Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - poznaliśmy wymagania sprzętowe

195 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2015 o 09:46, Merla napisał:

No fajnie :D to muszę się chyba rozejrzeć za chętnym do zamiany mojej EK PC na EK PS4
bo po kupnie konsoli nie wyrobie się z wygenerowaniem gotówki na kolejny sprzęt. Ewentualnie
będę mogła sobie medytować przed figurką.

Takie życie, no co pani zrobisz? No nic nie zrobisz xD.

P.S. Ktoś do mnie odpisał bo topic pokazał się mi ale nie wiem kto i nie mogę znaleźć odpowiedzi, osoba która odpowiadała niech sie do mnie zgłosi ^.^

P.S. 2 Znów się zaczyna teatrzyk pt "PUJDZIE MI NA MOJIM ZŁOMJE?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 11:31, Henrar napisał:

Niektórzy wciąż mylą to ze słabą optymalizacją, bo na ich komputerach słabo działa. To
jest błędne podejście.

A co mają powiedzieć ? Implementacja nowych zabawek przy cenach highend-owego sprzętu ludzi boli.

Dnia 08.01.2015 o 11:31, Henrar napisał:

A tak swoją drogą, standardowy klasyk i przykład podejścia niektórych PCtowców - konsole
hamują rozwój gier, źle. Ktoś chce podbić poprzeczkę, ale jest to okupione wysokimi wymaganiami
(czyt. takimi, że ich komputery nagle okazują się za słabe) - źle.

Wiesz ostatnio robiłem upgrade za w miarę rozsądną sumę więc się martwię ale patrząc na Wieśka 2 przed i po łatach czarno to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2015 o 13:21, L33T napisał:

A co mają powiedzieć ? Implementacja nowych zabawek przy cenach highend-owego sprzętu
ludzi boli.


To co mają developerzy zrobić? Dalej tkwić w poprzedniej generacji, bo ludzi z Polski nie stać na upgrade sprzętu? Wiedźmin to nie jest marka dostosowana tylko pod graczy z naszego kraju.

Dnia 08.01.2015 o 13:21, L33T napisał:

Wiesz ostatnio robiłem upgrade za w miarę rozsądną sumę więc się martwię ale patrząc
na Wieśka 2 przed i po łatach czarno to widzę.


Pożyjemy, zobaczymy. Upgrade przede mną jeszcze - niestety trzy i pół na to wywalę - ale też mam świadomość tego, że taki sprzęt nie zapewni mi grania na ultra, jeśli technologia nie jest jeszcze gotowa. Ludzie muszą mieć świadomość, że karta za 2k niekoniecznie oznacza, że dana gra będzie mu chodziła na ultra w 1080p i 60fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 22:30, Custos18 napisał:

Eee tam gadanie. Ja mam laptopa
i3 4000
8 gb ram
gt 745m i Shadow of Mordor który ma takie wymagania: ((Rekomendowane: Core i7 3.4 GHz,
8 GB RAM, karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 670 lub lepsza), 40 GB HDD, Windows 7/8 64-bit))
chodził mi na ultra detalach


W 800x600? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 13:21, L33T napisał:

A co mają powiedzieć ? Implementacja nowych zabawek przy cenach highend-owego sprzętu
ludzi boli.

I co z tego? Jakość grafiki kosztuje. Rozwój też. Kupując PCta trzeba się z tym liczyć.

Dnia 08.01.2015 o 13:21, L33T napisał:

Wiesz ostatnio robiłem upgrade za w miarę rozsądną sumę więc się martwię ale patrząc
na Wieśka 2 przed i po łatach czarno to widzę.

Po to są suwaki detali, by ich używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tymi 40gb. Trochę mało, patrząc na to, że w grze ma być kilka różnych regionów. Albo się tekstury często i gęsto powtarzają, albo zaoszczędzili na ich jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 03:54, Colder napisał:

Nie ważne czy ktoś ma rodziców szczodrych czy sam zarabia na siebie jednak gdy słyszę
takie zuchwalstwo w postaci "Wymagania nie są takie kosmiczne". To jak powiedzieć że
niebieski kolor jest lepszy niż pomarańczowy. Nie można kierować takich słów do innych
bo każdy ma swoją indywidualną sytuację. Dla mnie co nie trudno po poście tymże zauważyć
taka sytuacja lekko drażni. Możecie ''''łykać wymagania rekomendowane" ale dla wielu
1250 zł za durny procesor oraz drugie tyle za samą kartę graficzną to wow... Niektórzy
tyle na miesiąc zarabiają. Nie starajmy się wyjaśniać innym że "te" wymagania są nie
takie straszne. To kwestia indywidualna jak cholera. Szczególnie w tym kraju. To nie
Dubaj. Kurcze zapomniałem dzisiaj totka wysłać.


Sorry, ale piszesz bzdury.
Dlaczego? Ano dlatego, że granie nie jest niezbędne do życia, to tylko hobby i to od gracza / hobbysty zależy, ile jest w stanie przeznaczyć na swoje hobby, ale nikt go do tego nie zmusza, bo granie i gry nie są produktami, czynnościami niezbędnymi do życia.
Każdy hobbysta, który poważnie traktuje własne hobby rozumie, że musi się liczyć z inwestycją we własne hobby. Niestety, polscy gracze zachowują się jak dzieci, które dostały komputer na komunię i myślą, że będą nań grać po wsze czasy. Na prawdę śmieszy mnie to, na jakich kompach niektórzy chcą grać w najnowsze gry.
Na PC gram od 2002 roku i zawsze było tak, że kilka miesięcy po premierze i po zakupie, dany sprzęt był zastępowany przez nowy, lepszy ( teraz jest lepiej, gdyż trwa to znacznie dłużej, niż kiedyś ), jednocześnie, wcześniej zakupiony sprzęt tracił bardzo na cenie, która spadała na łeb, na szyję.
Obecnie, rynek podzespołów komputerowych jest tak duży i tak rozbudowany, że każdy może złożyć sprzęt, który pociągnie najnowsze gry w rozsądnych detalach, ale nie może być tak, że gracze chcą grać na dwurdzeniowych prockach, na 2-4GB RAMu i na budżetowych kartach grafiki.

W kwestii wymagań W3: Ktoś tu wcześniej pisał:

" dlaczego żeby pograć w grę na ultra czy tam high muszę mieć proca 1400 zł + 1600 zł grafikę? To jest 3000 zł za dwa elementy "

I5-2500K zakupiłem w październiku 2011 roku i służył mi do października 2014 roku. Dałem zań coś ponad 900 zł, obecnie można go zakupić za ok. 930 zł. Podany w zalecanych Intel Core i7 3770 to od 1240 do 1300 zł, lepiej już dołożyć ciut do I7-4790K.
GTX 770 jest nieopłacalny, skoro można kupić GTX 970.

Poza tym, nikt nie każe Wam grać na ultra. Ja, osobiście lubię grać na maksymalnych ustawieniach graficznych i dlatego wymieniam podzespoły raz na dwa, trzy lata i nie wyobrażam sobie gry na sześcioletnim sprzęcie ( najdłużej jednego kompa miałem ponad trzy lata ), ale to jest mój świadomy wybór, każdy może tak sobie dobrać części, żeby jak najlepiej wykorzystać kasę i znaleźć równowagę pomiędzy wydajnością a opłacalnością, ale nie płaczcie, że chcecie grać na sprzęcie sprzed dekady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 03:54, Colder napisał:

Nie ważne czy ktoś ma rodziców szczodrych czy sam zarabia na siebie jednak gdy słyszę
takie zuchwalstwo w postaci "Wymagania nie są takie kosmiczne". To jak powiedzieć że
niebieski kolor jest lepszy niż pomarańczowy. Nie można kierować takich słów do innych
bo każdy ma swoją indywidualną sytuację.

Czyli w skrócie: nam nie wolno wyrażać swojej opinii. Tobie wolno. Oke, spoko. Logika sto procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha xD
Wiedziałem że mi nie odpali... Z resztą czego sie spodziewałem po Intel Pentium (G3220 2x3.0GHZ), Intel HD Graphics i 4GB ramu...
Naszczescie mam w planach kupno konsoli 8-generacji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 16:45, Ecko09 napisał:

Czemu Radeony serii 7xxx są w minimalnych? To nie pierwsza gra już z takimi wymaganiami.


To akurat można bardzo łatwo wyjaśnić - mniej więcej tej klasy GPU (o ile kojarzę to jest tam coś porównywalnego z HD7870) jest w PS4/Xbox One.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Może ja się nie znam, ale wydaje mi się, żę są wysokie. Kupowałem niedawno nowego lapka i mi pójdzie, ale włożyłem w niego kupę kasy... inaczej to bym sobie mógł pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam W3 nie kupię bo nie będę zmieniał OS''a w kompie (ta nadal mam Vistę i dla 1-3 gier nie będę zmieniał). Co do no w W2 na low detalach na lapie z kartą o wydajnościowe zdrowo poniżej Geforce 8800 dało się. Choć sporo patchy to wymagało to (dopiero od wersji 2.0 szło w to grać). Więc i z W3 poczekać do premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas edycji się skończył więc dodam jeszcze jedno.

Sama optymalizacja powinna być przynajmniej lepsza od AC:U bo ten to miał GTX 680 ti w min a tutaj mamy 3 - 4 kategorie niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego po 20 latach przestalem inwestowac w PC, to sie po prostu nie oplaca. Zobaczymy czy bedzie w Full HD na PS4 albo chociaz 900p, jak nie to podziekuje tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 20:24, Numenpl napisał:

W PS4 dokładnie to jest coś porównywalnego z XBone to już inna sprawa.

Architekturami są podobne (nie takie same, bo Radeonowi z PS4 bliżej pod względem architektury do R9 290x niż do serii 7xxx).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 21:12, SplitGrave napisał:

Mało możliwe, żeby gra była w rozdzielczości mniejszej niż 900p, bo to byłby już żart.

ehem już mamy downgrade graficzny w grach, w grach first party MS i Sony robią cyrki z czarnymi pasami, no i słynne 960x1080p w KZ:SF więc to jest sytuacja całkiem realna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, bo właśnie napisałem w poprzednim temacie że pierwsze gry na nowe generacje wychodziły w 1080p/60fps, a teraz zaczyna się wydawanie i sprytne przyzwyczajanie graczy do gier w 30fps i najlepiej 900p. Jednak wątpię, żeby w wiedźminie odwalili coś w stylu rozdzielczości niższej od 900p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli staje się oczywistym, że REDzi nie ustawią 1080p na ps4- nie mają na to czasu i środków (w końcu robią grę na kilka dużych platform naraz), z resztą wystarczy spojrzeć na wymagania. Obstawiam 900p/30fps dla obu konsol, z różnicą w detalach na korzyść mocniejszej;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować