Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Total War: Warhammer

77 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2015 o 11:21, Ring5 napisał:

Mamy pierwsze potwierdzenie: http://www.gram.pl/news/2015/01/14/total-war-warhammer-powstaje.shtml
a tu właściwy fragment http://static1.gamespot.com/uploads/original/280/2802776/2781031-twwarhammer.jpg

Od czasu ogłoszenia drugiego Shoguna, żadna informacja ze świata Total War mnie tak nie
ucieszyła. Będzie się działo :)

Oh, kiedyś się zagrywałem w roleplayingowego Młotka, super świat.
Czekam z niecierpliwością!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę założony przedwcześnie, bo taka gra raczej będzie mieć inny tytuł. Poza tym, tak jak wspomniał Nagaroth, świat może nie być taki znowu znajomy, bo obecnie np. Bretonnia, Tilea, Estalia i Kislev praktycznie przestały tam istnieć. Do tego mamy tam kilkustronną wojnę Imperium/krasnoludy/elfy/resztki Bretonii kontra nieumarli dowodzeni przez Nagasha, kontra armie Chaosu, są jeszcze skaveni itd. To wszystko jeszcze trwa, więc nie wiadomo, jak się jeszcze zakończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O panie - może w końcu jakiś WH który nie będzie totalną ciulnią jak wszystko co wyszło od czasu DoWów xD [nie wiem jak się czasowo rozwijał Blood Bowl do edycji Legendary, ale to tez zacna pozycja, jeśli wyszła po DoWach - to jako jedyna wchodzi do grona tych dobrych, chociaż w sumie ta strzelanka TPP Space Marine się chyba zwała, tez była niezła]

Btw co ja bym dał za grę z uniwersum WH 40K na zasadach turowych jak XCOM T.T.
Niewielkie oddziały specjalistów, wiele ras [Necroni, na bogów dajcie Necronów - od Soulstorma czekam na ich kolejne wcielenie =.=], rozbudowa "kwatery głównej" [np czegoś na kształt statku/armady - matki], rozwój jednostek, technologii, jakiś quasi-sandbox czyli planety/galaktyki z misjami do wykonania, tryb wolny typu conquest, multiplayer z kilkoma trybami... odleciałem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2015 o 13:34, Nagaroth napisał:

Świat raczej nie będzie znajomy bo obecnie Warhammer Fantasy przechodzi gigantyczne zmiany.


Właśnie ze względu na to, co mowią plotki o rzekomym resecie uniwersum, ciekaw jestem co oni umieszczą w WTW (czyżby taki skrót? ;) )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2015 o 19:58, Pietro87 napisał:

O panie - może w końcu jakiś WH który nie będzie totalną ciulnią jak wszystko co wyszło
od czasu DoWów xD


Jakos WH (podobnie jak i WH40k) nie ma za bardzo szczescia do gier. Biorac pod uwage liczbe egranizacji obu swiatow, odsetek dobrych gier jest znikomy. I nie mam pojecia, czemu tak sie dzieje. Games Workshop troche sie ostatnio rozdrabnia z licencjami i mam nadzieje, ze TW bedzie od tego wyjatkiem. :/

Dnia 14.01.2015 o 19:58, Pietro87 napisał:

Btw co ja bym dał za grę z uniwersum WH 40K na zasadach turowych jak XCOM T.T.


A czy to sie nie nazywa Space Hulk? ;)

Dnia 14.01.2015 o 19:58, Pietro87 napisał:

... odleciałem


Najblizej do tego byl Dawn of War 2 (bez tur), ale rzeczywiscie, taka gierka by miazdzyla.

@Arcling

Dnia 14.01.2015 o 19:58, Pietro87 napisał:

Temat trochę założony przedwcześnie, bo taka gra raczej będzie mieć inny tytuł.


Nie wiadomo. Zauwaz, ze na wklejonym screenie uzywane sa tytuly gier (np. tw: Atilla), czyli moze jednak bedzie to po prostu TW: Warhammer. A jesli nie, to raczej wielkiego problemu z edycja tytulu nie ma, napisze sie do modkow i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2015 o 21:44, vonArnold napisał:

Właśnie ze względu na to, co mowią plotki o rzekomym resecie uniwersum, ciekaw jestem
co oni umieszczą w WTW (czyżby taki skrót? ;) )?


Strzelam w coś pomiędzy znanym nam TWarem a Osmosis - latasz swoim bąbelkiem rzeczywistości i najpierw bijesz mieszkańców a potem przejmujesz inne bąbelki. :)

Jeśli plotki są prawdziwe to to przerażające co GW chce ze Starym Światem zrobić. Niemniej gra z pewnością będzie bardzo apetyczna, ja tam Creative Assembly ufam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2015 o 19:58, Pietro87 napisał:

Btw co ja bym dał za grę z uniwersum WH 40K na zasadach turowych jak XCOM T.T.

Na razie to tylko W40K Armaggedon, ale to na zasadach Panzer Generala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2015 o 19:58, Pietro87 napisał:

Btw co ja bym dał za grę z uniwersum WH 40K na zasadach turowych jak XCOM T.T.

Ależ jest taka gra. Nosi tytuł "Chaos Gate". Jest dość leciwa ale ma genialną muzykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2015 o 11:00, Horgrawl napisał:

Ależ jest taka gra. Nosi tytuł "Chaos Gate". Jest dość leciwa ale ma genialną muzykę.


Po pierwsze trzeba ją mieć, a to łatwe nie jest obecnie, a po drugie móc uruchomić na nowych systemach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2015 o 21:44, vonArnold napisał:

Właśnie ze względu na to, co mowią plotki o rzekomym resecie uniwersum, ciekaw jestem
co oni umieszczą w WTW (czyżby taki skrót? ;) )?

To nie tyle reset, co raczej dalsze wydarzenia. Zawsze to też wymówka do wprowadzenia nowych modeli i usunięcia tych niepopularnych (a chodziły plotki, że np. to zdewastowanie Bretonni miało prowadzić do usunięcia ich jako grywalnej armii w bitewniaku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. To nie żaden reset ani reboot. Po prostu pchnięcie linii fabularnej do przodu i pociągnięcie konsekwencji z wydarzeń jakie miały miejsce. Jak na razie, patrząc po dotychczasowych podręcznikach do End Times i wspierających je nowelach, zmiany są na prawdę srogie. (np. zjednoczone elfy pod przywództwem Wiecznego Króla Malekitha, prawowitego władcy elfów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2015 o 14:54, ozoqq napisał:

A gdzie można sobie poczytać o tych kolejnych wydarzeniach?


Tam gdzie powiedziałem w poście wyżyej. Podręczniki do kampanii The End Times wydawane przez Games Workshop i nowele The End Times wydawane przez Black Library.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2015 o 14:19, Arcling napisał:

To nie tyle reset, co raczej dalsze wydarzenia. Zawsze to też wymówka do wprowadzenia
nowych modeli i usunięcia tych niepopularnych (a chodziły plotki, że np. to zdewastowanie
Bretonni miało prowadzić do usunięcia ich jako grywalnej armii w bitewniaku).


Ja tam WFB nie śledzę na biężąco (bo nie gram, zajmuję się tylko wh40k), nie mniej jednak w grupie plot dot. tego co ma przynieść kolejna edycja, określenie "reset" pojawia się od czasu do czasu. Bo te gwałtowne zmiany, zredukowanie ilości nacji, itd w istocie odpowiada temu pojęciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2015 o 13:56, RakuPL napisał:

Po pierwsze trzeba ją mieć, a to łatwe nie jest obecnie, a po drugie móc uruchomić na
nowych systemach ;)

Widzę kilka ofert na eBay. Nie wiem czy działa na Win 8 czy 7 ale jeżeli ktoś jest fanem starszych produkcji to na pewno posiada XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować