Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Premiery kinowe - co obejrzymy w styczniu?

19 postów w tym temacie

12 świetnie zapowiadających się filmów w styczniu to mały wybór? Chłopaki, każdy weekend (pełny!) w tym miesiącu można przesiedzieć w kinie, a wy mówicie, że to mało. Trudno wam dogodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nieprofesjonalne jest w temacie sztuki (także masowej) stwierdzenie, że jakieś dzieło należy traktować w jakiś określony sposób ("Hiszpanka").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, to wolę poczekać na premiery nowych odcinków ulubionych seriali, niż wystawiać tyłek na mróz w drodze do kina. Jakoś mnie ta cała kinematografia mierzić zaczęła, nie wiedzieć czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 22:37, Michael-O napisał:

12 świetnie zapowiadających się filmów w styczniu to mały wybór? Chłopaki, każdy weekend
(pełny!) w tym miesiącu można przesiedzieć w kinie, a wy mówicie, że to mało. Trudno
wam dogodzić ;)

Trochę pozycji jest. Mnie osobiście najbardziej zaciekawił nowy film Michaela Manna "Haker"
Powinno być "dżi" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tzn że świetny = każdy, który będzie wyświetlany w styczniu w kinie? Ciekawe,,,

@Herr_Pietrus - "świetnie zapowiadający się" nie oznacza tego samego co "świetny". To zupełnie tak samo jak z grami. Ocenę tym filmom wystawimy dopiero po ich obejrzeniu. Swoją drogą, to wcale nie wszystkie produkcje jakie trafią, lub już trafiły, do kin w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne, że w tym zestawieniu nie wziął pan pod uwagę Whiplasha :). Naprawdę, film wgniótł mnie w fotel i myślę, że będzie jednym z głównych kandydatów do filmu roku na tegorocznych Oscarach (zresztą w tej opinii nie jestem osamotniony).

EDIT: Dopiero zauważyłem, że Birdmana też pan pominął, a też podobno jest to jeden z ciekawszych filmów tego roku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Exodusie akurat byłem tydzień temu (Cinema City nie wiedzieć czemu wyświetlało przedpremierowo bez żadnego wielkiego rozgłosu, tego samego dnia bez problemu kupiłem bilety). Nie znałem nawet tematyki filmu, szedłem tylko ze względu na obecność Christiana Bale''a, wyszedłem bardzo zadowolony, polecam każdemu kto chce obskoczyć jakąś premierę w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy miesiac musi byc wypelniony filmami Marvela lub blockbusterami za ~200 mln USD.

Wg mnie styczen zapowiada sie kapitalnie. Wielu wystarczy nazwisko Burtona, dla mnie jako wielkiego fanatyka dziel absolutnie ponadczasowych Manna (Insider, Heat, Collateral) jego nowy film to must have. Co prawda jego przejscie od Miami Vice do krecenia metoda dokumentalna (nie tyle krecenie z reki ale takie jakby krecenie budzetowa kamera z reki :) ) nie do konca pasuje, ale tak czy inaczej Mann to rezyser ktory potrafi wykrzesac z aktorow absolutnie topowe kreacje. Silne, niezlomne i bardzo szanowane w swoim srodowisku (gangsterskim lub policyjnym).

Kolejny hicior - Foxcatcher - i pewny kandydad do nominacji za drugoplanowa role. Czeka nas kapitalny dramat o determinacji a takze toksycznej relacji trener-uczen.

Jestem bardzo ciekaw debiutu (?) rezyserskiego Angeliny bo film jak 90% na tej liscie trafia idealnie w moje gusta.

Wiec reasumujac - dla ludzi lubiacych dobre, rozrywkowo-ambitne amerykanskie kino zapowiada sie jeden z najlepszych miesiecy kinowych ostatniego polrocza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 13:09, Citkowsky napisał:

Uprowadzona 3 <---- na ten film czekam od momentu jego ogłoszenia;

Nie wydaje Ci się trochę, że to już będzie odgrzewane po raz kolejny ale tym razem z grilla. ?
Jedynka była całkiem spoko. Druga część już mnie tak nie porwała. Po trzeciej nawet nie spodziewam się ochów i achów. =/
Chyba, że dla Ciebie to czysta rozrywka i odmóżdżacz ;-) bo rewelacji raczej nie dostaniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 14:57, Braveheart napisał:

Chyba, że dla Ciebie to czysta rozrywka i odmóżdżacz ;-)


Dokładnie tak!
Coraz mniej napotykam kina akcji przy którym mógłbym się zrelaksować w piątkowe popołudnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować