Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Total War: Warhammer

77 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2016 o 14:39, lis_23 napisał:

Przeglądam teraz neta i znalazłem takie wartości dla 4500 GHz:

(1,25v, mnoznik x45, napiecie RING 1,18-19v)

jeszcze bym tylko musiał wiedzieć, gdzie i jak to zmienić i jakie chłodzenie procka zakupić.


To nie tak się robi, że kopiuje ustawienia znalezione w necie :D Ja bym zaczął od poczytania jakie opcje zmienić na płycie głównej - zazwyczaj to dwie lub trzy opcje dotyczące oszczędzania enegii i później zaczął zmieniać mnożnik, najpierw x40 - przetestować w programie typu Intel Burn Test (na początek spokojnie wystarczy 10 minut) stabilność. Potem ustawić x41, przetestować. Na początku w ogóle bym nie ruszał napięcia, tylko sprawdził ile pójdzie na stockowym napięciu. Jeśli podczas testu wywali niebieski ekran - dopiero wtedy podwyższasz napięcie.
Mi takie podkręcanie zajmuje zazwyczaj 2 - 3 godziny, z tego zdecydowanie najwięcej testowanie (95% czasu, można nawet zostawic komputer i gdzieś iść).

Oczywiście jednocześnie obserwujesz temperaturę procesora (np program RealTemp). Zapisujesz sobie na kartce ustawione w BIOSie napięcie, mnożnik, maksymalną temperaturę w teście i czy test się udal :D Żadna filozofia :D

Poza tym szansa na to, że coś popsujesz jest bardzo mała - zbyt małe napiecie jest bezpieczne, zbyt duże nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2016 o 15:03, pawbuk napisał:


Poza tym szansa na to, że coś popsujesz jest bardzo mała - zbyt małe napiecie jest bezpieczne,
zbyt duże nie.

Wiesz, ja się na tym nie znam ;) najpierw musiałbym zmienić chłodzenie procka, bo mój radiator ( Taisumi SCTTM-1000B ) nie jest zbyt dobry i teraz, na co go zmienić?
Druga kwestia, płyta główna: znalazłem coś takiego:

" Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 wypada konkurencyjnie od strony czysto użytkowej, ale niestety pod względem podkręcania trochę rozczarowuje, przede wszystkim ze względu na ograniczenia BIOS, który wyraźnie nie został skrojony pod overclockerów. Wskazane braki prawdopodobnie odczują również co bardziej hardcorowi gracze, kupujący przecież procesory z odblokowanym mnożnikiem i pamięci DDR3 z wysokimi zegarami i niskim opóźnieniem (CL). "

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/gigabyte_gaz97xgaming_5_plyta_glowna_nie_tylko_dla_graczy?page=0,12

czyli nie jest to płyta przyjazna pod podkręcanie, a do tego zapewne wszystko jest tam po angielsku ;)
W kwestii sprawdzania efektów podkręcania; OCCT nie wystarczy? Potrzebne są programy, które wymieniłeś?
Sorry za taką dyskusję w nieodpowiednim temacie, ewentualnie można to gdzieś przenieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwilę pograłem.
Nie da się grać z synchronizacją pionową, tak miga ekran ( najnowsze sterowniki graficzne ).
Na razie, masakra ... w drugiej bitwie kampanii Imperium poległem sromotnie: mój Imperator poległ, a wojska zbiegły z pola bitwy ;) Na razie jeszcze nie ogarniam strategii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początki w tej serii są trudne, ale ile później człowiek ma satysfakcji z gry...

Też miałem zamiar kupować Warhammera kupować, ale bez karty graficznej nie pogram ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2016 o 19:38, pawbuk napisał:

Początki w tej serii są trudne, ale ile później człowiek ma satysfakcji z gry...

Też miałem zamiar kupować Warhammera kupować, ale bez karty graficznej nie pogram ;D


Pomyliłem TW W z WDoW II, gdzie bohater był bardzo silny i posłałem mego Imperatora na czoło, gdzie od razu poległ ;)
Mam nadzieje, że tego nie zapisało ;)
Muszę trochę pomyśleć nad tym, jak rozmieszczać jednostki / oddziały, ale nie chce mi się czekać, aż wróg podejdzie do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka, na prawdę nie łapię tej gry ...
Czy mogę coś zrobić, żeby podczas bitew ostać w miejscu i żeby wróg / przeciwnik do mnie podszedł? Gdy tylko się za bardzo zbliżę, ten mnie dostrzega i przegraną mam już w kieszeni ...
Do tego wszystkiego, teraz nie mogę nic zrobić na mapie taktycznej, gdyż moi bohaterowie są w trybie " w obozie ", a trybu tego nie da się zmienić. Dodam, że w tym trybie nie można się przemieszczać po mapie. Kończę turę za turą, i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sobie zmień tryb przemieszczania z obozu na domyślny. W czym problem? Jest przy portrecie bohatera, taki zielony kwadrat. Jak grasz jaka atakujący to musisz podejść Ty, jak jako obrońca to przeciwnik podchodzi do Ciebie.
Na jakim poziomie grasz? Ja gram na trudnym i jest momentami ciężko, ale daje sobie radę. Ale może to przez to że jestem weteranem TW. Jak chcesz coś więcej wiedzieć o mechanice gry to pisz. To pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2016 o 08:32, sylwasss napisał:

To sobie zmień tryb przemieszczania z obozu na domyślny. W czym problem? Jest przy portrecie
bohatera, taki zielony kwadrat. Jak grasz jaka atakujący to musisz podejść Ty, jak jako
obrońca to przeciwnik podchodzi do Ciebie.
Na jakim poziomie grasz? Ja gram na trudnym i jest momentami ciężko, ale daje sobie radę.
Ale może to przez to że jestem weteranem TW. Jak chcesz coś więcej wiedzieć o mechanice
gry to pisz. To pomogę.


Inne tryby były niedostępne ( zauważyłem tę opcję przy portrecie bohatera ), dopiero po jakimś czasie się to zmieniło. Chyba po prostu zacznę kampanię od nowa, lub od pierwszego zapisu gry.
Cały czas mam spacyfikować swoje główne miasto, a nie wiem, jak ... są tam jakieś bunty, zamieszki, itp.
Jak rozstawiać wojska? Nauczony filmami ;) jak " Braveheart " wystawiałem na czoło kuszników i włóczników, ale wyczytałem gdzieś, że oni powinni być na tyłach.
Ja grałem tylko w demo " Shogun 2 " i tam, przynajmniej na mapie przed bitwami było łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2016 o 11:30, lis_23 napisał:

Jak rozstawiać wojska? Nauczony filmami ;) jak " Braveheart " wystawiałem na czoło kuszników
i włóczników, ale wyczytałem gdzieś, że oni powinni być na tyłach.
Ja grałem tylko w demo " Shogun 2 " i tam, przynajmniej na mapie przed bitwami było łatwiej.


Nie wiem jak w Total War to działa, ale ustawienie zależy od tego z kim walczysz. Jak przeważa piechota, to pierwszy szereg własna piechota i za nimi łucznicy/kusznicy, a konnica na bokach do flankowania itp. Z drugiej strony jak masz przed sobą coś w rodzaju konnych łuczników, to oni swoimi wypadami będą psuć morale oddziału. Wtedy szybki atak własnych jednostek konnych powinien sobie poradzić, ewentualnie coś w stylu falangi, więc będą sobie strzelać do woli. Oczywiście własny bohater też się liczy jako dodatek do morale.
Na koniec oczywista oczywistość: nigdy nie atakujemy pod górę, bo będzie kiepsko, zwłaszcza, że łucznicy wroga mają wtedy większy zasięg. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta gra jest po prostu za trudna i mega nieintuicyjna - przede wszystkim na tej mapie strategicznym, gdzie zarządzamy miastem, itp. Opcji jest dużo i ciężko jest się połapać, co jest do czego i jak to się je? Przykładowo: gra informuje mnie, że w moim mieście / stolicy są jakieś bunty i mam je stłumić, tylko jak? Przecież nie mogę tego miasta zaatakować.
Kurka, napaliłem się na Fantasy i dałem się nabrać, choć od lat wiedziałem, że seria TW jest trudna, za trudna jak dla mnie i są to pierwsze zmarnowane pieniądze na gry od lat ... Ja lubię " klasyczne " RTS y, gdzie wszystko było w miarę jasne. Gdzie są takie gry, jak " Warcraft III ", " Age of Empire III ", " SpellForce2 ", " Rise of Nations, Rise of Legemds ", " W DoW ", " StarCraft II ", itp. Na tegorocznego '' SpellForce III " nie czekam, bo jakoś nie ufam tej grze i jedyna nadzieja w DoW III. Szkoda, bo z RTS ami stało się to, co kiedyś stało się z platformówkami. A wracając do TWW to chyba zacznę kampanię od nowa ( udało mi się wygrać tylko bitwę szkoleniową i pierwszą bitwę kampanii Imperium ) i zmienię chyba stronę na Krasnoludy, które są silniejsze, więc może nie będą mi padały jak muchy ;)
Jest gdzieś jakiś poradnik jak w to grać/ W grze coś tam jest, ale po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest gra, w którą nauczysz się grać w 3 godziny :D Ja w samych kampaniach w poprzednich odsłonach serii spędzałem po 300 godzin :D Musisz być cierpliwy - w końcu połapiesz się w tych wszystkich opcjach i nauczysz grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2016 o 12:29, lis_23 napisał:

Dla mnie ta gra jest po prostu za trudna i mega nieintuicyjna

Ej, nawet ja grywam w Total Wary bez specjalnego narzekania.

Chcesz być większą grową sierotą od Kadaja? xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg Cenegi w grze sa polskie napisy i doradca w grze ma polską lokalizację głosową. Jak to wyszło? dobrze, źle, czy będzie jak u Paradoxu, że za jakiś czas polska lokalizacja będzie nieaktualna. Chociaż skoro za "Za polską lokalizację gry odpowiada światowy wydawca" to chyba tak nie będzie?

lis_23
na gramie są w przygotowaniu krotkie poradniki moze pomogą ;)
http://www.gram.pl/artykul/2016/05/27/tydzien-z-total-war-warhammer-dziedzictwo-sigmara-poradnik-dla-imperium.shtml
http://www.gram.pl/artykul/2016/05/28/tydzien-z-total-war-warhammer-hardzi-i-twardzi-poradnik-dla-krasnoludow.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2016 o 13:50, Sarinew napisał:

Wg Cenegi w grze sa polskie napisy i doradca w grze ma polską lokalizację głosową. Jak
to wyszło? dobrze, źle, czy będzie jak u Paradoxu, że za jakiś czas polska lokalizacja
będzie nieaktualna. Chociaż skoro za "Za polską lokalizację gry odpowiada światowy wydawca"
to chyba tak nie będzie?

Doradca jest, ale nie jest zbyt pomocny ;) co prawda mówi, że coś się dzieje ale nie wskazuje, jak się tym zając.
Natomiast u góry ekranu jest pomoc pod postacią filmików po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko.

Nie śledziłem na bieżąco newsów związanych z grą, i przespałem premierę.
I widzę że kupując oryginalną wersję teraz, nie będę miał dostępu do frakcji Chaosu, bo ta dostępna była tylko jako DLC i to do tygodnia po premierze. Czyli że nigdy już nie będę mógł zagrać chaosem?

Jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2016 o 12:09, Host_Samurai napisał:

Szybkie pytanko.

Nie śledziłem na bieżąco newsów związanych z grą, i przespałem premierę.
I widzę że kupując oryginalną wersję teraz, nie będę miał dostępu do frakcji Chaosu,
bo ta dostępna była tylko jako DLC i to do tygodnia po premierze. Czyli że nigdy już
nie będę mógł zagrać chaosem?

Jak to wygląda w praktyce?


Dodatek był dostępny za darmo do 31 maja. Teraz trzeba już go kupić na Steam za 7,49 €.
Reasumując możesz pograć, ale teraz to już musisz te DLC kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować