Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gryzonie od Roccat - poradnik zakupowy myszy do zadań specjalnych

8 postów w tym temacie

Paweł Pochowski

Surfowanie w sieci, praca przy komputerze czy granie w gry to czynności, które wymagają ciągłego kontaktu z klawiaturą oraz myszą. Spędzamy z nią wiele czasu i to także od niej zależą osiągane wyniki. I choć nie zastąpią one wysokiego skilla, z całą pewnością ważne, aby mu nie przeszkadzały. Dziś sprawdzamy jakie z myszy oferuje Roccat - jeden z topowych producentów sprzętu dla graczy. Na warsztat wzięliśmy trzy urządzenia z kuguarem w logo.

Przeczytaj cały tekst "Gryzonie od Roccat - poradnik zakupowy myszy do zadań specjalnych" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roccat chowa się przy takich firmach jak Logitech i Razer. Nie ma co marnować kasy na szmelc jak się kupuje myszkę do grania to albo za 20 zł albo sprzęt z najwyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściskam właśnie swojego Roccata, kupiony miesiąc temu :)
Ładna, precyzyjna.
Ciekawe opcje dla przycisków bocznych, ale menadżer dla mojego modelu nie jest już aktualizowany. Więc z dodatkowych przycisków w grach nowszych niż 2011 nie da się korzystać.
Czy warto wydać na niego tyle kasy? Mysz jak mysz. Zależy jakie kto ma priorytety. Ja akurat dorwałem okazjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszki ze względu na kształt i obsługę są świetne.
Leżą doskonale w dłoni mimo, że na pierwszy rzut oka wydają się ogromne. Wizualnie prezentują się naprawdę dobrze szczególnie po wyborze podświetlenia.
Co do działania w grach to jest równie przyzwoicie.
Nie gram co prawda wyczynowo, a na moje potrzeby jest super.

Niestety, obie posiadane przeze mnie myszki (Kone oraz Kone+) miały ten ten sam defekt. Po okresie używania psuje się rolka, w pierwszej myszce rolka poszła zupełnie, w drugiej zaś działa wybiórczo - np przewijanie w górę powoduje skok dół lub dwa skoki w górę etc. Używam ją cały czas, bo głupio mi wyrzucić myszkę za +300 zł po ponad dwóch latach używania.Z tego co czytałem na forach jest to częsty błąd tych modeli i podobno rolki w nowszych typach są już wzmocnione.
Jak dla mnie nie będzie do trzech razy sztuka bo jak za taki pieniądz oczekuje czegoś o większej wytrzymałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale żadna nie jest nawet symetryczna więc za taką kasę odpadają !!
Kolejny producent który nie przewiduje myszek dla Leworęcznych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem Kone Pure Military (w sumie to samo co Kone Pure - oczywiście najlepsze modele Optical) i Savu - myszki moim zdaniem są rewelacyjne i zdecydowanie warte swojej ceny. Bardzo dobre sensory i jakość materiałów, świetnie spasowane elementy i rozbudowane oprogramowanie, jak dla mnie (osoby o średniej dłoni i preferowanym chwycie fingertip/claw) doskonały kształt - w sumie w myszce dla graczy nic więcej nie jest potrzebne. Miałem w swoim życiu kilkadziesiąt myszek "gamingowych" (dużo testuję) i w sumie tylko kilka - w tym Kone Pure i Savu moim zdaniem są warte wyłożonych nań pieniędzy. Dobra robota Roccat! A hejterzy pewnie w życiu tych myszek w rękach nie mieli więc nie ma co ich słuchać ;)

PS.
W żadnej problemów ze scrollem nie było - to chyba wieczny problem modelu Kone/Kone XTD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 12:07, Khalbar napisał:

Wszystko fajnie ale żadna nie jest nawet symetryczna więc za taką kasę odpadają !!
Kolejny producent który nie przewiduje myszek dla Leworęcznych :(


Z innych modeli to Lua jest symetryczną myszką ;)

Swoją drogą jeśli chodzi o Roccata to kupiłem sobie ich Luę z dwa lata temu i naprawdę dobrze mi służy. Sporo na niej gram, sporo także jeździ ze mną w torbie przy laptopie i to wszystko świetnie znosi. I cały czas się zastanawiam czy po tym, jak już się zużyje to czy wrócić do Razera czy kupić inny model od Roccata. Ale na to jeszcze przyjdzie pewnie czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować