Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozmawiamy z Blizzardem - Nie podchodzimy do Heroes of the Storm jak do gry MOBA

10 postów w tym temacie

Kamil Ostrowski

Heroes of the Storm rośnie na kolejnego asa w talii, którą gra Activision Blizzard. Sieciowa MOBA zbiera dużo pozytywnych opinii, wnosi mnóstwo ekscytujących zmian do mechaniki, a przede wszystkim zachwyca jakością wykonania. Tak, mówimy o grze, która dopiero co weszła w fazę beta (14 stycznia). Jestem przekonany, że nowy fenomen czai się tuż za rogiem, nie mogłem więc odmówić sobie przyjemności porozmawiania z twórcami Heroes of the Storm.

Przeczytaj cały tekst "Rozmawiamy z Blizzardem - Nie podchodzimy do Heroes of the Storm jak do gry MOBA" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Frezko:

1. Poprzedni artykuł pisał Sławek Serafin, ten -- Kamil Ostrowski.
2. Poprzedni tekst opublikowano 20 marca, krótko po starcie testów, a przez rok gra się zmieniła.
3. Trudno mówić o zmianie nastawienia serwisu, porównując PR-owy wywiad z zapowiedzią. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"KM: Sądzę, że w ciągu ostatnich, wow, to już ponad dwadzieścia lat, daliśmy się poznać jako firma, która bardzo dba o równowagę w swoich grach." Ehe. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można odmówić Blizzardowi, że faktycznie starają się o dobrą równowagę w grach....tylko nie zawsze to wychodzi :P Chociaż jak na razie w HOTS wygląda to naprawdę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie podchodzimy do Heroes of the Storm jak do gry MOBA" - Blizzard
"Sieciowa MOBA zbiera dużo pozytywnych opinii" - Gram
Troll hard :D

Co do gry jest naprawdę fajna. Nie jest tak stresująca jak LoL czy tymbardziej DotA 2. Jest zabawna (lubię ten zlokalizowany humor w grach Blizzarda - "Protos płakał jak sprzedawał" [w ogóle byłem bardzo zdziwiony że już alpha miała pełną polonizację]), super jest to że każda mapa ma unikalną mechanikę, oraz to że mecze są dużo krótsze niż w innych MOBA-ch i co ciekawe już alpha zawierała mało błędów. Ogólnie polecam jak ktoś chce się po szkole/studiach/pracy odstresować ze znajomymi.

Brakuje mi pytania o to czemu nazwali tak grę. Skrót HotS wprowadza duże zamieszanie bo myli się z ich drugą grą (Heart of the Swarm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Arsmorendi

Mi osobiście HOTS od początku bardzo przypadł do gustu, rozbieżność zdań wynika w tym przypadku z... kwestii gustu. Jeżeli ktoś bardzo mocno jest zasiedziały w staroszkolnych, klasycznych MOBAch i widzi w nich przede wszystkim gry strategiczne, to faktycznie, może go HOTS rozczarować. Jeżeli widzi rozrywkę, wybuchy, akcję, śmieszki z kumplami na Skype, albo pot lejący się z czoła podczas gdy próbuje się ogarnąć wszystko co się dzieje na ekranie (a dzieje się dużo), jednocześnie komunikując się i koordynując swoje ruchy to pokocha tę grę :) Różnica jest taka, jak między... powiedzmy seriami ARMA i Call of Duty.

Druga sprawa - wywiady z zasady raczej trzeba traktować jako coś dla tych, którzy już są do danej produkcji przekonani i chcą się trochę "pojarać" - wiadomo, deweloper może co najwyżej chwalić, tłumaczyć dlaczego wszystko mu wychodzi i zdradzić parę sekretów z kuchni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta gra jest świetna bo ma mobilność jakiej gry MOBA nie mają ma także cele mapy każda mapa wymaga zgrania i zrobienia jakieś żeczy razem nie ma też czegoś takiego jak cs''y co jeszcze bardziej przyśpiesza rozgrywkę jest dodana nutka realizmu czyli kończące się kule w fortach jedyne na co licze od strony blizzarda to na więcej postaci i map jak wiemy już są zapowiedziane 2 postacie i mapa nowa mapa okazała się być genialna jak pozostałe, jeśli oczywiście się w nią trochę pograło.Co ważniejsze przybycie nowych graczy spowodowało "noob teamy" ale nie na długo po 3-4 dniach wszyscy już w miarę ogarnęli o co chodzi mało tego jest coś póki co czego w LoL''u przede wszystkim brak "brak toksycznej społeczności" tak jak dla mnie lol to świetna gra lecz nie umywa się do HotSa a jak widzę co ludzie piszą na chacie w lolu to już wogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować