Zaloguj się, aby obserwować  
Kubeczek77

Titan Quest - Temat ogólny

13255 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2006 o 23:48, piero92 napisał:

Jak oceniacie tą grę??
Bo może sobie kupie (w końcu mikołajki 6 grudnia)


Dopóki nie pogadasz z Abim to zbierzesz raczej pozytywne opinie ;))
Ja gram już na legendarnym poziomie mam 50 lvl i kończę Grecję i jak na razie gra mnie trzyma. Co potem nie wiem
Jeśli znajdziesz dobrą ofertę w używkach to na pewno warto kupić (jeśli oczywiście lubisz takie erpegi w stylu hack''n''slash)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 11:24, GeoT napisał:

Dopóki nie pogadasz z Abim to zbierzesz raczej pozytywne opinie ;))

Dobre słowo: rajczej :)

Nikt mi nie wmówi, że uważa tę grę za wybitną. Ja też nie mieszam jej z błotem, bo gierka mi się na początku bardzo podobała. Moim skromnym zdaniem brakuje jej po prostu tego "czegoś", co przykuło by mnie do niej i monitora na długie tygodnie (a nawet lata - jak Diablo). Ot, można zagrać sobie tak "na sportowo" parę razy po kilka godzin, ale potem gierka robi się strasznie monotonna.

Występuje w niej straszna dysharmonia między rozwojem bohatera a zbieranym uzbrojeniem: znaleziony na 8 lvl miecz może Ci służyć nawet do połowy Epika, a to już jest przegięcie. Broń, zbroje i inne zabawki powinny być często zmieniane, bo inaczej postać szybko się nudzi. Do tego, z drugiej strony, dochodzi "handel" (celowo w cudzysłowie) przez internet. Tam itemy otrzymuje się bardzo często za darmo, bo kolesie, którzy je dają po prostu "wyciągnęli" je specjalnym programikiem, a nie znaleźli (nie mówię, że wszyscy, ale zdecydowana większość). To też zabija sens rozgrywki i mozolnego gromadzenia sprzętu. Poza tym gierka jest zbyt jasna, cukierkowa z deka i to trochę odstręcza (a może ja mam już takie zboczenie, że jak coś nie jest mroczne, tajemnicze i z deka diabelskie, to jest be? ;) ).

Podsumowując - można pograć, ale granie się znudzi po (góra) miesiącu. jak ktoś się nastawia na dłuższe granie, to może sobie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee.... no kurcza TQ to taka siepanka i normalne że się nudzi D2 także jest sipanką i dziwie się tym co w nią grają latami dla jakiegoś mieczyka czy zbroi - TQ mi się b,podoba ale teraz przerwa bo ile razy można w koło -
co do D2 to raczej społeczność B.N przedłuża jej żywotność bo sama gra także jest na 2 góra 3 razy i koniec bo gry tego typu są strasznie sztampowe (gdzie tu tajemniczość - przecież wiadomo że trza zabić wszystko :) - co do mroczności to owszem ale i tak się chowa do diablo 1 - :)
poczepiam się D2 np 3 akt i biegające "pigmeje" jak pierwszy raz to zobaczyłem to - prawie zrezygnowałem z gry w D2 - ech... wspomnienie rycerzy z piekła z d1 - mażenie
co do przedmiotów to mam takie podejście - wolę jak magicznych jest mało ale jak są to dobre :)
strasznie denerwuje mnie w TQ i D2 i innych jak się przedmity typu + 2 do hp itd. masakra
cóz dla mnie nadal Diablo 1 jest wyznacznikiem gatunku gdzie potwory klimat, przdmioty były i są najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 13:17, scott napisał:

cóz dla mnie nadal Diablo 1 jest wyznacznikiem gatunku gdzie potwory klimat, przdmioty były i są najlepsze

No i muzyka. Nie zapominaj o tej genialnej muzyce!
A w TQ to nawet, szczerze mówiąc, nie pamiętam czy w ogóle jakaś muzyka była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W TQ najlepsza muzyka jest menu początkowym :) a później to ja też nie pamiętam .... Co do klimatu to rzeczywiście jakiś za bardzo wesoły z wyjątkiem jaskiń w III akcie.. ( no chyba że sobie ustawisz stale północ i grać po ciemku ). Co do reszty Abi Dalzim ma całkowitą rację, brak globala na którym nie można cheatować, to główna wada TQ, no i oczywiście brak trybu PvP. Itemki rzeczywiście to pryszcz, szczególnie że jest mnóstwo modów do zbierania przedmiotów... dodaj do tego moda umożliwiającego wsadzanie reliktów do itemków fioletowych i niebieskich i masz cały obraz TQ :( Wydaje mi się że zbyt duży nacisk położyli na tryb single player i mam wrażenie że nawet dodatek nie odmieni odejścia w zapomnienie tej gry....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinniśmy założyć Klub Zniechęconych TQ :)
A tak na serio, to ja już się nie będę odzywał, to jest temat o grze, a nie po to żeby na nią psioczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,mam pytanie
czy grając władyka warto dawać jakieś punkty w battle rage,crusing blow i counter attack ?
i w jakie skille oprócz podwójnego uderzenia ( i ulepszen na wyzszych lvlach mistrzostwa) inwestować ?
czy inwestować w te dychu,sztandard i trąbę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 15:01, Robin666 napisał:

witam,mam pytanie
czy grając władyka warto dawać jakieś punkty w battle rage,crusing blow i counter attack ?
i w jakie skille oprócz podwójnego uderzenia ( i ulepszen na wyzszych lvlach mistrzostwa) inwestować
?
czy inwestować w te dychu,sztandard i trąbę ?

Inwestuj jak chcesz ponieważ istnieje możliwość wycofywania punktów skili i dodawanie do nowych ( oczywiście za coraz większa kasę ). Na władyce się nie znam, bo nim nie grałem ale więcej info znajdziesz na stronie http://titanquestvault.ign.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 12:10, Abi Dalzim napisał:

Poza tym gierka jest zbyt jasna, cukierkowa z deka i to trochę odstręcza (a może ja mam już takie zboczenie,
że jak coś nie jest mroczne, tajemnicze i z deka diabelskie, to jest be? ;) ).


Wiesz, mnie to właśnie odstręcza od D2 a przyciąga do TQ ;)
Bo ja znów nie przepadam za epatowaniem demonizmem, który w D2 jest, co by nie mówić, "chlebem powszednim".
Mam D2 i dość daleko nawet zaszedłem, ale cięzko mi jakoś znaleźć ochotę by znów go zainstalować. A nie przepraszam ostatnio to nawet zrobiłem, gdy szwagier pokazywał mi Valhallę ale dzień później D2 znów wylądowało w pudełeczku.

Przyznam, Abi że celnie wypunktowałeś słabe elementy TQ i z nimi nie dyskutuję bo są zgodne ze stanem faktycznym :) Szczerze mówiąc nie wiem czemu mnie ta gierka tak długo trzyma ale wiem, ze jest ona odpowiedzią na moje osobiste zapotrzebowanie na rpga, który osadzony by był w świecie bardziej neutralnym tematycznie niż "diaboliczne" Diablo i w zupełności spełnia ten warunek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tytułem podsumowania... a propos zniechęconych:D
1) bardzo mała świadomość zdrowia bohatera. Chodzi o to, że wpada sie w grupke i szast prast nie wiadomo kiedy postac ginie. Nie wiem jak to sie udało zaimplementować w innych h&s ale tu jest kiepsko.
2) przedmoty obniżające wymagania. Niby ok, ale zdarzyło mi sie kilka razy, że ściągając np jeden element zbroi zablokowałem sie tak, że w żaden sosób nie mogłem nałożyć z powrotem pierściania, hełmu i tejże zbroi... straszne.
To takie podstawowe zniechęcające mnie elementy. No cóż. Jesli chodzi o SP to jednak wybieram D2 i DS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 07:40, GeoT napisał:

/.../ jest ona odpowiedzią na moje osobiste zapotrzebowanie /.../


I o to właśnie chodzi! Niech każdy gra w to co lubi i sprawia mu przyjemność :)
Powodzenia w dalszej grze, a mi pozostaje czekać na Diablo 3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem grać, i nasuwają mi się od razu 2 pytania: Czy jest quicksave?? I czy da się podświetlac przedmioty??(jak np w Diablo chyba ALTem sie dawało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 19:30, lis899 napisał:

Właśnie zacząłem grać, i nasuwają mi się od razu 2 pytania: Czy jest quicksave?? I czy da się
podświetlac przedmioty??(jak np w Diablo chyba ALTem sie dawało)


1.Nie ma quicksave''a => zapis gry polega na tym, że po zapisaniu gry, a raczej postaci, po ponownym uruchomieniu pojawiasz się obok aktywnej fontanny reinkarnacji;

2. Można podświetlać przedmioty nawet na 3 sposoby :)
-podświetlić wszystkie ---def: Z ;
-podświetlić wszystkie oprócz uszkodzonych (tych z szarymi nazwami) ---def: Left Alt ;
-podświetlić tylko magiczne (żółte, zielone, niebieskie, fioletowe) ---def: X ;
---bez względu na to, którego podświetlenia używasz, zawsze będzie podświetlane złoto, relikwie, quest itemy i eliksiry.

Wszystkie te informacje masz w Poradniku, a z tymi przedmiotami to... jakbyś wszedł do konfiguracji klawiszy to byś też znalazł ;)

Miłej gry życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 23:33, piero92 napisał:

Dlaczego w demie nie ma napisów tylko: "Tag not found: IntFormat"??


Było w tym dziale przerabiane wielokrotnie: w skrócie należy pozminiac pliki INI w katalogu /documents and setings/...../TQ.
Szczegółowe instrukcje znajdziesz, jak użyjesz wyszukiwarki ( poza tym o ile pamiętam odpowiedź znajduje się w parunastu pierwszych stronach )... Proponuję hasło "Tag not found" :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są w tej grze bronie dwuręczne (np jakieś fajne miecze, topory)???
Bo właśnie ja sobie wgrałem i nie wiem czy jest tu taka broń
PS A jak są bronie dwuręczne to potrzeba do nich jakiś specjalnych umiejetności??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 18:51, piero92 napisał:

PS Gdzie jest napisane, jaką ma się klasę postaci??


Heh ;P Pod nickiem twojej postaci w oknie wywoływanym przyciskiem C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować