Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - poznaliśmy wymagania sprzętowe

195 postów w tym temacie

> No to sobie pograłem. Kolejny techniczny bubel bez optymalizacji. Muszę anulować moje
> zamówienie na kolekcjonerkę.
Niby 22 lata a mentalność 12 latka. Wiesz między CS 1.6 a Wiedźminem 3 jest już jakiś przeskok graficzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 18:11, aY227 napisał:

Nie mam pojęcia na jakiej podstawie spodziewałeś się wymagań zbliżonych do W2 0_o


No nie wiem. Może na tej podstawie, że to praktycznie ten sam silnik i gra nie wygląda jakoś dużo lepiej niż W2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ludziska! Minimalne wymagania to prawie wypisz, wymaluj - mój komputer. Kupiłem go 3 lata temu i bynajmniej nie z podzespołów z najwyższej półki. Więc jeśli dla kogoś są to wymagania zbyt wysokie dla gry z 2015 roku, to proponuję zejść na ziemię i zrozumieć, że jeśli chce się mieć wszystko to, co oferuje sprzęt dostępny dla PC, to trzeba jednak trochę inwestować. :P A już na pewno zdecydowanie częściej niż raz na 5-7 lat. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 18:29, kesik93 napisał:

No nie wiem. Może na tej podstawie, że to praktycznie ten sam silnik i gra nie wygląda
jakoś dużo lepiej niż W2?


Tak. Praktycznie ten sam silnik z mocno zmodyfikowanym renderem. Bez obrazy, ale jak według Ciebie W3 "nie wygląda dużo lepiej niż W2" to ty chyba oczu nie masz. Ewentualnie zmień okulary/soczewki, ponieważ W3 vs. W2 to prawie jak niebo i ziemia, zmiany w grafice są ogromne i wyraźnie zauważalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, muszę poczekać na jakieś testy bo mieszczę się prawie idealnie w minimalne. Więc na premierę zanim połatają to raczej nie pogram.

Swoją drogą, jak nie poprawią optymalizacji to spora ilość klientów może im odpaść. Według Steama 50% graczy ma wciąż 2 rdzeniowy procek.

A z rok temu(wtedy widziałem statystyki, teraz jakoś nie znalazłem na szybko) jedną z najpopularniejszych kart wciąż były GTXy 660 i radeony 7850. W ciągu roku pewnie jakiejś mega rewolucji nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 18:12, LuKi965 napisał:

Że co proszę? Wymagania są perfekcyjne jak na grę z otwartym światem i piękną grafiką.
Jeżeli nie są one w żaden sposób zaniżone względem rzeczywistości to mamy pierwszą grę
AAA od minionego roku, która została w końcu zoptymalizowana jak należy.


He? Dobrze się czujesz? Perfekcyjne co w nich takiego perfekcyjnego? Wymień chociaż kilka argumentów dlaczego żeby pograć w grę na ultra czy tam high muszę mieć proca 1400 zł + 1600 zł grafikę? To jest 3000 zł za dwa elementy, a gdzie reszta? Chyba drwisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 18:50, sylwasss napisał:

He? Dobrze się czujesz? Perfekcyjne co w nich takiego perfekcyjnego? Wymień chociaż kilka
argumentów dlaczego żeby pograć w grę na ultra czy tam high muszę mieć proca 1400 zł
+ 1600 zł grafikę? To jest 3000 zł za dwa elementy, a gdzie reszta? Chyba drwisz.


A do której to gry swego czasu nie był potrzebny wypasiony komputer powyżej 3000 zł dla ustawień graficznych na Ultra? Pomiając oczywiście 8 lat po wydaniu PS3 i X360, które to wstrzymały rozwój graficzny gier na prawie dekadę? Sprzęt z minimalnych można złożyć za 2,5 tys. zł, czyli tyle ile zawsze kosztował średniawy komputer do gier. Wymagania jak na dzisiejsze czasy są jak najbardziej w porządku, ale niektórzy widać nadal żyją w erze Core 2 Duo, 8800GT i past-genów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tego nie rozumiesz, kup konsolę 1550 + 209 zł za grę i masz spokój. Z ustawieniami low-medium i 30 FPS. Co kto woli, na co kogo stać nie ma się co tu pienić. Ultra w 60 FPS wymaga na prawdę mocnego sprzętu, taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy tylko czy Wiesiek wykorzysta chociaż 50% mocy tego sprzętu. Specjalnie porobię testy i zobaczę z ile rdzeni korzysta gra ile ramu zjada i jak to się ma do zużycia zasobów GPU. Akurat ja mam sprzęt który zjada te zalecane wymagania tylko że nie chce mi się aktualizować gs-a. Więc po co konsola? Widzę też na forum sami programiści i spece od wymagań, a pewnie nawet nie umie taki programować w C++.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że rok/dwa po premierze nowych konsol zacznie się cyrk z rosnącymi wymaganiami jaki był w latach 2006-2009. Oczywiście nie mam nic do twórców Wieśka bo ta gra ma rzeczywiście być killerem ze strony technicznej ale jest to też powód z jakiego powoli odpuszczam sobie granie na PC. Następny zakup to konsola.

edit: tak czy siak wymagania zawsze są sporo zawyżone - myślę, że pójdzie spokojnie nawet na GTX 460 ze wszystkimi prockami na poziomie intelów z Sandy Bridge, nawet i3. Spójrzcie na Cień Mordoru - jakie wymagania a gameplaye na Youtube grane z sporo gorszym sprzętem niż z minimalnych wymagań mówią swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 17:31, Assassin3 napisał:

Z kasa raczej spoko , myślę ze zrobię tak jak radzisz poczekam do premiery i najwyżej
wtedy dołożę jeszcze jednego gtx ;)

I o to chodzi. :)
Bo może się jeszcze okazać, że kolejny GTX wcale nie będzie potrzebny :)
Wiesław 2 startu przyjaznego nie miał... Zobaczymy czy REDzi wyciągnęli wnioski i dadzą nam dobrze zoptymalizowany produkt. Mówi się: "Do trzech razy sztuka". W ich przypadku powiedzonko bardzo pasuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A miałem nadzieję, że mój dell to uciągnie... :/ Niby taki kombajn z tego m6500 był, a już taki zacofany... Jednak nadal mam cichą nadzieję, że te wymagania są ciut zawyżone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 19:07, sylwasss napisał:

Zobaczymy tylko czy Wiesiek wykorzysta chociaż 50% mocy tego sprzętu. Specjalnie porobię
testy i zobaczę z ile rdzeni korzysta gra ile ramu zjada i jak to się ma do zużycia zasobów
GPU.

Trzymam za słowo. Nawet sobie zapiszę, żeby mieć się z czego potem śmiać.

Dnia 07.01.2015 o 19:07, sylwasss napisał:

Akurat ja mam sprzęt który zjada te zalecane wymagania tylko że nie chce mi się
aktualizować gs-a.

Jakby kogokolwiek to obchodziło co Ty masz, a czego nie masz.

Dnia 07.01.2015 o 19:07, sylwasss napisał:

Więc po co konsola?

Żebyś nie płakusiał na forum.

Dnia 07.01.2015 o 19:07, sylwasss napisał:

Widzę też na forum sami programiści i spece od
wymagań, a pewnie nawet nie umie taki programować w C++.

Odezwało się drugie wcielenie Carmacka które zadaje pytanie dlaczego potrzebny mu sprzęt za 3 kafle do ruszenia na "Ultra". Brzmi logicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyjdzie, zobaczymy. Bo teraz mimo tych wymagań i tak można tylko spekulować i wróżyć z fusów. Optymalizacja, początkowe problemy z wydajnością, aktualne sterowniki i pewnie dziesiątki cyrków z tym związanych, dokładnie jak w przypadku innych gier w ostatnim czasie. Tutaj nie trzeba być programistą żeby zauważyć, że nowe gry często wymagają więcej niż oferują w zamian. Szczególnie te, które wychodzą kilka miesięcy za szybko. Mam nadzieję, że z Wiedźminem będzie inaczej, choć to raczej tylko niczym niepoparty optymizm.

Konsola? Dla świętego spokoju, bo po co wydawać tysiące na high-end i narzekać na czym ten świat stoi, jak można wysupłać niecałe dwa, wrzucić płytkę i mieć spokój? Szkoda nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować