Zaloguj się, aby obserwować  
Numenpl

Endless Legend - temat ogólny

14 postów w tym temacie

Jak nazwa wskazuje temat o grze Endless Legend na PC.

Gra z gatunku 4X czyli EXplore, EXpand, EXploit & EXterminate w stylu cywilizacji osadzonej w realiach fantasy.

tutaj jakby ktoś chciał się dowiedzieć czegoś więcej o mechanice gry tutaj stronka
http://endlesslegendwiki.com
stronka jest ciągle uzupełniana o nowe informacje

oraz changelog z ostatniego patch''a 1.0.24

CHANGES AND ADDITIONS
Decreased impact of stocks and transactions on market prices
Reduced the stockpile prices on the market place
Added a random number of turns between diplomatic proposals to avoid multiple AI proposals at the same turn
Tweaked a bit the attribute bonuses given by the Sceptre, Wand, Staff and Claws weapons

IMPORTANT FIXES
Fixed an issue where an infinite end turn occurs in a specific situation
Fixed an issue where a skippable assert is generated for the host at the beginning of each turn in a multiplayer session (OrderQueueConstruction.Pack)
Fixed an issue where a session desyncs when the AI empires retrofit units with the "Sweep strike back" capacity
Fixed an issue where a session desyncs due to unit design modifications in a specific situation
Fixed a null reference exception when the AI empires are dealing with boosters

OTHER FIXES

AI
Fixed an issue where the AI empires retrofit only one unit per turn
Fixed an issue where the AI empires don''t react to player sneak attacks on capitals
Fixed an issue where War is cancelled every 2 turns by AI empires

FACTIONS
Fixed an issue where the Hold Position strategy for Ardent Mages ranged units doesn''t work
Fixed an issue where the Cultists and the Ardent Mages do not have access to the right technologies when using a pre 1.0.21 save file
Fixed an issue where using conversion on a village will break population bonus with a Custom Faction
Fixed an issue where the Cultist Custom Faction has a cap of 85 custom points when everyone else has 80 points
Fixed an issue where Pillars are not available for Custom Factions
Fixed an issue where some technology traits stay in the faction traits list of the Custom Factions screen even after their prerequisite is removed
Fixed an issue where Broken Lords Chapter 7 step 1 quest cannot be completed using Custom Factions with the Anarchists trait
Fixed an issue where the Pillars and Spells cannot be used with Custom Factions without the Ardent Mages affinity
Fixed an issue where units created by the Proliferators can trigger an error message
Fixed an issue where Undead units are not usable for factions other than the Necrophages

GUI
Fixed an issue where the Research notification keeps popping out at loading when no research are available anymore
Fixed an issue where the Strategic booster does not force the strategic GUI button to show when the resource stock is null and the booster is active.
Fixed an issue where, when an hero has all the accessory slots equipped (at least 3), the third accessory will be removed when drag and dropping the first one out
Fixed an issue where the AI deal attitude bar for the open borders treaty is not modified by added technologies

MARKET PLACE
Fixed an issue where units don''t reset all their attributes (current health points, movement points) when sold to the market place
Fixed an issue where the Booster auction doesn''t check if the booster is salable

QUESTS
Fixed an issue with some quests rewarding units using an edited unit design
Fixed an issue where the chapter 4 of the Necrophages questline rewards units based on their edited design
Fixed an issue where the chapter 1 step 2 of the Ardent Mages questline rewards units based on their edited design
Fixed an issue where saving on the same turn the city from Ardent Wizard chapter 4 quest is destroyed would corrupt the quest upon loading
Fixed an issue where quests requiring colonisation can be completed by colonising any region

MISC.
Fixed an issue where the Siege breaker army can stay immobile because of a pathfinding misuse
Fixed an issue where minor faction assimilation is lost when all converted villages are destroyed
Fixed an issue where the garrison unit count can exceed the maximum capacity when buying mercenary units
Fixed an issue where the user cannot see or access save file created after a victory has been achieved
Fixed an issue where the user remains stuck in the tutorial if the city is selected too fast after the city construction step
Fixed an issue where the flying units do not receive targeting orders while initiating combat in areas with limited deployment tiles
Fixed several text issues

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Angielskiego nie znam. Na płycie z grą nie było instrukcji, podobno był jakiś poradnik, ale w chyba nie w tej wersji podstawowej która kupiłem. Na steam jest instrukcja tylko w języku angielskim Dochodząc do sedna - jest gdzieś dostępna instrukcja lub poradnik w jęz. polskim?
Dodam, że trochę pograłem, jakiś mały scenariusz nawet wygrałem, ale nie chce mi się wszystko robić na czuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja rozszerzona to wersja podstawowa gdzie ten cały poradnik to ponoć tylko wydrukowana instrukcja z paroma bajerami(nalepka, artbook i soundtrack).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie malo jednostek ma ta gra albo ja cos przeoczylem. Do tego brak mini mapy, opcji szybszego przewijania mapy gry, a na ekranie nacpane tyle tego wszystkiego ze gra jest bardzo malo przejrzysta. Pogram troche wiecej moze bedzie lepiej, ale wydaje mi sie ze Civilization V jest bardziej rozbudowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda główna nacja ma po 3 jednostki i potem mamy jedną jednostkę na każdą pomniejszą frakcję. Możesz zmieniać wyposażenie swojej armii co wpływa na statystyki i zdolności jednostki np. lepsze obrażenia jednostek strzelających w CQ. Także bohaterowie mogą zostać dodani co zwiększa możliwości miast i armii.

24 jednostek z głównych frakcji(nie liczę jednostek odpowiedzialnych za tworzenie nowych miast) + 15 jednostek z pobocznych frakcji = 39 jednostek ogólnie i dobór wyposażenia. Czyli jest w miarę porządna ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 22:16, Cykada85 napisał:

Strasznie malo jednostek ma ta gra albo ja cos przeoczylem. Do tego brak mini mapy, opcji
szybszego przewijania mapy gry, a na ekranie nacpane tyle tego wszystkiego ze gra jest
bardzo malo przejrzysta. Pogram troche wiecej moze bedzie lepiej, ale wydaje mi sie ze
Civilization V jest bardziej rozbudowana.


W prawym dolnym rogu, pod kołem kończącym turę masz jakby ikonę dwóch monet. Ona przełącza tryb widzenia "jakości" gruntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś 400h w Civ5 i ok. 50h w Endless Legend

EL to teraz najlepsze 4x i wybaczcie, to nie jest kwestia gustu - to po prostu fakt ;p
Niestety Endless Legend nie nazywa się Civilization: Fantasy Legend, dlatego też mało kto zadaje sobie trud sprawdzenia tego tytułu :)

A jest on po prostu fenomenalny - pierwszy raz od naprawdę długiego czasu ktoś wymyślił coś nowego.

To co sie tam odstawia z surowcami, walką o mapę i personalizacją jednostek to czysta magia. Jasne że wybór jednostek na rasę jest malutki, tyle że to nie ma znaczeni biorąc pod uwagę jak bardzo możemy je zmieniać i ulepszać - serio to nie jest zwykłe +1 do siły albo zręczności - z tej samej "bazy" można zrobić zupełnie inne jednostki.

Do tego dochodzą jednostki z neutralnych miast które możemy rekrutować, doprowadza to do przedziwnych sytuacji w których walczy się z kimś nie tylko o surowce i główne miasta, ale też o te małe, neutralne, bo akurat rekrutowana w nich jednostka IDEALNIE wpasowuje się w konstrukcje naszej armii.

Do tego asymetryczne rasy (nie tak jak w Civ że z lekko innymi bonusami, ale serio zupełnie różne).

Ehh... ta gra to cudo fantasy 4X - ale spoko jakieś 2-3 lata i Firaxis wypuści grę podobną do tej z 50% jej contentu... resztę dorzuci w DLC.

Nie dziwie się że odechciewa się devom robić ambitniejsze i oryginalniejsze gry, skoro tylko marketing przekona ludzi o tym jaka ona jest faktycznie dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 14:49, necron1501 napisał:

W prawym dolnym rogu, pod kołem kończącym turę masz jakby ikonę dwóch monet. Ona przełącza
tryb widzenia "jakości" gruntu.


Wiem o tym ale mi chodzilo ze i bez tego jest strasznie duzo wszystkiego wszedzie.

Mam problem natomiast z wydobywaniem Titanium. Mam miasto polozone na terenie gdzie sie znajduje ale nie moge postawic na nim ekstraktora czy tez innej budowli. Technologie tez mam wykryta o ile sie nie myle wystarczy miec ''kopalnie odkrywkowa'' wykryta z pierwszego kola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 20:21, Cykada85 napisał:

Dobra juz rozkminilem, brakowalo mi technologi. Troche nie dowidze na tych kolkach co
juz jest wykryte a co nie.


Em, przeszedłeś tutorial, prawda? Technologie odkryte mają inny kolor niż te do odkrycia. Zielony i niebieski o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 21:13, necron1501 napisał:

Em, przeszedłeś tutorial, prawda? Technologie odkryte mają inny kolor niż te do odkrycia.
Zielony i niebieski o ile dobrze pamiętam.


Slabo to widac, mogli dac np ptaszka lub po prostu zaciemnic calkiem to co jest juz wykryte. Tutorial skonczylem, zrobilem nawet mape juz na normal 1vs1, teraz zaczne z wieloma przeciwnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra w koncu wszystko rozkminilem. Teraz dopiero kiedy wiem co i jak zauwazam jaki ma potencjal ta gra i jak duze ma znaczenie praktycznie kazda tura. Dzieki mozliwosci przydzielania robotnikow w kazdej turze do roznych czynnosci mozna naprawde duzo zmienic. Jest to dosc czasochlonne ale w koncu to strategia. Do tego oczywiscie dochodzi mnostwo innych wspolczynnikow, co wykrywac, gdzie explorowac, jak uzyc dostepnych surowcow, jakl utrzymac zadowolenie i jak wyposazyc armie aby byla silna a jednoczesnie bylo nas stac na ich produkcje.

Zagralem na 4 AI poziom ''normal'' i generalnie zdublowalem iloscia punktow komputer ktory jest na 2 miejscu. Troche jestem zawiedziony bo jak na zwykly poziom turdnosci komp jest dosc slaby i podejmuje dziwne decyzje. No nic skoncze ta mapke i sprobuje na ''Hard''. Ehh mialem isc wczesniej spac a tu znowu 3 am :P...a moze jeszcze jedna ture...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 03:28, Cykada85 napisał:

Zagralem na 4 AI poziom ''normal'' i generalnie zdublowalem iloscia punktow komputer
ktory jest na 2 miejscu. Troche jestem zawiedziony bo jak na zwykly poziom turdnosci
komp jest dosc slaby i podejmuje dziwne decyzje. No nic skoncze ta mapke i sprobuje na
''Hard''. Ehh mialem isc wczesniej spac a tu znowu 3 am :P...a moze jeszcze jedna ture...


Niestety uprzedzam Cie od razu przed nastepnym zawodem. AI nie bedzie lepsze.
To jest moj (i ogolnie spolecznosci) jedyny przytyk do tej gry. AI niezaleznie od poziomu trudnosci jest po prostu slabe.
Po patchach jest troche lepiej ale to nadal nie poziom jakiego bysmy oczekiwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 16:18, Jester napisał:

Niestety uprzedzam Cie od razu przed nastepnym zawodem. AI nie bedzie lepsze.
To jest moj (i ogolnie spolecznosci) jedyny przytyk do tej gry. AI niezaleznie od poziomu
trudnosci jest po prostu slabe.
Po patchach jest troche lepiej ale to nadal nie poziom jakiego bysmy oczekiwali.


No to lipa...jaki sens posiadania dobrej ekonomii jak jedna armia moze zmiazdzyc cala rase :(

Edit: Zaczalem od nowa i dalem trudnosc na "nieskonczony' i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować