Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fan wie, jak przerazić drugiego fana - mod Alchemilla to najstraszniejszy Silent Hill od lat

16 postów w tym temacie

Piotr Bajda

Przygotujcie notes i długopis do sporządzania map oraz robienia notatek, zapomnijcie o systemie walki (twórcy wprost przyznają, że nie potrafili go zrobić) i zacznijcie się bać. Alchemilla jeży włos na głowie.

Przeczytaj cały tekst "Fan wie, jak przerazić drugiego fana - mod Alchemilla to najstraszniejszy Silent Hill od lat" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jest! Wow, wygląda to świetnie. Coś wydaje mi się, że jeszcze dziś powrócę do Cichego Wzgórza.
Może i Source jest ciut przestarzały ale trzeba przyznać, że grafa w tym modzie wygląda bardzo dobrze.
O ile raczej nie bawię się modami, to ten na 100% zagości na moim kompie.
No po prostu klimat gęsty jak kisiel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że sami twórcy przyznają, że mod jest niedorobiony, ale chyba i tak dam mu szansę - horrorów zdecydowanie nigdy zbyt wiele nie ma (co mi teraz przypomina, że przeszedłem Cry of Fear tylko do połowy - trzeba do tego wrócić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele.. jaki klimacior... Wszystkie Residenty i Silent Hille mogą się schować. Do czego to doszło, że fani zrobili lepszą praktycznie grę od samych twórców ? Graficznie stoi na poziomie i naprawdę buduje klimat prawdziwego survival horroru. Dead Space nawet przy tym źle wygląda. Jak zobaczyłem te pielęgniareczki to przypomniała mi się pierwsza część filmu Silent Hill, która też była udana. Miodzio. A Konami niech się uczy a nie produkuje szajsy, które co najwyżej śmieszą jak Residenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja pierdziele.. jaki klimacior... Wszystkie Residenty i Silent Hille mogą się schować.
> Do czego to doszło, że fani zrobili lepszą praktycznie grę od samych twórców ? Graficznie
> stoi na poziomie i naprawdę buduje klimat prawdziwego survival horroru. Dead Space nawet
> przy tym źle wygląda. Jak zobaczyłem te pielęgniareczki to przypomniała mi się pierwsza
> część filmu Silent Hill, która też była udana. Miodzio. A Konami niech się uczy a nie
> produkuje szajsy, które co najwyżej śmieszą jak Residenty.

Nie grales nawet w to a piszesz ze zajebiste do kwadratu , a po drugie tylko jeden sillent Hill byl nie udany The Room i po trzecie fani korzystają z juz gotowych pomysłów jak widzisz postacie itp, poprostu grę odświeżyli i to wszystko pomysły Konami mój drogi arogancie. Dead Space nawet przy tym zle wygląda , to zmień w końcu tv z sd na hd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 14:21, Stack_Black napisał:

Nie grales nawet w to a piszesz ze zajebiste do kwadratu , a po drugie tylko jeden sillent
Hill byl nie udany The Room i po trzecie fani korzystają z juz gotowych pomysłów jak
widzisz postacie itp, poprostu grę odświeżyli i to wszystko pomysły Konami mój drogi
arogancie. Dead Space nawet przy tym zle wygląda , to zmień w końcu tv z sd na hd


Naucz się pisać poprawnie. Po drugie nie przeklinaj, nie jesteś u siebie w domu. Stosowne upomnienie zapewne będzie i może wyniesiesz z tego jakieś wnioski. I co z tego, że nie grałem ? Oceniałem wszystko to co jest na zwiastunie a nie całą produkcję od fanów. Gdybym oceniał grę, to z pewnością bym to napisał. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Po trzecie dla mnie Silent Hill tak samo ssie jak każda inna odsłona Resident Evil, skoro tego nie widzisz, to musisz bardzo lubić obydwie serię i crapishe roku. A z Dead Space chodziło mi o klimat grozy. Także do szkoły marsz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Naucz się pisać poprawnie. Po drugie nie przeklinaj, nie jesteś u siebie w domu. Stosowne
> upomnienie zapewne będzie i może wyniesiesz z tego jakieś wnioski. I co z tego, że nie
> grałem ? Oceniałem wszystko to co jest na zwiastunie a nie całą produkcję od fanów. Gdybym
> oceniał grę, to z pewnością bym to napisał. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Po trzecie
> dla mnie Silent Hill tak samo ssie jak każda inna odsłona Resident Evil, skoro tego nie
> widzisz, to musisz bardzo lubić obydwie serię i crapishe roku. A z Dead Space chodziło
> mi o klimat grozy. Także do szkoły marsz !

Nie wiem vegost ile masz lat ale jak grałem w SH 1 jeszcze na PlayStation to do dzisiaj pamiętam jakie emocje we mnie wzbudziła. Część 2 SH dołożyła jeszcze więcej i uważam, że nie ma lepszej serii survival horror od SH. Oczywiście jest to moje zdanie.

Co do porównywania SH do Resident Evil - totalna głupota. Mimo wszystko są to różne gry (chociaż możecie się ze mną nie zgadzać) i kładą nacisk na inne aspekty przygody. Oczywiście cykl RE również uważam za bardzo udany.

Ocenianie zwiastuna moda (który czerpie garściami z oryginału) a później mówienie "SH ssie" - no cóż, przedstawia to twój poziom i stawiam, że również wiek - jakieś 16 lat. Nie podałeś żadnego argumentu którym umotywowałbyś taką a nie inną prostacką opinię :]

Reasumując - mod wygląda świetnie, czuć klimat SH ale nikt mnie nie przekona, że cała seria SH "ssie" :] Jest to klasyka, mimo grafiki (w starszych częściach) ciągle budząca "ten dreszcz" i wzbudzająca wiele emocji i za to tę serię uwielbiam. A muzyka (Akira Yamaoka!) po prostu WYMIATA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak mi na ciebie slow człowieku . Gdzie widzisz jakies przekleństwo ?!?!?! Skoro piszesz ze Sillent Hill to syf a 99% ludzi twierdzi ze to ikona gatunku to ty masz tyle pojęcie o grach co ja o balecie . Jakbym ocenial gry po zwiastunach to bym się zachwycal każdym lajnem jakie wychodzi . Piszesz ze dead Space zle wygląda i tlumaczysz sie ze chodzi o klimat , to klimat sie w końcu czuje czy klimat wygląda hahhah . Naucz sie pisac z zrozumieniem dziecko a jesli nie dziecko to przyda ci sie powrót do gimnazjum co najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrafisz uczestniczyć w dyskusji korzystając z własnych argumentów i musisz zwracać się w taki sposób do innych użytkowników, daruj sobie pisanie posta. Odmienne zdanie, nie zwalnia cię z szacunku do innych. Ostrzeżenie.

P.S. Znaki interpunkcyjne to przydatna rzecz, wypadałoby wiedzieć kiedy ich używać.

@vegostDam ci radę: nie odpowiadaj na zaczepki, bo patrząc na kartotekę, może to się niedługo zemścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 17:08, Rick napisał:

@vegostDam ci radę: nie odpowiadaj na zaczepki, bo patrząc na kartotekę, może
to się niedługo zemścić.


Owszem masz rację, ale nie mogłem wytrzymać tego prostackiego i gimnazjalnego zachowania. Z reguły nie odpowiadam trollom ;] Nie martw się o moją kartotekę. To było kiedyś ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 15:59, jellybe4r napisał:

Ocenianie zwiastuna moda (który czerpie garściami z oryginału) a później mówienie "SH
ssie" - no cóż, przedstawia to twój poziom i stawiam, że również wiek - jakieś 16 lat.
Nie podałeś żadnego argumentu którym umotywowałbyś taką a nie inną prostacką opinię :]


Owszem, źle napisałem. Nawiązywałem do późniejszych części RE i SH. Wcześniej były oczywiście świetne i nie te miałem na myśli. Obecne odsłony obu tych marek są słabe i czasami wręcz kuriozalne. O śmieszności już nie wspomnę. Wiem, że Japończycy mają parcie na robienie czegoś absurdalnego. Obie gry są survival horrorami, które nie mają z tym gatunkiem nic wspólnego. Capcom postawił tylko i wyłącznie na akcję. Odeszli od schematu strachu i przeżycia a skupili się na absurdach wybicia wszystkiego co się rusza. Za każdym rogiem czeka nas bezmyślna klepanka z równie głupimi mobami. Fabuła ? Kiedyś była, dopóki nie zrobili z niej amerykańskiej papki co leci w TV. Zagadki ? Nie ma lub są łatwe. Typowa casualizacja i tej marki sprawiła, że straciłem szacunek do Capcomu. A Silent Hill ? Próbuje być strasznym, ale nie wychodzi. Co część próbują coś kombinować z fabuła, która była przecież extra, tajemnicza. Podstawowe argumenty, która zostały chyba błogosławione i oddane nam w postaci Resident Evil HD. Przynajmniej nie jest to podbita rozdzielczość a zbudowana od podstaw gra z lepszą mechaniką i paroma nowymi usprawnieniami. No i grafika, która jak widać jest o wiele ładniejsza.

Konami od lat ma oryginały i nie potrafi ich przekuć na prawdziwą grę. Fani zrobili coś z czegoś i proszę bardzo. Wystarczył zwiastun, żeby mnie przyciągnąć do tej gry znów. Bo w innych częściach nie można na to liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisze Ci cos teraz na spokojnie , bez spinania zada. Nie ogarniasz tego gatunku gier tak jak ja nie ogarniam gier sportowych ,czy strategicznych od czasów Strongholda , po prostu nie dają mi żadnej frajdy. Nie znam się na tych typach gier i sie nie wypowiadam bo nie mam zielonego pojecia o nich , prosta zasada. Do moderatora : Te znaki są aż tak potrzebne , moje posty będą na łamach New York Timesa? Czepianie sie o nic moim zdaniem. Aha i niby czyich argumentów uzylem, jesli mogę zapytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja cieeee stuprocentowy klimat Silent Hilla! Aż dziwo że to tylko mod, szkoda że nie
> mam HL2 bo bym spróbował.

Nie musisz mieć, wymóg jakiejkolwiek gry na silniku Source został zdjęty dość dawno. W sekcji Biblioteka --> Narzędzia musisz zainstalować Source SDK Base 2013 Singleplayer. I mod będzie działał normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować