Zaloguj się, aby obserwować  
Kubeczek77

Titan Quest - Temat ogólny

13255 postów w tym temacie

Czy też tak macie że wydajność kompa w TQ jest o połowę niższa niż w innych nowych grach?
Dla przykładu:
- Company of Heroes - na max detalach (włączone wszystko co się da) i rozdziałce 1600x1200 śmiga bez zająknięcia
- FEAR - j.w.
- FARCRY - to samo
Natomiast w TQ zszedłem rozdziałką na 1024x768 i przy max detalach często zarywa. Zauważyłem, że gdy przybliżę kamerę gra pracuje płynniej. Nie wierzę, że mój komp nie udźwignie tej gry na wyższych rozdziałkach (Core2Duo, 2 GB DDR2 667 Patriot, GF8800GTS, SB X-Fi XtremeGamer).
W czym więc problem? Czyżby silnik tej gry nie był do końca dopracowany? Dodam, że gram na najnowszej łatce 1.20 i najnowszych sterach do grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 21:19, flymar napisał:

Mógłbyś podrzucić linka do tego moda - tak, żeby działał z najnowszą wersją - oczywiście PL?


O modzie do kręcenia kamerą słyszałem od brata, nigdy go nie maiłem, nigdy go nie testowałem, więc nie biorę odpowiedzialności za to, co ten mod może zepsuć w grze :)

Znalazłem coś takiego: http://titanquestvault.ign.com/View.php?view=Other.Detail&id=25

Jak tylko dorwę brata to wypytam się o szczegóły i dam Ci znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś może assassinem? Bo ja jakoś zapałałem sentymentem do tej postaci, mimo, że nie dociągnąłem jej do jakiegoś wysokiego poziomu. Kiedyś, jak jeszcze grałem, to zacząłem grać Skrytobójcą i bardzo się przyjemnie grało. Teraz ponoć do umiejętności woja dodano obrażenia od krwawienia (chodzi mi o patch 1.20). Prawda to? Jak się gra takim assem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2006 o 14:32, Bartuc napisał:


Znalazłem coś takiego: http://titanquestvault.ign.com/View.php?view=Other.Detail&id=25

Jak tylko dorwę brata to wypytam się o szczegóły i dam Ci znać :)


Na razie nie ma moda pozwalającego na obrót kamerą ( i chyba nie będzie, bo gra jest srobiona w rzucie izometrycznym ). Mod do którego link dałeś zmienia ustawienia mozliwego zoom''u. Po polskiemu : możesz zbliżac i oddalać kamerę do wartości przedtem nieosiągalnych, czytaj widzisz więcej... jednocześnie w takim ustawieniu czasami są problemy z widocznością przy mgle etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 22:54, GeoT napisał:

Czyżby silnik tej gry nie był do końca dopracowany?

Tak jak w 80% wychodzących tytułów.
Jeśli gra okazuje się niezła, to wydajność poprawiana jest w patchach. Jeśli nie, to twórcy olewają to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem:
cała instalacja gry przebiegła bardzo fajnie. Tylko jak chcę zagrać to wyskakuje taki komunikat "Uruchomienie silnika graficznego nie było mozliwe". Trochę to dziwne bo mam Radeon 9600, podczas gdy gra wymaga Radeon8500. Czy ktoś wie o co chodzi i mógłby mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 16:16, whoever napisał:

Mam taki dziwny problem:
cała instalacja gry przebiegła bardzo fajnie. Tylko jak chcę zagrać to wyskakuje taki komunikat
"Uruchomienie silnika graficznego nie było mozliwe". Trochę to dziwne bo mam Radeon 9600, podczas
gdy gra wymaga Radeon8500. Czy ktoś wie o co chodzi i mógłby mi pomóc?

wiem, że spamuje, ale.... whoever, miałem ten sam problem, tyle że miałem karte GF 4 MX420. Próbowałem wszystkich sposobów. Uruchomienia gry przez różne prgogramy, ale nic to nie dało. Zapewne twoja karta, jak i moja poprzednia nie obsługuje Pixel Shader i to jest przyczyną tego że gra nie chce ci się uruchomić. Pozostaje ci kupno nowej karty, która obsłiugiwałaby Pixel Shader....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale ja nie mogę doczekać się już dodatku. Jestem na legendarnym w Egipcie więc bliżej mam niż dalej. 52lvl no i dodatek by się powoli przydał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni gram w TQ i się zastanawiam: poziom trudności działa tylko na siłe przeciwnika?? I na nic więcej?
Czyli jak raz przejde to późniejsze poziomy będą tym samym.
Skompletowaliście już jakiś zestawik zbroi?
dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Delfi, od wyroczni dostałem zadanie, aby odnależć przyczynę pojawienie się potworów w jaskini Parnasu. Przeszedłem całą jaskinię, wzdłuż i wszerz, odkryłęm całą mapę i nic ;/ Proszę, powiedzcie mi jak tą misję przejść... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta jaskinia to taka zmyła. Olej ją i idź dalej. Potem będziesz miał jeszcze chyba ze dwie jaksinie. Nie możesz nie trafić, bo ta gra jest tak liniowa, że hej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 23:20, Konrades napisał:

Od kilku dni gram w TQ i się zastanawiam: poziom trudności działa tylko na siłe przeciwnika??
I na nic więcej?
Czyli jak raz przejde to późniejsze poziomy będą tym samym.


Questy i mapy będą takie same. Zaczną lecieć lepsze itemy, będą to zupełnie nowe itemy, a nie te co na zwykłym poziomie trudności tylko, że ulepszone, zacznie lecieć więcej niebieskich i fioletowych itemków. Pojawi się kilka nowych na prawdę potężnych bossów...

Dnia 30.12.2006 o 23:20, Konrades napisał:

Skompletowaliście już jakiś zestawik zbroi?


Tak, wszystkie dostępne.

Dnia 30.12.2006 o 23:20, Konrades napisał:

dzięki za info


Np :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam powaznie irytujacy problem z Titanem;/ ...Otoz niezmiernie sie zirytowalem kiedy po reinstalce systemu, zainstalowaniu Titana, zainstalowaniu patcha 1.20 i wrzuceniu uprzednio skopiowanych save''k wlaczam gra a po moich sackach ani widu ani slychu;/;/;/ a bylem juz w 3 akcie ku..a m.c...Czy tez tak macie i jesli tak co za idiota tak skonstruowal gre ze po reinstalce savki nie dzialaja a nie jest to przeciez gra na jedno podejscie;/...Wyprzedzajac wasze podpowiedzi probowalem juz chyba wszystkiego...twozylem nowa postac na latece 1.20 przechodzilem kawaleczek zapisywalem stan gry kopiowalem savki przeinsatlowywalem gre wklejalem je spowrotem i nadal lipa czy ktos moze cos poradzic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko juz jest ok! ale mam teraz nastepujace pytanie:

czy moze ktos mi podac adres stronki na ktorej znajde konkretne strategie pod poszczegolne postacie, zeby nie ladowac punktow w niepotrzebne skile dla jakiejs profesji?? A po drugie to czy istniej polska fanowska strona Titana??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 18:59, SimoNeeN napisał:

to czy istniej polska fanowska strona Titana??

Istniała, ale padła. Stronek ze strategiami jako takimi nie znam, ale możesz rzucić okim na to: http://www.gamebanshee.com/titanquest/

Tu masz anglojęzyczne forum o TQ (tam jest kilka strategii): http://www.gamebanshee.com/forums/titan-quest-102/

A tu masz bardzo przydatne narzędzie do planowania postaci: http://www.titancalc.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować