z przeciwnikami, jest trudne do opisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie wiecie czy jest jakas szansa odnośnie przywrócenia serwerów by mozna było pograc w sieci ? człowiek chciał wrócić pograć ze znajomymi a tu lipa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować