Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - poznaliśmy wymagania sprzętowe

195 postów w tym temacie

> No to sobie pograłem. Kolejny techniczny bubel bez optymalizacji. Muszę anulować moje
> zamówienie na kolekcjonerkę.

> Komputer ze średnio-wysokiej półki ma uciągnąć nowy tytuł ledwo na minimalnych
> detalach? Wolne żarty. Nie żeby coś, ale z roku na rok jest coraz gorzej.

jaki kraj, takie #pcmasterrace :)
Wielu ludzi siedzi na złomach i tylko jojczy jak to wszystko jest niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 17:16, Assassin3 napisał:

nie troluje ani nic tylko myśle ze rekomendowane są zaniżone , ale się martwię serio
:D nie wiem czy drugiego gtx nie ładować takiego samego ?

Jeżeli budżet ci na to pozwala [masz odłożony szmal albo dobrą pracę] to czemu nie ? :D
Ja bym tam jednak się troszkę wstrzymał z zakupem i poczekał do premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> [...]
Myślę, że powinieneś skontaktować się z NASA lub inną instytucją która posiada super-komputery w celu zakupu jednego, ewentualnie poprosić o złożenie takowego. Najlepiej zamów dwa takie- dla bezpieczeństwa. no i pamiętaj 1000GB RAMu to już niezbędne minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 17:20, Artmaster88 napisał:

Oj ledwo się w minimalnych mieszczę :/ Można się pożegnać z graniem na jakiś czas. Ale
to standard - zawsze przy nowej części Wieśka, trzeba było kompa zmieniać ;)


Bo ja wiem?

Pierwszy Wiedźmin, mój sprzęt:

AMD Athlon64 4200+
AMD Radeon X1900XT
2GB RAM
W Vista 64 bit

Wiedźmin 2:

trzyrdzeniowy Phenom pierwszej generacji, niestety, nie pamiętam modelu
AMD Radeon HD4870
4GB RAM
W Vista 64 bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja niby spełniam na styk wymagania minimalne(tylko że tak na prawdę mam laptopa więc może być dużo gorzej niż się wydaje) , brakuje mi tylko trochę RAMu i jest to jedyne co zmienię dla tej gry. Kupię ją i przejdę choćbym miał grać w 20 fpsach i rozdzielczości 640x480 :P W ostateczności gra będzie stała na półce kilka lat, ale ja jestem optymistą, skoro 2 potrafiła wyciągać 40 fps na wysokich, to może to podziała na najniższych chociaż w tych 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 17:25, Braveheart napisał:

Ja bym tam jednak się troszkę wstrzymał z zakupem i poczekał do premiery.


Z kasa raczej spoko , myślę ze zrobię tak jak radzisz poczekam do premiery i najwyżej wtedy dołożę jeszcze jednego gtx ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 17:27, lis_23 napisał:

Bo ja wiem?

Pierwszy Wiedźmin, mój sprzęt:

AMD Athlon64 4200+
AMD Radeon X1900XT
2GB RAM
W Vista 64 bit

Wiedźmin 2:

trzyrdzeniowy Phenom pierwszej generacji, niestety, nie pamiętam modelu
AMD Radeon HD4870
4GB RAM
W Vista 64 bit


Poprzednie dwa kompy miałem bardzo zbliżone do twoich, ale w dwójke nie grało mi się zadowalająco na tym co podałeś. Miałem HD4850 z 512Mb, 4GB Ram i też Phenoma pierwszej generacji z taktowaniem chyba na 2,3 i to wąskie gardło jest prawdopodobną przyczyną. Dopiero na obecnym ponad 2-letnim już Phenomie II X4 z takt. na 3.4 i HD7850 z 1GB grało się świetnie tylko z Ubersampling i z SSAO na Off.
To zależy jak kto rozumie też dobre działanie gry. Trójkę może pewnie bym jeszcze odpalił na Lowest, ale i tak nie będzie pewnie działała zadowalająco. Do takiej gierki lepiej zainwestować w coś mocniejszego i cieszyć się ekstra płynnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No to sobie pograłem. Kolejny techniczny bubel bez optymalizacji. Muszę anulować moje
> zamówienie na kolekcjonerkę.

A czego się spodziewałeś? Wymagań takich jak w wiedźminie 1?
Wymagania nie są jakieś kosmiczne, zobaczymy jak aktualizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 17:51, Divis98 napisał:

A czego się spodziewałeś? Wymagań takich jak w wiedźminie 1?
Wymagania nie są jakieś kosmiczne, zobaczymy jak aktualizacja


Spodziewałem się jakichś rozsądnych wymagań, trochę wyższych niż te W2. W W2 gram na high a W3 nawet nie odpalę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 17:59, kesik93 napisał:

Spodziewałem się jakichś rozsądnych wymagań, trochę wyższych niż te W2. W W2 gram na
high a W3 nawet nie odpalę...


Nie mam pojęcia na jakiej podstawie spodziewałeś się wymagań zbliżonych do W2 0_o

Ale fakt - procesor sprzed 4 lat za 900zl i karta sprzed dwóch (?) za 700zl to po prostu za wiele :> :> :> :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No to sobie pograłem. Kolejny techniczny bubel bez optymalizacji. Muszę anulować moje
> zamówienie na kolekcjonerkę.

Że co proszę? Wymagania są perfekcyjne jak na grę z otwartym światem i piękną grafiką. Jeżeli nie są one w żaden sposób zaniżone względem rzeczywistości to mamy pierwszą grę AAA od minionego roku, która została w końcu zoptymalizowana jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle.

Posiadam GTX 660 i i5 3350p, 8 gb ramu.
Wg wymagań sprzętowych AC Unity nie powinno mi nawet ruszyć, tymczasem jest grywalne (średnio 30FPS, pomijam stuttering który jest tutaj obecny z powodu skopanej optymalizacji) na wysokich teksturach i ustawieniach graficznych bardzo wysokich (wyżej tylko ultra).

Te wymagania nijak mają się do rzeczywistości. Jeżeli dla kogoś komfortowa jest gra w 900p i 30FPSach (jestem przyzwyczajony do 30FPS, wcześniej miałem konsolę), za to lubi mieć włączone wodotryski, to powinien być zadowolony i raczej spokojny o to, czy Wiedźmin ruszy. Jeśli chodzi o wszystkich tych którzy koniecznie muszą mieć 1080p i 60FPS to niestety ale oni faktycznie muszą pomyśleć nad upgrade komputera.

Zapewne developerzy podają wymagania pod kątem właśnie rozdzielczości HD i akceptowalnej liczby klatek na sekundę. Mi "filmowość" w grach typu RPG nie przeszkadza, co innego w FPS''ach czy ścigankach.

Pozdrawiam wszystkich i głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś na temat Mantle ? czy będzie wiesio 3 obsługiwać bo było by naprawdę miło. W Dragon Age na radeon r9 280x i FX 8350 4,4 na mantle dodatkowe 20 fps dostałem w porównaniu z dx11 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam i5-2500k podkręcony do 4 GHz i gtx760. Unity jako przykład syfu optymalizacyjnego, robienia gry nogami przez bandę orangutanów, działa od 30 do 60 fpsów. Jeśli ten syf z Montrealu jest grywalny (pod względem wydajności bo pod względem grywalności to nie) to się o Wiedźmina nie boję. Czy są jakieś informacje odnośnie steama? Wiem że gra ma być drm free ale ściąganie patchów przez downloader CDP bądź launcher gry (tak jak w 2) może być lekko niewygodne biorąc pod uwagę to jak serwery lubią padać w dniu premiery i tuż po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować