Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V na PC znów opóźnione! Rockstar ujawnia wymagania sprzętowe

134 postów w tym temacie

A już się cieszyłem, że pod koniec miesiąca sobie pogram. Specjalnie nawet w robocie wybłagałem o wolny 27 stycznia, aby móc sobie w spokoju poznać grę (teraz mam to gdzieś i chcę pracować tego dnia!).

Wymagania...jestem zaskoczony, że nie takie przerażające, chociaż z GTAIV chyba było podobnie? Jeżeli jednak wszystko będzie ok, to na ultra sobie pogram.

Mam tylko obawy, co jeśli to będzie port z Xboxa360 i nie będziemy mieć lepszej jakości niż Xboxone czy ps4? A tylko gorszą?

W każdym razie 24 marca muszę sobie wolny zaklepać w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 18:03, Lordpilot napisał:

Wprawdzie to port z X360/PS3 (wiem BARDZO MOCNO podrasowany), ale i tak obstawiałem, że specyfikacja będzie wyższa ;-)


Leżę i podnieść się nie mogę. Port z X360/PS3? Co to za bzdury?
Wymagania takie jak można było się spodziewać, chociaż osobiście liczyłem że w minimalnych załapie się jeszcze Core 2 Duo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te smieszne RG to jakas kpina, nie dosć że premiera tej gry na xbox 360 i ps3 wyszła 17 wrzesnia olali pecety bo premiera przesuneli na styczeń to jeszcze robią sobie z nas jaja i przesuwają na marca. chociaż gra już jest gotowa. Miałem zamiar kupić gta 5 w styczniu, ale skoro przesuneli na marca to kasę zostawię na wiedźmina. Szkoda słów na te Rockstar games.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień wczorajszy, byłam już przygotowana na kupno tej gry.. Jednak przesunięcie premiery, całkowicie mnie zniechęciło. Nie podoba mi się polityka tej firmy, rozumiem że nie chcą wydawać ''crapu'' ale właściwa premiera była praktycznie 1.5roku temu.. Mogli szybciej się tym zająć ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojej kasy za tą grę już nie zobaczą, chciałem kupić gta 5, ALE w styczniu, jak olewają graczy z pecetami, to ja oleje ich i poczekam te dwa miesiące od marca i kupie o WIELE WIELE WIELE WIELE WIELE lepszą grę czyli Wiedźmina 3. Chciałbym zobaczyć w marcu ile kasy stracą za te przesunięcie, Haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premiery przekłada się też z innych powodów - żeby wpasować się w lepszy okres sprzedażowy, żeby nie kolidować z inną duża premierą etc.
Wtedy ma się graczy między pośladkami =P

Btw - ludzie się tu rozwodzą "o wymagania, zoptymalizowali grę, super". Akurat w optymalizację nie wątpię, bo robi to studio które kleiło MP3 [więc ciała raczej nie dadzą], ale mili państwo - ten tytuł to żaden graficzny dupo-urywacz, ciężko, żeby miał wymagania w stylu i7 OC 4.4, GTX 980, 16 GB RAM xD
Opanujmy się trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 23:46, Pietro87 napisał:

Premiery przekłada się też z innych powodów - żeby wpasować się w lepszy okres sprzedażowy,
żeby nie kolidować z inną duża premierą etc.
Wtedy ma się graczy między pośladkami =P


Wiem o tym, ale co my w tym przypadku możemy zrobić? Dwie rzeczy cierpliwie poczekać i kupić albo olać i nie kupować. Narzekanie w sumie nic nie da bo firma w tym przypadku Rockstar nie mieni zdania.
Ja i tak kupię grę, na GTA V czekam z niecierpliwością od dłuższego czasu a nie mam zamiaru kupować dla jednej gry Konsoli wartej 1600 zeta i męczyć się z padem, na którym nie umiem grać, posiadam pada ale nie umiem bo mi się miesza wszystko.

Dnia 13.01.2015 o 23:46, Pietro87 napisał:

Btw - ludzie się tu rozwodzą "o wymagania, zoptymalizowali grę, super". Akurat w optymalizację
nie wątpię, bo robi to studio które kleiło MP3 [więc ciała raczej nie dadzą], ale mili
państwo - ten tytuł to żaden graficzny dupo-urywacz, ciężko, żeby miał wymagania w stylu
i7 OC 4.4, GTX 980, 16 GB RAM xD
Opanujmy się trochę.


Ja tam byłem ciekawy czy mi gra ruszy na moim laptopie, według minimalnych wymagań powinna bez problemu, więc ta informacja póki co mi wystarczy, jak będzie okaże się w dniu premiery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Będzie a że przełożyli premierę to nie problem, dla mnie zaskoczeniem jest to, że gra
> mi ruszy na moim laptopie :)

Pójdzie mi lepiej niż "Wiesiek 3" - też jestem w szoku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takimi założeniami poczekałbym do premiery, gdy działanie gry zostanie sprawdzone w praktyce. IMO będzie potrzebny trochę mocniejszy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 23:46, Pietro87 napisał:

Premiery przekłada się też z innych powodów - żeby wpasować się w lepszy okres sprzedażowy,
żeby nie kolidować z inną duża premierą etc.
Wtedy ma się graczy między pośladkami =P


Jest jeszcze inna opcja (w tym przypadku najbardziej prawdopodobna), przekłada się premierę gotowej gry aby jeszcze trochę kasy wyciągnąć z konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Z jednej strony kop w dupę, za przesunięcie premiery spowodowane $$$ z konsol.
> Z drugiej strony propsy, że to nie port i optymalizacja jest świetna.
> Niech CDP i Ubisoft się uczą.
> Boże wszyscy nagle wpadli w panikę jak zobaczyli te 65GB miejsca na dysku. To dużo? Już
> 5 lat temu kupiłem dysk 1TB i te 65GB to dla mnie pikuś.
Miejsce na dysku to nie problem, ale dla ludzi kupujących cyfrową wersję ściaganie 65 GB mając neta 6Mb/s to będzie katorga. U mnie na 50-tce to jakieś 3h ale u innych, łączę się z nimi w bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie opóźnienie nie przeszkadza, jeśli gra nie jest gotowa, to niech dalej pracują, lepiej tak niż to, co robi np. Ubisoft ostatnio. A co do wymagań, to myślę, że to 65GB miejsca na dysku powinno być dla ludzi najmniejszym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania faktycznie nie za wysokie, ale nie ma sie co oszukiwac, grafika jakims pro ultra uber next genem tez nie jest. Ot faktycznie sporo szczegolow, textury tez nienajgorsze, ale osobiscie nie widze powodu zeby sie tak tym wszystkim podniecac.
Ci innego ze jesli bedzie jak ostatnim razem przy GTA to wyzej wymienione rekomendowane wymagania, bede minimalnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że zaskakująco rozsądne te wymagania. Spodziewałem się, że nawet na mojej maszynce może być problem, a tu jeszcze sporo zapasu. Oczywiście to co na papierze w praktyce może okazać się g warte, zobaczymy jak optymalizacja im wyjdzie. Samo przesunięcie terminu średnio mnie obeszło. Wyjdzie to będzie, nie to zaczeka się jeszcze trochę, jak już ktoś wspomniał sporo gier do zaliczenia z 2014 jeszcze zostało. Mnie choćby Shadow of Mordor i AC Unity-oba tytuły ledwo liznąłem. A jeszcze Wolfenstein nie skończony, parę tytułów nawet nie zaczętych wisi na dysku. Dla mnie jest ok.
Za to jak patrzę na komentarze, to od odmiany końcówków aż dostaję bulu oczuf :/ Niektórzy zamiast w internetach siedzieć, powinni przeczytać jakąś książkę i przestać uciekać z j. polskiego. Załamka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozpłaczcie się najlepiej, ulży Wam przynajmniej ;) Twórcy GTA pewnie poprawiają błędy, żeby później konsumenci nie byli zawiedzeni, a Wy jak zwykle. Cieszcie się, że w ogóle GTA będzie na PC ;) Co do wymagań, to rzeczywiście, zamiast minimalnych powinny być rekomendowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak Wiedzmin 3 zalicza obsuwę to "Bardzo dobrze, bo będzie dopieszczona", "Jestesmy z
> wami CDP, "Będzie świetna gra"
>
> Gdy GTA V przesuwaja premiere to "jaja sobie robia" , "haha", "hehe"
>
> To takie Polskie.... :/

Tyle, że Rockstar ma już gotową grę wydaną w 2013 - dodali tylko texturepacka i tryb FPP co zajeło im z jakiegoś powodu ponad rok chociaż grupka moderów uporała by się z tym szybciej. Przesunięto date premiery bo na wersja na konsole pewnie się jeszcze dobrze sprzedaje i PS nie chce żeby wersja PC zepsuła im wyniki wychodząc w tym miesiącu. Tak więc wiedźmin zaliczył obsuwę o niecałe pół roku a w przypadku GTA mamy ponad 1,5 roku... to robi różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Leżę i podnieść się nie mogę. Port z X360/PS3? Co to za bzdury?


^^ Idź być trollem gdzie indziej, najlepiej na gol - tam już masz wyrobioną odpowiednią markę: "znaffcy" z Koziej Wólki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 23:20, kesik93 napisał:

Leżę i podnieść się nie mogę. Port z X360/PS3? Co to za bzdury?
Wymagania takie jak można było się spodziewać, chociaż osobiście liczyłem że w minimalnych
załapie się jeszcze Core 2 Duo.

Wymagania minimalne dość jasno wskazują, gdzie gra ma swój początek.
Wymień te powody, dla których PCtowa wersja nie jest portem. Rozdzielczość 4K nie wskazuje na to, że to wersja tworzona od podstaw, wymagania też nie (wręcz przeciwnie, one pokazują, że początek tej gry sięga konsol). Czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować