Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Apple zapowiada kolejne podwyżki cen w App Store

17 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2015 o 19:20, Tom_pl napisał:

Jak ja się cieszę że zmieniam telefon iPhona na inny z Androidem.

Ja za to tylko czekam na dobrą okazję, by pozbyć się telefonu z Androidem i już nigdy w życiu nie chce tego systemu oglądać. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2015 o 19:29, Kadaj napisał:

> Jak ja się cieszę że zmieniam telefon iPhona na inny z Androidem.
Ja za to tylko czekam na dobrą okazję, by pozbyć się telefonu z Androidem i już nigdy
w życiu nie chce tego systemu oglądać. ;p


Czasami tak bywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2015 o 19:49, Gohan1989 napisał:

A niech drożeje , w Polsce na iPhony stać tylko złodzieji


Mam to rozumieć, że jak kupie sobie iPhona to jestem złodziejem? Degrad -1 za jak najbardziej obraźliwe stwierdzenie. Następnym razem jeśli chcesz kogoś nazwać złodziejem to się zastanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalna polityk Apple. Skoro wszystko mają najdroższe na świecie to trzeba i podwyższyć gry, aplikację itp bo są za tanie :D Prawda jest taka, że jedynie osoby ze stawką średnią krajową w naszym kraju mogą sobie pozwolić na zakup ich szmelcu a ludzie nie znający konkurencji zawsze będą dostawać shit z jabłkiem na odwrocie telefonu, komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Normalna polityk Apple. Skoro wszystko mają najdroższe na świecie to trzeba i podwyższyć
> gry, aplikację itp bo są za tanie :D Prawda jest taka, że jedynie osoby ze stawką średnią
> krajową w naszym kraju mogą sobie pozwolić na zakup ich szmelcu a ludzie nie znający
> konkurencji zawsze będą dostawać shit z jabłkiem na odwrocie telefonu, komputera.

Niektórzy cienią sobie wygodę i prostotę iOS''a w telefonie z bogatą biblioteką oprogramowania w AppStore. Konkurencja z najwyższej półeczki kosztuje tyle co "szmelc" od Apple i także stać na nią tylko nielicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2015 o 20:21, Isildur napisał:

Mam to rozumieć, że jak kupie sobie iPhona to jestem złodziejem? Degrad -1 za
jak najbardziej obraźliwe stwierdzenie. Następnym razem jeśli chcesz kogoś nazwać złodziejem
to się zastanów.


Jeden z moderatorów daje ostrzeżenie, drugi- degrad. Powinniście to chyba między sobą najpierw ugadać, bo wyszło... nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2015 o 22:54, Snafu napisał:

Jeden z moderatorów daje ostrzeżenie, drugi- degrad. Powinniście to chyba między sobą najpierw
ugadać, bo wyszło... nieciekawie.


A ja proszę wróć do tematu wątku. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś śmiałem się z produktów Apple, ale miałem okazję ich poużywać, teraz sam je kupuję i wykorzystuję w pracy zawodowej. Ale wracając do samych telefonów i tabletów - nawet teraz, w ewidentnie słabszym okresie dla produktów z jabłuszkiem, nie mam powodów i ochoty wracać do Androida. Może kiedyś się to zmieni.

Pomimo uszu mam ten hejt, już trochę się to przejadło, ale niestety dalej nie mogę się powstrzymać od śmiechu, kiedy ktoś, kto nie miał urządzenia z iOS/Maca w rękach na dłużej niż godzinę opowiada , że fani Apple używają tego bo nie poznali lepszych alternatyw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy to oznacza, że wpływy z tego podatku wpadną do budżetu naszego kraju? czy też apple podwyższa ceny bo mu to na rękę i większa kaska do ich kieszeni wpadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 09:10, Gwai napisał:

czy to oznacza, że wpływy z tego podatku wpadną do budżetu naszego kraju? czy też apple
podwyższa ceny bo mu to na rękę i większa kaska do ich kieszeni wpadnie?


Oznacza to, że po aferze Luksemburskiej w końcu sytuacja się normalizuje i podatki wogóle trafią do Polski (wcześniej do Luksemburga). Czy przy okazji im też to się opłaci, to zależy pewnie od umowy apple-producent konkretnej gry, ale zakładam że tak. Ważniejsze jest to, że takich akcji możemy spodziewać się więcej. Poczytaj ilu producentów tak robiło, to przekonasz się że skala procederu wyprowadzania kapitału była wielka. Jednoczesnie, warto zauważyć że te podwyżki odbiją się głównie na naszych kieszeniach, bo pieniądze w naszym systemie wydatków publicznych są rozdzielane nieefektywnie, ale cóż to już inna dyskusja w innym temacie. Summa summarum skorzysta głównie nasze państwo, a nam pozostaje płacić wyższe ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie kupie telefonu tej firmy jak dalej będą prowadzili taką politykę jak prowadzą. Płać za wszystko. I w tej cenie co najnowszy iphone można mieć równie dobry jak nie lepszy telefon od sony czy samsunga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W życiu nie kupie telefonu tej firmy jak dalej będą prowadzili taką politykę jak prowadzą.
> Płać za wszystko. I w tej cenie co najnowszy iphone można mieć równie dobry jak nie lepszy
> telefon od sony czy samsunga.

Za wygodę się płaci. Swoją drogą mógłbyś postarać się o lepsze alternatywy, bo podajesz kolejno firmę, której flagowce mają nędzny stosunek zmian(apple to przy nich mistrzowie innowacji)w stosunku do poprzedników oraz firmę, której flagowce poprzez masę gównianych nakładek, zbędnych procesów i tony badziewia od producenta przyczyniły się do powstania masy stereotypów o tym jaki, to Android zaśmiecony, powolny itd.
LG G, Nexusy czy też HTC są znacznie lepszymi wyborami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować