Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP RED zapewnia: z Cyberpunkiem 2077 wszystko jest OK. "Jego czas nadejdzie"

39 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2015 o 15:30, Kafar napisał:

Człowieku, sprawdz chociaż w google co znaczy huśtawka nastrojów ;) zanim zaczniesz używać
tak często jakiegoś określenia ;)

Nie żebym sam wiedział to co znaczy "huśtawka nastrojów", ale gdzie on coś takiego napisał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Bardziej prostackiego wpisu nie mogłeś już zrobić? Moze być szanował opinię innych ludzi. <

Brachu, ja szanuję Twoją opinię, ale się nie z nią nie zgadzam i trochę mnie ona śmieszy. Przepraszam.

"Huśtawki" użyłem żeby coś zobrazować, nie jak terminu medycznego. Definicji nie znam - masz mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 14:18, Kijkowaty napisał:

OOOO pan z CD Projekt skoro tak dobrze poinformowany?

Nie musi być dobrze poinformowany. To jest całkiem logiczne.
Utrzymywanie dwóch zespołów to jak dla mnie zbyt duży koszt dla CDPu. Jak znam życie to nawet i mieliby problem w Polsce z poskładaniem tego zespołu xD A po zrobieniu wiedźmina czymś się trzeba zająć. Więc najracjonalniejszym wyjściem wydaje się właśnie, ze Cyberpunkt to po prostu kolejna gra CDPu po skończeniu Wiedźmina. Reasumując nawet nie widzę sensu rzucania jakąś marną podróbką szydery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie musi być dobrze poinformowany. To jest całkiem logiczne.
> Utrzymywanie dwóch zespołów to jak dla mnie zbyt duży koszt dla CDPu. Jak znam życie
> to nawet i mieliby problem w Polsce z poskładaniem tego zespołu xD A po zrobieniu wiedźmina
> czymś się trzeba zająć. Więc najracjonalniejszym wyjściem wydaje się właśnie, ze Cyberpunkt
> to po prostu kolejna gra CDPu po skończeniu Wiedźmina. Reasumując nawet nie widzę sensu
> rzucania jakąś marną podróbką szydery.

To nie znasz życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że robienie gier to nie jest "jeden zespół co sobie wszystko dłubie", a wieloetapowe dzieło, w którym najczęściej ludzie z jednego etapu nie mają co robić w dalszych etapach, bądź służą tylko jako konsultanci.

Najpierw preprodukcja, tworzenie szkiców koncepcyjnych, fabuły, dialogów, rysów postaci itd.
Później dopiero modele graficzne się przygotowuje na podstawie szkiców.
Optymalizacja, mechanika, kod to już zupełnie inna bajka.

Śmiało można założyć, że Cyberpunkiem już od dawna zajmują się ludzie odpowiedzialni za modele graficzne, jak i przygotowywanie bebechów mechanicznych.
Preprodukcja pewnie już dawno zajmuje się kolejnym jeszcze nieujawnionym tytułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 16:18, Kijkowaty napisał:

A ja wam powiem, że robienie gier to nie jest "jeden zespół co sobie wszystko dłubie",
a wieloetapowe dzieło, w którym najczęściej ludzie z jednego etapu nie mają co robić
w dalszych etapach, bądź służą tylko jako konsultanci.

You don''t say i co w związku z tym?

Dnia 08.01.2015 o 16:18, Kijkowaty napisał:

Najpierw preprodukcja, tworzenie szkiców koncepcyjnych, fabuły, dialogów, rysów postaci
itd.
Później dopiero modele graficzne się przygotowuje na podstawie szkiców.
Optymalizacja, mechanika, kod to już zupełnie inna bajka.

I?? Konceptami mają rzucić, może "teaserem"?

Dnia 08.01.2015 o 16:18, Kijkowaty napisał:

Śmiało można założyć, że Cyberpunkiem już od dawna zajmują się ludzie odpowiedzialni
za modele graficzne, jak i przygotowywanie bebechów mechanicznych.

"bebechów mechanicznych"? Za przeproszeniem czego?

Dnia 08.01.2015 o 16:18, Kijkowaty napisał:

Preprodukcja pewnie już dawno zajmuje się kolejnym jeszcze nieujawnionym tytułem.

Wiedźmin 1 2007
Wiedźmin 2 2011
Wiedźmin 3 2015
Cyberpunk 2019-2020.
Spoko. Pewnie mają co pokazać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że tu sami znawcy branży. Wszystko kwestia w jakim systemie oni pracują. Wydaje mi się że w agail''u bo tak jest modnie i coraz więcej firm z IT tak pracuje. Więc już część ekipy nad grą pracuje i działa tylko w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 13:21, Sadhu napisał:

Bawi mnie również ta huśtawka nastrojów i zmienność opinii, CDP Red jeszcze wczoraj był
bożyszczem, a dzisiaj jest "jedną z mniej wiarygodnych firm".

Zależy dla kogo. Wiedźmina 2 kupiłem dopiero wtedy, gdy kosztował z 40 zł. Żadnej ich gry zresztą nie kupuję na premierę, biorąc pod uwagę w jak słabym są stanie wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"CDP RED zapewnia"
Się uśmiałem do łez :'')
CDP RED zapewniał, że pogramy w W3 jesienią tamtego roku.
CDP RED zapewniał, że pogramy w W3 w lutym tego roku.
CDP RED zapewniał, że pogramy w W3 na wysokich ustawieniach na GTX660.
Oni tak serio z tym zapewnianiem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2015 o 13:27, Gniewny1j napisał:

Więc już część ekipy nad grą pracuje i działa tylko w tym temacie ;)


Moim zdaniem nie ma znaczenia w jakim systemie pracują, bo to nie jest standardowa sytuacja.
Od dość dawna mają spory problem z W3, kolejne przesunięcia premiery z kapelusza się nie biorą :) W związku z tym wszystkie siły są rzucone właśnie na dokończenie W3. Tak na zdrowy rozum, to powinien być dla nich priorytet. Dlatego też nad Cyberpunkiem najprawdopodobniej pracuje jakaś garstka ludzi, o ile w ogóle.Powiedziałbym że cząsteczka ekipy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako wieloletni znawca branży gier komputerowych, na podstawie faktów muszę stwierdzić, że CDP RED się nie wyrabia. W Wieśka mieliśmy zagrać w zeszłym roku, a wyjdzie, że przy sprzyjającym wietrze zagramy w maju, oby bo kompa na Wieśka kupiłem we wrześniu, nie długo jak tak dalej pójdzie będę musiał kupić następnego.. Oby przesunięcie premiery dało efekt lepszy niż w Wieśku 2, gdzie 3 akt był do bani, bo nie zdążyli go zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 12:11, Druid2 napisał:

Dlaczego tak uważasz? Może jakieś uzasadnienie?

Oto moje uzasadnienie:
- Wiedźmin 2 był dla mnie krokiem w tył w porównaniu do pierwszej części, poza tym dochodzi do tego słynne 50 MB i DRM, dzięki któremu gra chodziła o wiele gorzej
- w zeszłym roku padła obietnica, że premiera trzeciego Wiedźmina nie zostanie przesunięta (w sensie że gra pojawi się w lutym, czy jakoś tak - nie pamiętam na kiedy planowane było wydanie gry)
- edycja kolekcjonerska do "trójki", w której "nic więcej się nie zmieści" dostaje dodatkową rzecz w wersji na XBOne
- zapowiedź, że Wiedźmin 3 ma wyglądać tak samo na obu konsolach
- katastrofa związana z wydaniem Divinity: Original Sin, czyli przesunięcie premiery spowodowane pracami nad spolszczeniem, które ostatecznie pojawiło się grubo po ukazaniu się gry w Polsce, no i fakt, że cdp.pl zorganizowało sobie wyłączność na sprzedawanie wersji cyfrowej gry podczas weekendu premierowego
To wszystko, co mi aktualnie przychodzi do głowy, ale pewnie jeszcze o czymś zapomniałem. Ogólnie mówiąc - nie widzę żadnego powodu, dlaczego miałbym ufać ludziom z CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 12:11, Druid2 napisał:

Dlaczego tak uważasz? Może jakieś uzasadnienie?


Nie tylko matiz to ładnie zaobrazował ale nie muszę uzasadniać czegoś co jest oczywiste dla kogoś kto sledzi firmę i jej gry. Jeżeli taką osoba nie jesteś to podejrzewam że W3 na pewno cię nie zainteresuje ;)

Słowa CDP R na zagranicznych portalach są zazwyczaj wysmiewane (jak i to tu parę osób robi) i często ich słowa są porównywane do hm.. torta z kupą w srodku delikatnie mówiąc. Nie pytaj mnie dlaczego, pytaj kogoś z CDPR dlaczego każdy mówi coś innego i mówi tlyko by było pieknie a rzeczywistośc okazuje się inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką nadzieję, że powiedzą coś na E3 w tym roku.Jest jednak prawdopodobieństwo, że tak szybko to nie nastąpi i na więcej informacji będziemy musieli czekać do końcówki tego roku lub początku przyszłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować