Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - poznaliśmy wymagania sprzętowe

195 postów w tym temacie

Ludzie ile placzu oO wymagania jak dla mnie- rewelacyjne. Moj komp obecnie ma 5-6 lat. Wiedzmina 2 odpalalem na srednich i bylem zadowolony, CoH 2 jako tako dziala na nisko-srednich. Wczoraj zamowilem czesci by zlozyc nowego pieca, wychodzi lekko ponad 3k zl (grafa bedzie kupowana w lutym) i mam zalozenie, ze znowu posluzy kolejne 5-6 lat. I czy tylko ja nie musze miec ultra ustawien we wszystkich grach? oO wazne by odpalilo i dalo sie grac. Psioczenie, ze komp sprzed dwoch lat nie uciagnie gry na ultra jest, conajmniej, "zabawne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, pójdzie?
MacBook Pro (Retina, 15-inch, Early 2013)
2,7 GHz Intel Core i7
16 GB 1600 MHz DDR3
NVIDIA GeForce GT 650M 1024 MB

Pytam, bo przy 2-ce tylko na słabych/średnich płynność była ok, a i tak strasznie się grzał.
I bez pierdololo, że mac to nie sprzęt do grania itd. - zdaję sobie sprawę, ale tak już jest i być musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> jak myślicie będzie mi chodzić dobrze na wysokich?? mój sprzęt i7 4770k podkręcony z
> 3.5 ghz do 3.9 ghz 16 gb ram GF 970 GTX czy dołożyć jeszcze jednego gtx 970 ? proszę
> o rade?
Stary mam dla ciebie smutna wiadomość, zapomnij o komfortowej grze. Ale spoko jak włożysz i7 5960X, 64gb ramu, i tak lekką ręką 3 way sli 980 (chociażbym poczekał na coś mocniejszego 980ti?) może nawet średnie detale zobaczysz :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy ktoś ma rodziców szczodrych czy sam zarabia na siebie jednak gdy słyszę takie zuchwalstwo w postaci "Wymagania nie są takie kosmiczne". To jak powiedzieć że niebieski kolor jest lepszy niż pomarańczowy. Nie można kierować takich słów do innych bo każdy ma swoją indywidualną sytuację. Dla mnie co nie trudno po poście tymże zauważyć taka sytuacja lekko drażni. Możecie ''''łykać wymagania rekomendowane" ale dla wielu 1250 zł za durny procesor oraz drugie tyle za samą kartę graficzną to wow... Niektórzy tyle na miesiąc zarabiają. Nie starajmy się wyjaśniać innym że "te" wymagania są nie takie straszne. To kwestia indywidualna jak cholera. Szczególnie w tym kraju. To nie Dubaj. Kurcze zapomniałem dzisiaj totka wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 03:54, Colder napisał:

Nie ważne czy ktoś ma rodziców szczodrych czy sam zarabia na siebie jednak gdy słyszę
takie zuchwalstwo w postaci "Wymagania nie są takie kosmiczne". To jak powiedzieć że
niebieski kolor jest lepszy niż pomarańczowy. Nie można kierować takich słów do innych
bo każdy ma swoją indywidualną sytuację. Dla mnie co nie trudno po poście tymże zauważyć
taka sytuacja lekko drażni. Możecie ''''łykać wymagania rekomendowane" ale dla wielu
1250 zł za durny procesor oraz drugie tyle za samą kartę graficzną to wow... Niektórzy
tyle na miesiąc zarabiają. Nie starajmy się wyjaśniać innym że "te" wymagania są nie
takie straszne. To kwestia indywidualna jak cholera. Szczególnie w tym kraju. To nie
Dubaj. Kurcze zapomniałem dzisiaj totka wysłać.


Indywidualna? Co mnie interesuje ile kto zarabia? 0_0
Otóż nie, kwestie wymagań można bardzo ładnie przyrównać do oferowanej przez grę grafikę, a ostatnie screeny wyglądają bardzo dobrze - i tyle w temacie.

Nie mieszaj do tego zasobności portfela, bo wtedy wyszło by że w Polsce taka dyskusja ma mało sensu... a w takiej Nigerii to już w ogóle.

Zresztą się i tak nie ma co przejmować bo np. karty graficzne z minimalnych są na 95% zawyżone.
(inna sprawa że nie wiemy co CDPR ma na myśli pisząc o minimalnych i co to ma dawać).

Relaks i poczekajcie na benchmarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtórka z rozrywki z Wiedźminem dwa po premierze. Czyli optymalizacja leży i kwiczy i będzie tłumaczenie że otwarty świat etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może istnieć gra, która na ośmiordzeniowym Haswell-E i Triple/QuadSLI będzie mieć 5 klatek na sekundę i być zoptymalizowana. Dlaczego? Bo posiada takie a nie inne efekty i algorytmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania spore, ale mój blaszany rydwan powinien dać radę (nie na "cały gwizdek" ofc), o ile CDP nie położy tradycyjnie na premierę optymalizacji. Niestety w wypadku tego dewelopera to co na papierze często i gęsto nijak ma się do tego co w rzeczywistości - w Wiedźmina pierwszego grałem już po kilku łatkach (wersja 1.3) na sprzęcie grubo powyżej wymagań rekomendowanych, a i tak w płonącej Wyzimie miałem pokaz slajdów, a w kilku innych miejscach gra mocno gubiła klatki.

Z dwójką było podobnie (aczkolwiek tu już pierwszy patch dał sporego kopa jeśli idzie o działanie gry) - sprzęt powyżej rekomendowanego, a i tak w choćby Flotsam szału nie było.

No, ale trzymam kciuki, żeby powiedzenie "do trzech razy sztuka" się sprawdziło, sam jednak nie jestem w tym względzie nadmiernym optymistą ;-)

ps. Spory plus, że wymagania podano pięć miesięcy przed premierą - po pierwszym szoku ludzie mają czas żeby ochłonąć i zbierać kasę na upgrejd blaszanego kompana albo kupić PS4 lub XboxOne (tańsze rozwiązanie). Miło by jeszcze było gdyby te wymagania doprecyzować: do jakich są ustawień ? do jakiej rozdzielczości ? w ilu klatkach działa wtedy gra ? I tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 04:16, aY227 napisał:

Nie mieszaj do tego zasobności portfela, bo wtedy wyszło by że w Polsce taka dyskusja
ma mało sensu... a w takiej Nigerii to już w ogóle.


Chodziło mu raczej głównie o to, że są osoby, które mają kompa za 4K i piszą, że wymagania są niskie oraz że będą grać na ultra, gdy z kolei dla większości (jak z resztą widać w temacie) wymagania są za wysokie i nie chodzi tu tyle o kwestie materialne, co o twórców, którzy albo tylko przesadzili zawyżając informacje, albo chcieli zrobić zbyt piękną grafikę (no albo też spartolili optymalizację) - a przecież chodzi o to, by zagrało jak najwięcej osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fajnie :D to muszę się chyba rozejrzeć za chętnym do zamiany mojej EK PC na EK PS4 bo po kupnie konsoli nie wyrobie się z wygenerowaniem gotówki na kolejny sprzęt. Ewentualnie będę mogła sobie medytować przed figurką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...), gdy z kolei dla większości (jak z resztą widać

Dnia 08.01.2015 o 09:37, Barnette napisał:

w temacie) wymagania są za wysokie i nie chodzi tu tyle o kwestie materialne, co o twórców,
którzy albo tylko przesadzili zawyżając informacje, albo chcieli zrobić zbyt piękną grafikę
(no albo też spartolili optymalizację) - a przecież chodzi o to, by zagrało jak najwięcej
osób.

W sumie to chyba wszystkie nowe gry AAA które były pisane z myślą o PS4 i XONE na PC mają zbliżone wymagania, także z tą zbyt piękną grafiką, albo zbyt słabą optymalizacją bym zaczekał do premiery gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w minimalnych konkurują procesor z 2009 roku z procesorem z 2011. Czy muszą być pełne 4 rdzenie, czy jak zwykle okaże się, że i3 wystarczy?

Ehh, dziwne to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie świadczyło to o tym, że gra wykorzystuje wszystkie nowe technologie i twórcy zrobili tzw. "future-proof". Unreal, Crysis, Doom 3, Wiedźmin 2 (Ubersampling), nawet AC: Unity (come on, jest zabugowana w cholerę, ale na najwyższych detalach ta gra wygląda niesamowicie) to przykłady takiego podejścia. Nikt nigdy nie mówił, że twórcy będą się dostosowywać maksymalne detale graficzne do przeciętnego komputera gracza, czyli przykładowo i5 2500k, GF660 i 8GB RAMu.

Niektórzy wciąż mylą to ze słabą optymalizacją, bo na ich komputerach słabo działa. To jest błędne podejście.

A tak swoją drogą, standardowy klasyk i przykład podejścia niektórych PCtowców - konsole hamują rozwój gier, źle. Ktoś chce podbić poprzeczkę, ale jest to okupione wysokimi wymaganiami (czyt. takimi, że ich komputery nagle okazują się za słabe) - źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No to sobie pograłem. Kolejny techniczny bubel bez optymalizacji. Muszę anulować moje
> zamówienie na kolekcjonerkę.
Czyżbyś miał dar jasnowidzenia? Gra jeszcze nie wyszła a ty już jesteś pewien, że będzie to bubel bez optymalizacji. Brawo.
I te jęki, że REDzi przesadzili z wymaganiami, a jeszcze niedawno były skierowane w stronę słabej grafiki prezentującej się na nowym trailerze...
Co do samych wymagań, przy i5 4670K @4,2ghz, 16GB ramu i Radku R9 280X na pokładzie nie mam się o co martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować