Zaloguj się, aby obserwować  
Matrix14

Prezent od pana ministra...

51 postów w tym temacie

Co sądzicie o prezenicie pana Giertycha związanego z maturami?
Moim skromnym zdaniem jest to dobry pomysł... zbyt dużo osób nie zdało w tym roku matury i co dalej? wojsko! wiadomo że nikt nie chce iść do wojska... więc tacy ludzie najprawdopodobniej wyjechali by za granicę i Polska by wiele straciła... przecież młodzież (a także i ja...) to przyszłość narodu.. nie pozwólmy jej wyjerzdzać!!

PS. Ja maturęmam jeszcze przed sobą... jestem poprostu ciekaw waszego zdania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezła łapówa dla młodzieży. Pan Giertych zoorientował się że uczniowie go nie lubią....

Wy naprawde wierzycie że uczelnie chętnie zobacza maturzystów którzy zdali tylko dwa przedmioty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to najwieksza glupota o jakiej slyszalem

albo sie matura zdaje, albo sie ja oblewa (nie moze byc opcji "oblal, ale zdal" to tak jak z "jestem za, a nawet przeciw" :P)

jezeli 20% oblalo mature to trudno, niech sie skupia na poprawie nauczania (jezeli to wina nauczycieli) albo naklonia uczniow do nauki (jezeli to wina uczniow) a niech nie robia z matury parodii

zdana matura miala byc przepustka na studia (bez egzaminow wstepnych), a to co zrobil pan minister sprowadza sie do "oblal pan egzamin wstepny na studia, ale i tak pana przyjmiemy" (przeciez to nienormalne)

btw. niedlugo matematyka bedzie obowiazkowa, ale skoro bedzie mozna ja oblac, to po jakiego grzyba wprowadzac obowiazek jej zdawania

pan minister od edukacji mogl byc ministrem od sportu, ciekawe co by powiedzial w sytuacji gdy polacy odpadli z mistrzostw (az strach o tym myslec)

chyba zaczne grac w totka, moze jakis minister powie ze zeby dostac kase za trafiona "szóstke" wystarczy miec poprawnie skreslone tylko trzy liczby :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 00:56, Matrix14 napisał:

Co sądzicie o prezenicie pana Giertycha związanego z maturami?


Moim zdaniem samo nazywanie tego "prezentem" jest niewlasciwe. Ja to oceniam jako "policzek" dla systemu edukacji (nie wspomne o nauczycielach, uczelniach wyzszych i tych ktorzy zdali uczciwie).

Dnia 18.07.2006 o 00:56, Matrix14 napisał:

Moim skromnym zdaniem jest to dobry pomysł... zbyt dużo osób nie zdało w tym roku matury i
co dalej? wojsko! wiadomo że nikt nie chce iść do wojska...


To nie prosciej (i praktyczniej) zlikwidowac przymusowa sluzbe wojskowa?

Dnia 18.07.2006 o 00:56, Matrix14 napisał:

więc tacy ludzie najprawdopodobniej wyjechali by za granicę i Polska by wiele straciła...


Przyznam, ze nie znam nikogo kto by uciekal za granice bo nie zdal matury i wojsko go goni :|
Moze zatem warto wszystkim automatycznie zaliczac mature tak zeby nikt nie musial martwic sie wojskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten "prezent" od Pięknego Romana (:P) jest równoznaczny z przyznaniem się do winy. Coś z tą nową maturą jest nie tak, liczby mówią same za siebie: 21% osób nie zdało. Zresztą coś amnestia zaczyna przechodzić w cień, ale w tym znaczeniu, że ktoś mądry uznał, że tak nie może być. Co będzie dalej? Szkoda gadać... Zresztą ci, którzy przejdą dzięki amnesti nie będę mieli praktycznie żadnych szans na dostanie się na studia. Ale "papierek" będą mieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 02:04, DevilFish napisał:

Coś z tą nową maturą jest nie tak (...)


Faktycznie, liczby nie kłamią, ale to nie z maturą jest coś nie tak - wystarczy porównać zdawalność z języka angielskiego w tym i w zeszłym roku (tym co nie wiedzą wyjaśniam, że CKE niespodziewanie wprowadziło grupy w arkuszach, przez co na ściąganiu niektórzy wyszli jak Zabłocki na mydle, m.in. mój kumpel - ponad próg zdawalności miał tylko 1,5 pkt), by znaleźć przyczynę tak niskiej zdawalności w całym kraju ;) Chcieli uczniowie przycwaniakować, to przycwaniakowali, a minister ich za to pochwalił. Niestety - świstka, który dostali tegoroczni maturzyści nie można już nijak nazwać "świadectwem dojrzałości" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 02:15, Vilmar napisał:

Niestety - świstka, który dostali tegoroczni maturzyści nie można już
nijak nazwać "świadectwem dojrzałości" :)

Nie mowmy HOP ! Amnestii jeszcze w zycie nie wprowadzono... Ciekawe tylko jak ci "maturzyści" dostaną się na uczelnie ? Skoro ja mam cykora, czy się dostanę, czy nie to co z NIMI ? A Roman Erotoman liczy tylko na głosy wyborców... wiadomo. Amnestyjczyków jest chyba koło 50 000 więc trochę jest... Zresztą ja ich nie potępiam, jakbym nie zdał to też bym oponował za amnestią. To nei zmieni jednak faktu, że jest to pomysł głupi i ogólnie poroniony... Prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 02:26, DevilFish napisał:

To nei zmieni jednak faktu, że jest to pomysł głupi i ogólnie poroniony... Prawda ?


Przede wszystkim deprecjonacja samej matury = wielkie przegięcie. Zwykła uczciwość podpowiada że coś tu jest nie tak. Osoby, które zdały maturę dobrze lub bardzo dobrze moga ten fakt jeszcze jakos olewać, ale co dzieje się z tymi, którzy zdali ją ledwie ledwie ALE jednak za pierwszym razem? Zostaja zwyczajnie zrównani z tymi którzy de facto mature oblali! Niezbyt o fair prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 02:32, Mudra napisał:

Zostaja zwyczajnie zrównani z tymi którzy de facto mature oblali! Niezbyt o fair prawda?

Jak cholera... ale taki jest świat. No cóż... byle się dostać teraz na studia, w piątek wyniki. A ja idę spać... pobudka o 8... I życzę Romanowi szybkiego odejścia ze stanowiska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 02:38, DevilFish napisał:

Jak cholera... ale taki jest świat. No cóż... byle się dostać teraz na studia, w piątek wyniki.


Powodzenia w egzaminach (!) tylko nie dziękuj ;) bo ponoć przynosi pecha. Yo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli komuś zabrakło kilka procent to co? według mnie powinien mieć szansę na poprawkę a ona dopiero w... kwietniu! może to jest fair?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 02:43, Matrix14 napisał:

a jeżeli komuś zabrakło kilka procent to co? według mnie powinien mieć szansę na poprawkę a
ona dopiero w... kwietniu! może to jest fair?


Widzisz problem polega na tym, że kazdy egzamin niesie ze sobą ryzyko, że się go nie zda. Zdają ci którzy przekraczają pewien ustalony próg, i analogicznie nie zdają ci którzy go nie przekroczyli. Z etycznego punktu widzenia jest to uczciwe. Natomiast przesuwanie tego ustalonego na początku progu w dół w chwili gdy duża ilość osób egzaminu nie zdaję jest nieuczciwe. Nieco wyżej podałem powody. Rozumiem doskonale że wiele osób cieszy się z tego co zrobił monsieur Roman ale przy pomocy takich środków - w kontekście poziomu nasze edukacji - daleko nie zajedziemy. Nie winię nikogo za to że się z tego cieszy. To normalne ludzkie zachowanie. Nie można jednak przymykac oczu na to, że kots szafuje sobie egzaminem dojrzałości jak byle lepsza kartkówką, którą można odwołać, przełożyć, uznać z nieważną (co jeszcze?) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że ten prezent to zły pomysł. Jeśli ludzie nie zdali to nie zdali, ich problem. NIe mieli dosyć samozaparcia, żeby sie porządnie przygotować i masz to co trzeba. TEraz pójdą na rok do wojska albo znajdą sobie prace. Poza tymi ci maturzyści po amenzji tak czy siak praktycznie nigdzie sie nie dostaną bez zabulenia paru tysiączków bo rozporządzenie giertycha (specjalnie z małej) wejdzie w życie dopiero w sierpniu wrześniu a wtedy będzie juz po rejestracji na dzienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy usłyszałem ten pomysł, pomyślałem sobie: kiełbasa wyborcza, z tym że przed nami tylko wybory samorządowe i nie wiem w czym miałoby to Giertychowi pomóc. Napewno jednak taki populistyczny pomysł pomoże mu pozyskać dużą rzeszę młodzieży. Sprytu nie można mu odmówić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 07:58, GeoT napisał:

Gdy usłyszałem ten pomysł, pomyślałem sobie: kiełbasa wyborcza, z tym że przed nami tylko wybory
samorządowe i nie wiem w czym miałoby to Giertychowi pomóc. Napewno jednak taki populistyczny
pomysł pomoże mu pozyskać dużą rzeszę młodzieży. Sprytu nie można mu odmówić :)

Jak nic kiełbasa wyborcza i to pośledniego gatunku.
Jeśli w ten sposób pozyska sobie elektorat, no to Szanowni Państwo, nie oszuikujmy się, ale jaki będzie jego poziom?
Czy rozdawanie matur w prezencie ma jakikolwiek sens?
Poprawa statystyk? No tak, znaczy nowe matury się sprawdziły ;)

Równie dobrze można pójść na targ i kupić sobie cenzurkę, jak będzie wyglądać świadectwo z samymi dostatecznymi, nie lepiej zafundować sobie same bardzo dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wręcz idiotyczny, ale czego się spodziewać, gdy minister edukacji chce zabrać godzinę wf-u i podzielić historię na dwa przedmioty? Jest to typowy zabieg wyborczy. Niestety, wszystkim tym, których ta "amnestia" obejmie zrobi się wielką krzywdę. Rektorzy już zapowiedzieli, że takich ludzi na studia nie wpuszczą. Matura nie wyszła, to sztucznie zawyżmy jej wyniki. I wilk syty i owca cała... Ale czy na pewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głos na Platwormę Obywatelską , okazał się łosem na Samoobrone i LPR. Tusk, Rokita itd. nie chcieli robić koalicji z PIS-em bo wiedzieli żę nie mają anie większości w Sejmie ani stanowiska Prezydenta. Więc PO się wtedy poddała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować