Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - poznaliśmy wymagania sprzętowe

195 postów w tym temacie

Wydaje mi się, że downgrade jest raczej dlatego, bo chcą się chwalić 1080p i 30fps na konsolach. Prędzej wyłączą jakieś kolejne dodatkowe efekty, niż obniżą rozdzielczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 21:00, Numenpl napisał:

Sama optymalizacja powinna być przynajmniej lepsza od AC:U bo ten to miał GTX 680 ti
w min a tutaj mamy 3 - 4 kategorie niżej.

Wymagania i optymalizacja to niezupełnie to samo. Poziom grafiki + ilość postaci w AC:U zrobiły swoje. Efekt można porównywać do animki Platige z TW3, a to już mówi samo za siebie. TW3 (jeśli patrzeć na filmy z gry) grafiką, ilością szczegółów i ludzików dość mocno od AC:U odstaje więc minimalne nie dziwią. Tyle, że do wyjścia gry to tylko gdybanie. Gwoli przypomnienia: TW2 miał jak na uwczesne czasy większe wymagnia niż AC:U. AC:U na 980gtx pozwala na włączenie wszystkiego, TW2 swoim ubersamplingiem zabijał każdą kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czyli zagram dopiero gdzieś za rok, przy okazji wymiany sprzętu. W sumie dopiero w Święta "ukończyłem" Skyrima (cały czas świetna gra), więc ani trochę mi to nie przeszkadza. No i gra powinna być już wtedy w pełni upatchowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ja mam kartę grafiki Nvidia GeForce 820M
> 4 gb ramu
> 1.70 ghz
> pójdzie ?


Stary ja mam póki co Nvidia GeForce 430 mogę pomarzyć. Tobie powinno bez problemów :). Jedynie może uda mi się zmienić na GeForce gtx 570

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 21:12, SplitGrave napisał:

Mało możliwe, żeby gra była w rozdzielczości mniejszej niż 900p, bo to byłby już żart.

Oby...choc przy akurat tej grze nie zdziwilo by mnie jak bedzie 720p i 30 fps na konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo gier które wyszły w ostatnich kilku miesiącach bez problemu potrafi wykorzystać 8, 12 lub 16 wątków procesora, są gry które potrafią wykorzystać 9-10 GB pamięci RAM (nie mylić, z wymaganiem), a co do grafiki, no to chyba nie trzeba tłumaczyć, jak szybko karty graficzne się starzeją oraz że na ogół spełniają większą rolę niż procesor. Tak więc rekomendowane wymagania W3, są jak najbardziej normalne. Jedyne co mnie lekko dziwi w minimalnych, to poziom karty graficznej, myślałem, że to będzie coś w stylu R7 260X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich wymagań można było się spodziewać, nie ma tutaj dużego zaskoczenia. Jest jeszcze trochę czasu aby zmodernizować sprzęt tym bardziej, że pojawiły się nowe bardzo opłacalne karty GTX 970 a wkrótce pojawi się GTX 960. Dla takiej gry jak Wiedźmin 3 warto zmodernizowac sprzęt lub kupić nowy zestaw.

Odnośnie laptopa, który uciągnie tą grę to raczej trzeba się nastawić na wydatek ponad 5 tys PLN i zakup np. modelu Asus ROG G751JT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > No to sobie pograłem. Kolejny techniczny bubel bez optymalizacji. Muszę anulować
> moje
> > zamówienie na kolekcjonerkę.

Uwierz mi, szybko Twoja kolekcjonerka znajdzie nowego właściciela. Więc firma nie zbiednieje.
I za bardzo nie wiem czego Ty się spodziewałeś? To nie są cudotwórcy nie pośmigasz już na 2 rdzeniach i kartach z poprzedniego dziesięciolecia.

Ja osobiście wymagania wciągam na ultra. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Liczyłem, że ostatnia wymiana lapka na Y50 będzie odpowiednią decyzją, ale patrząc na wymagania, może być różnie. Co prawda notebookcheck pokazuje, że mobilna wersja karty 770 odpowiada mniej więcej statystykom 860gtx, ale na ultra raczej nie mam co liczyć, zwłaszcza że wymagania dotyczą wersji stacjonarnych. Jak dla mnie spodziewam się wymieszanej konfiguracji medium-high w solidnych 40 klatkach przy 1600x900. Czas pokaże, co będzie z optymalizacją. Preorderu raczej nie zrobię, chyba że trafi się rozsądna cena. Poczekam na gameplaye na YT na mojej konfiguracji i wtedy zastanowię się, co rzeczywiście dam radę na moim sprzęcie udźwignąć.

Oczywiście dla mobilnych same pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawione ;-)

Podpowiadałem użytkownikom, żeby przy kopiowaniu posta z długim linkiem uważali na pułapkę, jaką zastawia forum (skraca linki), a teraz sam wpadłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Same here xD

A później przypominam sobie, że nie odpalę W3 nawet na minimalnych, a upgrade kompa przewiduję na połowę 2018 roku i reaguję tak samo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2015 o 20:37, savoyard napisał:

Hmm... Liczyłem, że ostatnia wymiana lapka na Y50 będzie odpowiednią decyzją, ale patrząc
na wymagania, może być różnie. Co prawda notebookcheck pokazuje, że mobilna wersja karty
770 odpowiada mniej więcej statystykom 860gtx, ale na ultra raczej nie mam co liczyć,
zwłaszcza że wymagania dotyczą wersji stacjonarnych. Jak dla mnie spodziewam się wymieszanej
konfiguracji medium-high w solidnych 40 klatkach przy 1600x900. Czas pokaże, co będzie
z optymalizacją. Preorderu raczej nie zrobię, chyba że trafi się rozsądna cena. Poczekam
na gameplaye na YT na mojej konfiguracji i wtedy zastanowię się, co rzeczywiście dam
radę na moim sprzęcie udźwignąć.


Odpowiednikiem GTX660 w kartach mobilnych będzie GTX880M lub nowsza karta GTX970M. GTX860M będzie bardziej odpowiadać GTX750Ti czyli z odpaleniem wieśka mogą być problemy ale to wszystko będzie uzależnione od jego optymalizacji. Jeśli grasz teraz w takie gry jak AC Unity lub Watch Dogs to raczej Wiedźmin 3 też pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 21:18, KrisN1 napisał:

Odpowiednikiem GTX660 w kartach mobilnych będzie GTX880M lub nowsza karta GTX970M. GTX860M
będzie bardziej odpowiadać GTX750Ti czyli z odpaleniem wieśka mogą być problemy ale to
wszystko będzie uzależnione od jego optymalizacji. Jeśli grasz teraz w takie gry jak
AC Unity lub Watch Dogs to raczej Wiedźmin 3 też pójdzie.


Szczerze powiem, ze po informacjach o optymalizacji WD nie chcialem w temat w ogole inwestowac, nawet pomimo obecnie dobrych cen. ACU odrzucilem zupelnie, bo chyba znudzila mnie seria i koncepcja. Ale za to calkiem dobrze wypada ACBF, z rozdzialka 1366:768 i detalami na h/vh. Na lapku da sie grac przy 30 fps. Zreszta z ta gra tez byly spore problemy, wiec 30 uznaje za sukces. W przypadku W3 nie licze na bubla. Ale jesli spelnie tylko minimalne, to przyjemnosc z gry faktycznie zadna.

PS. Wybacz brak polskich znakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli REDzi nie zawiodą i optymalizacja będzie dobra to twój sprzęt powinien sobie poradzić z W3, nie ma co się martwić na zapas.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam pytanie, jak myślicie, ruszy mi Dziki Gon na moim sprzęcie?

Procesor: AMD Phenom II x6 1055t 6x2,8 Turbo 3,2 ghz
Grafika: AMD Radeon HD 6850 1gb OC
Ram: 2x2GB kingston DDR3 1200 mhz
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować