Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Total War: Warhammer

77 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2015 o 17:54, Horgrawl napisał:

Widzę kilka ofert na eBay. Nie wiem czy działa na Win 8 czy 7 ale jeżeli ktoś jest fanem
starszych produkcji to na pewno posiada XP.

Z CG problem jest nawet na XP jeśli mnie pamięć nie myli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 19:31, Firefly94 napisał:

Pierwszy wideo gameplayowe:

https://www.youtube.com/watch?v=ZKPw86ivR7A


Wydaje sie to bardziej dynamiczne niż poprzednie części, natomiast na razie nie jestem zachwycony walką oddziałów z tymi wszystkimi bossami (czy to pająkami, czy gigantami, czy też tymi latającymi bestiami) - piechota patrzy tylko jak jest niszczona :D
Natomiast podoba mi się różnorodność jednostek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 19:31, Firefly94 napisał:

Pierwszy wideo gameplayowe:

https://www.youtube.com/watch?v=ZKPw86ivR7A


Jestem zawiedziony, z czego się tak wszyscy tu cieszą, Total War to były zawsze gry o prawdziwych czasach, a tu jakieś fantasy. Ja nie lubię akurat tego uniwersum Warhammera. Jedyna gra TW jaka by uszła z fantasy dla mnie to Władca Pierścieni. Czekam z niecierpliwością na nowego Medievala 3, mam nadzieje, że będzie zaraz po tym Warhammerze. Tu już tyle postów, a jeszcze gra nie wyszła, a w temacie TW Attila, tyle samo mimo, że gra bardzo dobra i do tego w końcu trudna.

Jeśli chodzi o rozgrywkę to TW Attila, daje dużo możliwości, gra standardowa, ale trudniejsza np. Rzymem, albo hordą jako Hunowie, jest też coś pośrodku jak te plemiona wszystkie barbarzyńskie. Mechanika gra najlepsza od czasów Medka 2. W porównaniu do takiego Rome 2 miód! A i Shogun oraz Empire się chowają. Dla mnie najlepszy TW zaraz po Medievalu 2, a jak widzę bardzo niedoceniany przez graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej martwi fakt, że frakcji jest mało, co zapewne zapowiada wysyp DLC, co boli, jakby nie patrzeć. Uniwersum swego czasu lubiłem i lubię (fajne połączenie XVI-wiecznych technologii z orkami etc.), ale i tak czekam na Medka 3. :)
A co do Attili: grałem króciutko (upgrade''a kompa by się przydał, ale i tak gra śmigała lepiej niż Rome 2), lecz spodobał mi się większy poziom komplikacji - wydawanie edyktów, obsadzenie stanowisk etc. Oby CA podążało tą drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2015 o 15:39, Firefly94 napisał:

Mnie bardziej martwi fakt, że frakcji jest mało, co zapewne zapowiada wysyp DLC, co boli,
jakby nie patrzeć. Uniwersum swego czasu lubiłem i lubię (fajne połączenie XVI-wiecznych
technologii z orkami etc.)


Mnie akurat ciekawi, jak to w praktyce wyjdzie. Przecież uniwersum Warhammera niedawno miało swój pogrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie grałem zbyt długo w serię TW, zawsze wydawała mi się ona zbyt trudna i nieciekawa ( wolę klasyczne RTS y ). Lubię jednak Fantasy, dlatego zastanawiam się nad zakupem tej odsłony, gdyż różni się ona od tych historycznych odsłon, ale czy taki laik jak ja, odnajdzie się w mechanice tej gry? Czy będzie tam jakiś samouczek, czy od razu rzucą gracza na głęboką wodę, bo przecież seria jest już na rynku od lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2016 o 11:41, lis_23 napisał:

Nigdy nie grałem zbyt długo w serię TW, zawsze wydawała mi się ona zbyt trudna i nieciekawa
( wolę klasyczne RTS y ). Lubię jednak Fantasy, dlatego zastanawiam się nad zakupem tej
odsłony, gdyż różni się ona od tych historycznych odsłon, ale czy taki laik jak ja, odnajdzie
się w mechanice tej gry? Czy będzie tam jakiś samouczek, czy od razu rzucą gracza na
głęboką wodę, bo przecież seria jest już na rynku od lat?


Do tej pory w każdej części, w którą grałem był dostępny samouczek. Zresztą, mechanika rozgrywki komplikuje sie z czasem, na początku łatwo sie połapać co i jak. Trochę inaczej z poziomem trudności, który chyba jest wyższy w początkowych etapach gry, a spada pod koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się żeby Gram.pl wystąpiło do Steamu z prośbą o udostępnienie kluczów z pre-ordera wcześniej niz 24 maja.

Steam ma udostępniać grę do pre-loadu na dzień lub dwa przed premierą, i z tego co wiem zagraniczne sklepy oferujące versje cyfrowe będą wysyłać kody wcześniej.

Nie widzę nic co mogło by przeszkodzić Gram.pl w takim zapytaniu. Zwłaszcza że pre-ordery są już opłacone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram we wszystkie TW od Roma 1.

Gra jest naprawdę dziecinnie prosta, i znczanie mniej skomplikowana niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Jeżeli lubisz RTSy to możesz być zdziwiony grami z serii TW - bo tutaj większość gry to mapa strategincza - przypominająca bardziej gry typu Europa Universalis, a same bitwy są tylko dodatkiem który można pominąć.

Nie oznacza to że są złe - niektórzy wolą grać bitwy na mulit niż grać kampanie.

Ale jeszcze raz podkreślam - gra nie jest wcale trudna. Bitwy są dość intuicyjne, choć wymaga oczywiscie trochę przyzwyczajenia, ale zawsze można w razie potrzeby urzyć aktywnej pauzy - wydać rozkazy zobaczyć co się stanie znowu spałzować itd.

Kampania na normalnym poziomie trudności jest również łatwa - tym bardziej że w tej odsłonie zrezygnowano z wielu warstw strategicznych dotyczących zarządzania państwem - takich jak żywność, zdrowie, żyzność gleby czy korupcja.

Ostatecznie gry strategiczne tego typu jednym pasują drugim nie. Nie jest to prosta rozwrywka jak strzelanki czy konsolowe gry na 30 minut. Gra wymagaja wyobraźni skupienia i zainteresowania w zarządzaniu wirtualnych państw i armii, a nie tylko nastawieniu na natychmiastową akcję.

Ale myślę że warto spróbować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2016 o 21:34, Angmir napisał:

Przydało by się żeby Gram.pl wystąpiło do Steamu z prośbą o udostępnienie kluczów z pre-ordera
wcześniej niz 24 maja.

Steam ma udostępniać grę do pre-loadu na dzień lub dwa przed premierą, i z tego co wiem
zagraniczne sklepy oferujące versje cyfrowe będą wysyłać kody wcześniej.

Nie widzę nic co mogło by przeszkodzić Gram.pl w takim zapytaniu. Zwłaszcza że pre-ordery
są już opłacone.


Co do wcześniejszej wysyłki to sam jestem ciekaw czy wyślą klucze już 22/23 maja.

Wysłałem zapytanie czy będzie taka możliwość. Zobaczymy co odpiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2016 o 21:45, Angmir napisał:

Gra jest naprawdę dziecinnie prosta, i znczanie mniej skomplikowana niż się wydaje na
pierwszy rzut oka.


Ja zaczynam zawsze grę od ustawienia poziomu trudnosći na "bardzo trudny", wieć ciezko mi sie wypowiadać o ogólnej trudności gry. Jednak te ostatnie odsłony są wg mnie prostsze niz starsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pre-load się zaczął, wiadomo coś czy dostaniemy klucze przed 24tym ?

Pytam bo CA, twierdzi że już podobno od wczoraj wysyłają klucze do sklepów by ludzie dostali je wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się pre-load się zaczął. Ludzie dostają już klucze z innych sklepów.

Ba nawet pierwsze paczki z amazona już dochodzą do ludzi.

To jest śmieszne żeby ludzie mieli kopie fizyczną wcześniej niż my kopie cyfrową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować