Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - poznaliśmy wymagania sprzętowe

195 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2015 o 19:40, Driftwood napisał:

Podobał mi się W1 i W2, a w W3 nie pogram i zdawałem sobie z tego sprawę od dawna. Granie
już tak nie ekscytuje, jak kiedyś i szkoda mi wyrzucać tyle hajsów, by ciągle peceta
ulepszać dla 2 gier rocznie.


Mam tak samo. Niecałe dwa lata temu wymieniłem płytę i procek na 4 rdzeniowy oraz dokupiłem ramu. Nie widze większego sensu ładowania ponownie kasy w puszkę, skoro wszystkie programy jakie mi są potrzebne oraz gry(nawet z nowszych) co mi się podobają, śmigają praktycznie bez przycięć na ustawieniach 80-90%. Dla jednej gierki nie wywalę teraz z 2 - 3 tysięcy. Nie te lata, ze priorytetem był super szybki komp. Teraz mam ciekawsze wydatki i zajęcia. Sorki wiesiek, nie spotkamy się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 21:03, macman78 napisał:

wymieniłem płytę i procek na 4 rdzeniowy
dokupiłem ramu. Dla jednej gierki nie wywalę teraz z 2 - 3 tysięcy.

Tak z ciekawości... co masz i na co "wywaliłbyś" 2-3 kafle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj węszę inszą aferę!

A mianowicie opóźnienie nie jest opóźnieniem! To czas dla graczy, dany po publikacji wymagań sprzętowych, na zebranie funduszy i dozbrojenie się sprzętowe przed nadejściem Wieśka!
Howgh! Powiedziałem!

No jestem troszke podłamany - bo grafę miałem podstawową, a teraz mi nawet nie starczy. No ale porównując wymagania do ogrzewanego HoMM III HD która ma je z kosmosu (w porównaniu do pierwowzoru), tutaj są poniekąd usprawiedliwione.

Intel, AMD i nVidia już teraz ślą laurki CDPRed z podziękowaniami za zwiększenie prognoz sprzedażowych ich sprzętu... Żaden fan dla "najbardziej oczekiwanego tytułu 2015" nie poskąpi gotówki na upgrade hardware''u!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze sadzilem ze te wymagania beda troche nizsze ze wzgledu ze na swoim kompie w 2 gralem na maxsymalnych i sadzilem ze bez problemu zagram na minimalnych ale coz nie sadzilem ze bedzie az taki skok
na ta chwile procek jak i pojemnosc dysku daje rade.

Takimi wymaganiami nie sadze zeby duzo soob zagralo w naszym kraju, widzac po komentarzach jest sporo. Zeby zagrac na maxsymalnych trzeba miec pudło warte ponad 3 tys wiec troche przesadzone a nie sadze zeby grafika tak bardzo sie roznila miedzy 2 a 3 czescia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 20:27, Regis47 napisał:

Na pewno GeForce GTX 860M dałby radę? Bo patrząc po testach to on jest słabszy od GeForce
GTX 660... Ech, gdybym mógł kupić zwykłego kompa, a nie laptopa :(


Dać pewnie da, ale zbyt wiele pewnie z gry nie wyciśnie. Trochę lepszym wyborem niż Lenovo Y50 byłby wg mnie http://www.morele.net/laptop-msi-ge60-apache-pro-2pe-489xpl-661383/

Lepszej grafiki w tym przedziale cenowym laptopów niestety się nie dostanie. No i trzeba patrzeć na nazwy modeli szczególnie, bo niby ten sam lapek, a jedna litera modelu inna i np. 4GB RAMu mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 21:02, Ivraas napisał:

Z taką dziadową grafiką takie wymagania, śmiech na sali. Niby mam PS4 ale na padzie się
kijowo gra, no i już zarezerwowałem kolekcjonerkę na PC. Jak dla mnie odpada, z początku
byłem optymistycznie nastawiony do wymagań ale to jest padaka...

Grafika nieadekwatna do wymagań to dzisiaj standard.


A ty chyba nie widzialesz grafiki w tej grze, jesli bys widzial to by nie bylo takich tekstów. Sadze ze mogly byc nizsze chodzby minimalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 21:07, Zgreed66 napisał:

Tak z ciekawości... co masz i na co "wywaliłbyś" 2-3 kafle?


Proszę bardzo: Athlon X4 640, grafika GTX 550 Ti 1 Gb, do tego oczywiście należałoby zmienić płytę głowną pod ddr3, zasilacz, ram... Gdybym miał wymieniać to raczej wypadałoby kupić coś na czym wiesiek pójdzie płynnie, a nie na minimum. Jak sobie dziś popatrzyłem to taki zestaw porzadniejszy to wydatek 2 do 3 tysięcy. Sama grafika to lekko 800. A jak już pisałem dla jednej gierki tego nie zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 21:15, Barnette napisał:

Lepszej grafiki w tym przedziale cenowym laptopów niestety się nie dostanie. No i trzeba
patrzeć na nazwy modeli szczególnie, bo niby ten sam lapek, a jedna litera modelu inna
i np. 4GB RAMu mniej :D


Zgadzam się w 100% MSI lepszym rozwiązaniem, po prostu nie spojrzałem na ofertę innych producentów bo sam nabyłem jakiś czas temu lenovo i patrzę sobię co jakiś czas i oglądam w jaki sposób można było lepiej wydać pieniądze czekając odpowiednio długo. Odnosnie "jednej literki" unikać U w nazwie procesora bo z tego co mi wiadomo jest to obcięta wersja mająca zamiast 4 rdzeni 2 i to do tego wolne. Niech żyje oszczędność energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 21:17, karolekx23x napisał:

A ty chyba nie widzialesz grafiki w tej grze, jesli bys widzial to by nie bylo takich
tekstów. Sadze ze mogly byc nizsze chodzby minimalne.


Widziałem, łudząco przypomina to co było w dwójce, oczywiście jest tam jakoś lepsza, no i świat jest ponoć większy. Ale sądziłem że skoro odpaliłem drugą część na ultra to z trójką nie będzie większych problemów, tu nie łapie się nawet na to minimum.

Do tego spójrzmy prawdzie w oczy, ostatni trailer rozczarował wszystkich graficznie, kiepskie tekstury podłoża, gra kanciata, oświetlenia w pewnych momentach brak.

A teraz o co chodzi? Czyli jednak się zgadzasz? Bo sądzisz że minimalne wymagania mogły by być niższe i to jest absolutna prawda, ale CDProjekt kolejny raz poległ na polu optymalizacji, amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam garlem an maksymalnch a teraz aby prockiem sie mieszcze na minimalnych. Szczerze jestem zaskoczony wymaganiami
Iteraz wydawajac ok 2 tys na upgrade. Moje pudlo kosztowalo ponad 3 tys ok 2 lat kazda gra bez problemu pzrez ponad rok wszystkie gry an ultra a teraz co minimalnych nie osiagam gdzie w 2 gralem na najwyzszych
Az taki skok wymagan zaskoczyl sadze wszystkich tych co kupil rok czy pol roku temu bo osoby ktore zlozyly sobie niedawno problemu nie beda mialy z gra ale Tworcy nie pomysleli oczywiscie o innych az jestem ciekaw czy po premierze bedzie widoczny az taki skok graficzny i zauwazalny w grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem takw ogole ciekaw jakie beda naparwde wymaania podane to inna historia i jakie minum trzeba bedzie spelnic jak gar wyjdzie beda napewno nizsze od tych podanych. Zawsze cos jest zawyzone
Jeszcze zeby na systemie 32 bitowym dalo rade hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zauważyć że wymagań nie mierzy się tylko grafiką... wpływ na nie mają też rozmiar świata i mechaniki zastosowane w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 19:20, Principes napisał:


I tak lepsze niż to...
https://www.youtube.com/watch?v=mKF6Dzx1FIA
...na kilkukrotnie droższym od konsoli sprzęcie.

Więc koniec końców ja bym tego procka i kartę wystawił na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz widziałem takie wymagania np. Max Payne 3 miał bardzo wysokie wymagania jak na tamte czasy , a działał praktycznie na większości sprzętach.

Pożyjemy , zobaczymy.

Na razie nie brałbym tych wymagań na poważnie do wydania gry i dopiero potem przekonał się , czy gra pójdzie na danym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszystko wydaje się ok, poza jednym - ktoś będzie na tyle dobrym człowiekiem i mi powie, czy karty GTX 760 (moja) i 770 (rekomendowana) różnią się na tyle, by robić problemy? Obie mają tyle samo pamięci, ale moja jest leciutko, tak ciut-ciut wolniejsza. Zrobi mi to ziaziu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie,taka karta laptopowa tej gry nie uciągnie

Eee tam gadanie. Ja mam laptopa
i3 4000
8 gb ram
gt 745m i Shadow of Mordor który ma takie wymagania: ((Rekomendowane: Core i7 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 670 lub lepsza), 40 GB HDD, Windows 7/8 64-bit)) chodził mi na ultra detalach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Z kasa raczej spoko , myślę ze zrobię tak jak radzisz poczekam do premiery i najwyżej
> wtedy dołożę jeszcze jednego gtx ;)

Na poważnie chcesz wkładać drugą taką karte? Po cholere? Na moim gtx 780 Ti z i7 4770k i 16 gb ram bedzie latać jak szalone ( o ile Redzi optymalizacji nie spie...) a Ty chcesz wkładać kolejną równie wydajną grafe? Przecież wzrost mocy nie bedzie wiekszy niz ( na oko ) 30%. Marnowanie kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować