Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

World of Warships

306 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2015 o 12:51, Ichvander napisał:

Ciekawe co za okrety tam wrzuca (zaden ze mnie specjalista, slyszalem moze o 4-5 :P).
Tylko czekac zostaje na informacje :)


Albo to będzie jakieś minidrzewko, albo same premki... bo inaczej ja tego nie widzę. Na tierze 1 może być np. Gryf, a potem same niszczyciele, ale czy ich się 10 uzbiera? No i co jeszcze z naszymi eks-brytyjskimi krążownikami lekkimi.
Na jakimś wyższym tierze mógłby być np ORP Orkan.

20150928184030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wreszcie zdobyć okręt tier VI (Cleveland) i zaczynam zabawę z bitwami rankingowymi ;) Czy są one jakoś lepiej premiowane doświadczeniem niż randomowe?

Widzę, że niedługo mają dojść okręty radzieckie i niemieckie - czy to będą tylko niszczyciele radzieckie i krązowniki niemieckie? Ciekawe też co z Wielką Brytanią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2015 o 23:09, pawbuk napisał:

Udało mi się wreszcie zdobyć okręt tier VI (Cleveland) i zaczynam zabawę z bitwami rankingowymi
;) Czy są one jakoś lepiej premiowane doświadczeniem niż randomowe?


Ja VI tier zdobyłem póki co na amerykańskich lotniskowcach, ale słabo mi bitwy na tym wychodzą, więc jeszcze się nie podjąłem tego wyzwania :)
Dobrze, bo jeszcze nikt o tym nie wspomniał, że twórcy zmodyfikowali MM i teraz już większość bitew toczymy z okrętami swojego tieru lub o 1 w górę/dół. Tyle dobrze, bo jak zacząłem grac tym Independence, to nawet ataku nie mogłem wykonać, bo mi masakrowali samoloty zanim doleciały do celu...

Dnia 29.09.2015 o 23:09, pawbuk napisał:

Widzę, że niedługo mają dojść okręty radzieckie i niemieckie - czy to będą tylko niszczyciele
radzieckie i krązowniki niemieckie? Ciekawe też co z Wielką Brytanią...


Też się dziwię, że jakoś nie słychać o Royal Navy, wszak była w okresie I WŚ i międzywojennym oraz w początkowych latach II WŚ największa potęga morska świata, więc drzewko mogło by być bardzo bogate.


Btw. Czemu nikt nie odpowiada na zaproszenia do dywizjonu? Komu bym nie wysłał, a czasem jest kilka osób dostępnych, to mogę sobie tak czekać aż upłynie czas oczekiwania itd., a zawsze lepiej stoczyć bitwę w towarzystwie innych znamienitych dowódców ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2015 o 12:57, Wszystkozajete napisał:

Btw. Czemu nikt nie odpowiada na zaproszenia do dywizjonu? Komu bym nie wysłał, a czasem
jest kilka osób dostępnych, to mogę sobie tak czekać aż upłynie czas oczekiwania itd.,
a zawsze lepiej stoczyć bitwę w towarzystwie innych znamienitych dowódców ;>


Wysyłałeś mi jakieś zaproszenia? Bo ostatnio nic nie dostałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2015 o 14:14, pawbuk napisał:

Wysyłałeś mi jakieś zaproszenia? Bo ostatnio nic nie dostałem ;)


Przypuszczam, że byłeś w bitwie w tym czasie (podobnie inni, którym wysyłałem) - właśnie szkoda, że w tym okienku kontaktów nie ma żadnego info czy ktoś toczy bitwę i ile ma do końca. A wysłane zaproszenie jest aktywne przez 5 minut, po czym trzeba wysłać nowe - ostatnio Tobie i Budo wysłałem dwa pod rząd bez odzewu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2015 o 14:28, Wszystkozajete napisał:

Przypuszczam, że byłeś w bitwie w tym czasie (podobnie inni, którym wysyłałem) - właśnie
szkoda, że w tym okienku kontaktów nie ma żadnego info czy ktoś toczy bitwę i ile ma
do końca. A wysłane zaproszenie jest aktywne przez 5 minut, po czym trzeba wysłać nowe
- ostatnio Tobie i Budo wysłałem dwa pod rząd bez odzewu :)


Jeśli bitwa trwa 15 minut, to nie mam szans nawet odpowiedzieć :D Wg mnie to jest do zmiany - w trakcie bitwy komunikat o zaproszeniu do dywizjonu by nie przeszkadzał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2015 o 12:57, Wszystkozajete napisał:

Też się dziwię, że jakoś nie słychać o Royal Navy, wszak była w okresie I WŚ i międzywojennym
oraz w początkowych latach II WŚ największa potęga morska świata, więc drzewko mogło
by być bardzo bogate.

No mnie też to bardzo dziwi. RN miała wszystkie możliwe rodzaje okrętów i nawet chyba największą liczebność największych okrętów. Kontrolowała podobnie jak USA jeden z dwóch kanałów międzyoceanicznych. Właściwie od tej nacji powinno zacząć się budowanie drzewka. Być może jednak musiałoby ono być tak rozbudowane i dużo bardziej bogate od obecnych, że byłby to zbyt długi okres na opracowanie większości podstawowych okrętów oraz zbalansowanie ich. A może po prostu Brytyjczycy nie ułatwiają zdobycia planów swoich okrętów na których podstawie możnaby te modele opracować?
Dwie następne naturalnie pojawiające się floty, to niemiecka i francuska. Ich słabością było tylko to, że miałyby bardzo biedną gałąź lotniskowców, które na dodatek składałyby się głównie z wyłącznie planowanych lub niedokończonych jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cut
Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeszcze w alphie potwierdzili że Royal Navy będzie bardzo szybko tylko było jedno ale: pierw musi być jedyna słuszna soviecka flota..... Mimo że nawet nie dorastali brytyjczykom to niestety pochodzenie deva ponownie wychodzi na wierzch. Dlatego też niedługo ZSRR dostanie IV tierowy pancernik z 400mm pancerzem bo czemu nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Bo ten system jest idiotyczny i ja nie wiem jak on działa. Pawbuk mnie zaprossił i zaakceptowałem, ale jak jestem w bitwie, to w ogóle nie widzę, czy ktoś do mnie pisze. Generalnie nie ogarniam kontaktów w wowsie, więc się nie wkurzajcie, jak nie odpisuję, czy coś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Było mówione dawno, że najpierw sowieci i niemce, a potem angole, a następnie francja/włochy. Ale to odleglejsza przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2015 o 21:31, Tomoya-kun napisał:

Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeszcze w alphie potwierdzili że Royal Navy będzie bardzo
szybko tylko było jedno ale: pierw musi być jedyna słuszna soviecka flota..... Mimo że
nawet nie dorastali brytyjczykom to niestety pochodzenie deva ponownie wychodzi na wierzch.

No tak...
Porównywanie jednak floty nawet niemieckiej z ZSRR jest trochę śmieszne. Jedynym pamiętanym przeze mnie sukcesem morskim jest prawdopodobne storpedowanie Tirpitza przez ich okręt podwodny oraz (co sukcesem nie jest) zatopienie nieuzbrojonego statku pełnego ludzi na Bałtyku.

Dnia 01.10.2015 o 21:31, Tomoya-kun napisał:

Dlatego też niedługo ZSRR dostanie IV tierowy pancernik z 400mm pancerzem bo czemu nie...

Wg mojej wiedzy flota ZSRR realnie prawie nie istniała przed wojną. Na przykład osadzenie Kirowa na lądzie, żeby nie moża go było zatopić przez samoloty mówiło, że flota się dla Stalina nie liczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się swoim najnowszym osiągnięciem. Udało mi się przemknąć za linie wroga i zatopić dwa lotniskowce :D Na samym końcu zostałem sam z lotniskowcem przeciwko dwóm pancernikom, więć już się nie wychylałem :D
Muszę też dodać, że w drużynie bylem jedynym Tier 3, reszta to 4 i 5 :D

20151005135125

20151005135147

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 13:51, pawbuk napisał:

Pochwalę się swoim najnowszym osiągnięciem. Udało mi się przemknąć za linie wroga i zatopić
dwa lotniskowce :D Na samym końcu zostałem sam z lotniskowcem przeciwko dwóm pancernikom,
więć już się nie wychylałem :D


Widzę, że przerzuciłeś się na Japończyków teraz ;) A w amerykańskich CA do jakiego tieru doszedłeś?

Dnia 05.10.2015 o 13:51, pawbuk napisał:

Muszę też dodać, że w drużynie bylem jedynym Tier 3, reszta to 4 i 5 :D


No tu muszę napisać, że mimo poprawek MM dalej lubi sobie zażartować z graczy. Na screenie przykład biedaka, który na II tierze musiał mierzyć się z okrętami VI tieru.

Drugi screen - dość elitarne osiągnięcie, jakie udało mi się wczoraj zdobyć :)


20151006111319

20151006111436

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2015 o 11:14, Wszystkozajete napisał:

Widzę, że przerzuciłeś się na Japończyków teraz ;) A w amerykańskich CA do jakiego tieru
doszedłeś?


To taki mały romans z japończykami :D Głownie gram amerykańskimi CA, w tej chwili Clevelandem :D Nie najgorszy okręt, choć móglby być nieco mniejszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2015 o 11:14, Wszystkozajete napisał:

No tu muszę napisać, że mimo poprawek MM dalej lubi sobie zażartować z graczy. Na screenie
przykład biedaka, który na II tierze musiał mierzyć się z okrętami VI tieru.



To nie jest akurat MM tylko wina gamonia co wszedł w dywizjonie z kolegą wyższego tieru,zdarza się że delikwenci z myślą chyba większego expa włażą np V z kolega VII lub VIII.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MM w tej grze jest niezwykle irytujący (chyba w WoT jest to samo). Chodzi i to, że z tego co gdzieś wyczytałem, to działa on na zasadzie dobierania wygranych z wygranymi, a przegranych z przegranymi. Przez to nagminnie zdarzają się (przynajmniej mi) serie wygranych/przegranych bitew, choć ostatnio mam "szczęście" do porażek. Tak więc jeśli przegramy bitwę, to następną mamy większą szansę też przegrać, w zasadzie po dwóch porażkach to lepiej wyjść z gry, ja trochę dłużej pograłem przed chwilą, oto efekt...:

20151009201322

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!
W grze właśnie pojawiły się drzewka Kriegsmarine i MW ZSRR. Póki co w każdym mamy jedną dostępną linię: u Niemców Krążowniki, a u Rosjan Niszczyciele + jeden Krążownik na I tierze. Zagrałem parę bitew krążownikami - szajsy straszne, ale z wyglądu prezentują się nieźle :)

20151019130204437

2015101913021393

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2015 o 13:02, Wszystkozajete napisał:

UWAGA!
W grze właśnie pojawiły się drzewka Kriegsmarine i MW ZSRR. Póki co w każdym mamy jedną
dostępną linię: u Niemców Krążowniki, a u Rosjan Niszczyciele + jeden Krążownik na I
tierze. Zagrałem parę bitew krążownikami - szajsy straszne, ale z wyglądu prezentują
się nieźle :)


Przeglądałem jakiś czas temu statystyki niemieckich krążowników i wyglądało to bardzo słabo. Miałem nadzieję, że coś się jeszcze zmieni, ale chyba jednak nie będzie się opłacało tym grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2015 o 14:29, pawbuk napisał:

Przeglądałem jakiś czas temu statystyki niemieckich krążowników i wyglądało to bardzo
słabo. Miałem nadzieję, że coś się jeszcze zmieni, ale chyba jednak nie będzie się opłacało
tym grać :)


Ja bardziej celowałem w radzieckie niszczyciele, ale jak sprawdziłem zasięg torped 3,4, w porywach 5 km, to uznałem, że sobie zbyt przyjemnie nimi nie pogram ;)
Póki co stoczyłem dwie bitwy gdzie z poświęceniem szarżowałem na pancerniki wroga, zatapiałem jeden i ginąłem w chwale. Na dłuższą metę nie uśmiecha mi się taka taktyka, a strzelanie artylerią z niszczyciela też jest średnio ciekawe (z tego co pobieżnie sprawdziłem to duży zasięg dział mają te DD).

Btw. Zwróciliście uwagę, że twórcy "niezbyt dokładnie" odwzorowali skalę obiektów na lądzie? Np. domy wyglądają jak zabawki gdy maksymalnie zbliżymy się do lądu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak udało się stoczyć dobrą bitwę na Starożewoju :) Ogólnie te radzieckie DD mają bardzo mały zasięg torped, ale bardzo duży (jak na niszczyciele) zasięg dział, przez co często można ostrzeliwać wroga spoza jego zasięgu. Tak to przynajmniej wygląda na tych początkowych tierach. W sumie to takie na pół niszczyciele, a na pół lekkie krążowniki.

20151020172434718

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować