Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V na PC znów opóźnione! Rockstar ujawnia wymagania sprzętowe

134 postów w tym temacie

Jestem bardzo miło zaskoczony wymaganiami :) Wprawdzie to port z X360/PS3 (wiem BARDZO MOCNO podrasowany), ale i tak obstawiałem, że specyfikacja będzie wyższa ;-)

Marzec ? Mnie pasuje i tak gier do ogrania mam mnóstwo, a co się tyczy GTA V to do marca więcej zapomnę z wersji X360 i drugi raz będzie mi się lepiej grało w ten remaster :). Także ciśnienia nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 17:53, Isildur napisał:

Skoro podali więc widocznie jest grywalna, pewnie trzeba wyłączyć wiele efektów graficznych
ale myślę, że pójdzie ;]

Prędzej na zasadzie, że gra po prostu "się uruchomi", ale rozgrywka raczej nie będzie mieć większego sensu (pomijając już niskie detale, zapewne będzie też trzeba ustawić niską widoczność). Zalecane pewnie też nie wystarczą, chociaż aktualnie posiadam podobną konfigurację. Taka gra raczej będzie potrzebować spory zapas mocy. Tym bardziej, że w przeszłości te porty wychodziły bardzo różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie jak dzisiejszy dzień ta premiera i wszyscy będziemy zadowoleni że gra działa bardzo porządnie i bardzo płynnie. Wiedzą że oczekiwanie na PC jest bardzo dużo i trzeba gre dopracować tak więc otrzymamy produkt w stu procentach dopracowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 18:13, MrGregorA napisał:

Czy Rockstar kilka dni temu zaprzeczył opóźnieniu czy to była inna gra?^^


Nie. Wcześniejszy news dotyczył "prawdopodobnej" zmiany daty premiery. Niestety się potwierdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> A tak zapytam z czystej ciekawości ile kosztuje mniej więcej taki pc pod gta 5 chodzi
> mi z takimi gadzetmi jak podane na wymaganiach?: p

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2015?page=0,7
Tu masz zestaw który spokojnie uciągnie na ustawieniach rekomendowanych. Całośc 2000 zł plus ewentualnie obudowa (maks. 150-200 zł) i ewentualnie monitor, klawiatura i mycha... Jeśli nie masz nic z tych rzeczy, wyjedzie rzeczywiście prawie 3000, jeśli masz jakiegoś starszego kompa i tylko chcesz zrobić upgrade wnętrzności, za 2000 masz świetny sprzęt do grania w najnowsze tytuły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę śmieszne są komentarze że "dopracowują grę" "myslałem że ma wieksze wymagania"

Ludzie są albo głupi albo mało pamiętliwi. Wymagania praktycznie w cale nie odzwierciedlają tego jak wam gra pójdzie. Myslałem że to jest jasne ale widzę że każdy się podnieca wymaganiami. Przypomnę GTA 4 :D

Po drugie oni nie dopracowują błędów z konsol jak to niektórzy myslą.. już raz mówili to kiedyś i widać na ich grach że mają problemy z dostosowaniem swoich gier pod rózne platformy jakimi jest Pc. Rózne sterowniki itp. itd. Patrz znów GTA 4 :) raczej tego niechcą powtorzyć ale cóż.. Rockstar nigdy mistrzami kodu nie byli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 18:18, The_Deker_10 napisał:

Przyjdzie jak dzisiejszy dzień ta premiera i wszyscy będziemy zadowoleni że gra działa
bardzo porządnie i bardzo płynnie. Wiedzą że oczekiwanie na PC jest bardzo dużo i trzeba
gre dopracować tak więc otrzymamy produkt w stu procentach dopracowany :)

Kurde. Chciałbym mieć tyle optymizmu co ty! ;-)
Oby Rockstar się postarał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 18:33, Braveheart napisał:

Kurde. Chciałbym mieć tyle optymizmu co ty! ;-)
Oby Rockstar się postarał...


Dzięki :) Potrzebują po prostu troszkę więcej czasu na to wychodzi :P
Myślę że będzie na prawdę w porządku i że Rockstar sie na prawdę przyłoży uczciwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z uporem maniaka powtarzają od miesięcy to samo. To port, pamiętacie GTA IV? Polecam sprawdzić kto za port odpowiada, jak chodziła na PC poprzednia gra tego studia, oraz co na ten temat mówili ludzie z R*. Potem możecie wywnioskować skąd takie a nie inne wymagania.

Oczywiście wszystkiego dowiemy się po dokładnych testach, jednak nastraja to dość optymistycznie, nie tylko tych którzy mają gorszy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 18:28, Kafar napisał:

Wymagania praktycznie w cale nie odzwierciedlają tego jak wam gra pójdzie.

Właśnie, niestety, ale muszę się z Tobą zgodzić. Pamiętam, jak sam kupiłem GTA IV, a mój lapek spokojnie spełniał minimalne wymagania sprzętowe, więc przed zakupem nastawiałem się na rozrywkę co najmniej na średnich detalach, a tu... klapa. Musiałem instalować multum modów, które podwyższają ilość klatek na sekundę, żeby móc w miarę komfortowo pograć na niskich detalach. Aha, i teraz najważniejsze - mimo iż benchmarki pokazywały, że gra chodzi 40 fps''ów, to wynik ten miał się nijak do rzeczywistości, bo całość chodziła raz 60 fps''ów tylko po to, aby za kilka sekund spaść do 13... Ale bądźmy dobrej nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie słuchajcie jeżeli to jest dobrze że przesunęli premiere gry to oznacza optymalizację gry bo na pc jest robiona od początku nie port z konsoli i oczekuje takiego efektu końcowego bo niektórzy grają na ps4 czy xone czy starszej generacji i jeszcze ma ochotę pograć na PC, i jeżeli się wszyscy zawiodą co do portu to i stracą zaufanie zarówno graczy konsolowych i pctowych bo jak się ktoś szanuję lub ma pieniądze to ma konsole i pc, ja głównie wole PC jak są gry multiplatformowe a jak są exclusive to oczywiście konsola :) nie traktujcie tego jako hejt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia, czytając wcześniejsze newsy na temat tego, że Rockstar nie spodziewał się tak dobrej sprzedaży GTA V na PS4 i XONE. Po prostu czekają, aż źródełko z kasą konsolowców się wyczerpie i dopiero wtedy wydadzą wersję PC. Myślę, że wersja PC jest już ukończona ( patrząc po wymaganiach ) i teraz tylko leży i czeka do końca marca :) Każdy orze jak może, cóż poradzić. Szkoda tylko, że mówią przy okazji " to dla dobra graczy" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie no, piszę czysto teoretycznie :P Jeśli faktycznie na takiej konfiguracji GTA V będzie
> śmigać na wysokich ustawieniach, to będzie pięknie.
na medium zapewne, na medium a nie na wysokich i to jeszcze pytanie czy przy 1080/60 czy 1080/30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 17:26, kesik93 napisał:

Z drugiej strony propsy, że to nie port i optymalizacja jest świetna.
Niech CDP i Ubisoft się uczą.


A niby po czym to stwierdziłeś? Na razie to udostępnili parę linijek tekstu z "wymaganiami", które mogą mieć się nijak do optymalizacji. To tak, jakbyś napisał "o, ale płynnie chodzi!" po zobaczeniu screena z wersji pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne czy też nie, tego dowiemy się po premierze :P
Co do 30FPS czy 60 to mi tam akurat różnicy nie robi. Całe życie grałem w 30 i jakoś oczy mi nie wypadły, a i(uwaga, bo tekst autentyczny) nie dostawałem zawrotów głowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania są całkiem przystępne jak na dzisiejsze standardy, szkoda tylko że premierę przełożyli chociaż trochę się nawet tego spodziewałem. Ale mam nadzieję że w premierę dostaniemy naprawdę porządną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować