Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 10 - dowiedz się więcej o systemie oglądając dzisiejszą konferencję

17 postów w tym temacie

Nie wiem czy jest sens to oglądać? Lubie system Windows i każdy nowy mnie kręci, żeby spróbować, ale... Od dawna mnie zawodzą. Poczekam, aż napiszą główne cechy i usprawnienia i dopiero wtedy się zainteresuje. Czyli skrót :p Mam nadzieje, ze na łamach gramu będzie z tego stosowną notka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Win 7 jest stabilny jak diabli. Odkąd wylądował na moim dysku ani razu mi się nie wykrzaczył. Jeżeli Win 10 nie będzie miał jakiejś śmieszniej subskrypcji to na pewno u mnie zagości prędzej czy później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 12:52, Amiga4ever napisał:

Win 7 jest stabilny jak diabli. Odkąd wylądował na moim dysku ani razu mi się nie wykrzaczył.
Jeżeli Win 10 nie będzie miał jakiejś śmieszniej subskrypcji to na pewno u mnie zagości
prędzej czy później.


Bardziej bym się martwił o cene. U nas jest zawsze większą, niż wartość rynkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 13:10, vegost napisał:

Bardziej bym się martwił o cene. U nas jest zawsze większą, niż wartość rynkowa.


A jaka jest według Ciebie wartość rynkowa systemu operacyjnego pozwalającego nawet mało zaawansowanym użytkownikom bezproblemowo korzystać ze skomplikowanej maszyny jaką jest pecet, pracować na niej i grać? Sto złotych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To podaj cenę programu, będącego systemem operacyjnym sterującym twoim komputerem, którego używasz dzień w dzień przez ładnych parę lat, do którego masz mnóstwo programów i do któego dostajesz oficjalne wsparcie firmy.

Czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 13:45, Henrar napisał:

To podaj cenę programu, będącego systemem operacyjnym sterującym twoim komputerem, którego
używasz dzień w dzień przez ładnych parę lat, do którego masz mnóstwo programów i do
któego dostajesz oficjalne wsparcie firmy.

Czekam.


Maksymalnie ? 250 zł. Więcej bym nie dał. Za ceny XP, Visty, 7 to szczerze dziękuje MS Poland za takie systemy. Linuksy, które są darmowe pozwalają na to samo w środowisku okienkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 13:57, vegost napisał:

Maksymalnie ? 250 zł.

Za zaawansowany system operacyjny? Chyba kpisz. Windows na to co oferuje i na długość jego używania jest tani, nawet wersje BOX droższych wersji systemu, typu Professional.

Dnia 21.01.2015 o 13:57, vegost napisał:

Więcej bym nie dał. Za ceny XP, Visty, 7 to szczerze dziękuje MS

Jak kupiłeś XPka za te 199$ (tyle kosztuje Windows) na premierę lata temu (czy ile on tam stał wtedy), to używałeś go najprawdopodobniej przez 9 lat, bo Vistę większość pominęła. Dziennie to są grosze. Ludzie więcej rocznie wydają na fajki i alkohol, ale na system, którego codziennie używają, to nagle im żal kasy wydać.

Dnia 21.01.2015 o 13:57, vegost napisał:

Poland za takie systemy. Linuksy, które są darmowe pozwalają na to samo w środowisku
okienkowym.

I teraz odpal na tym Linuksie większość oprogramowania, zwłaszcza profesjonalnego albo gier. Dodatkowo mnóstwo dystrybucji i konieczność w niektórych momentach używania terminala temu systemowi też nie służy. To system dla wąskiego grona profesjonalistów lub dla osób, które używają tylko przeglądarki internetowej (poza Androidem, ale za tym stoją ogromne korpo w postaci Google i poszczególnych firm optymalizujących go pod konkretne telefony jak LG, Samsung, Sony, itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 14:10, Henrar napisał:

I teraz odpal na tym Linuksie /.../ To system dla wąskiego grona profesjonalistów lub dla osób, które używają tylko przeglądarki internetowej /.../


Ostro z tą przeglądarką pojechałeś :D

Takie Ubuntu doskonale radzi sobie z tym, czego potrzebuje i z czego korzysta większość użytkowników, filmy, muzyka, podstawowa obróbka zdjęć, grafiki, nagrywanie płyt, skype etc. Większość oczywiście pre-instalowana razem z systemem, lub przy pomocy prostego w użyciu centrum oprogramowania. Gry też działają, pewnie nie wszystkie ale jest ich coraz więcej. W końcu steam stara się coś ugrać.

Jeżeli ktoś korzysta z komputera w taki sposób to spokojnie może te ~350zł+ zaoszczędzić, bo za darmo dostaje to samo, w dodatku stabilniejsze, szybsze, przy mniejszych wymaganiach samego systemu. Kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 16:12, Shinigami napisał:

Ostro z tą przeglądarką pojechałeś :D

Skrót myślowy.

Dnia 21.01.2015 o 16:12, Shinigami napisał:

Takie Ubuntu doskonale radzi sobie z tym, czego potrzebuje i z czego korzysta większość
użytkowników, filmy, muzyka, podstawowa obróbka zdjęć, grafiki, nagrywanie płyt, skype
etc. Większość oczywiście pre-instalowana razem z systemem, lub przy pomocy prostego
w użyciu centrum oprogramowania. Gry też działają, pewnie nie wszystkie ale jest ich
coraz więcej. W końcu steam stara się coś ugrać.

I jednocześnie przy bardziej zaawansowanych funkcjach wysiada, bo nie ma na to oprogramowania, chyba że mowa o serwerach i superkomputerach. Cała reszta to Windowsy, Android, iOS i częściowo OS X.

Dnia 21.01.2015 o 16:12, Shinigami napisał:


Jeżeli ktoś korzysta z komputera w taki sposób to spokojnie może te ~350zł+ zaoszczędzić,
bo za darmo dostaje to samo, w dodatku stabilniejsze, szybsze, przy mniejszych wymaganiach
samego systemu.

Z tą stabilnością, szybkością i mniejszymi wymaganiami to ja bym nie przesadzał. Wydajność zależy od nakładki graficznej (ta, co teraz jest w Ubuntu woła o pomstę do nieba) i samego distro, a tu trzeba już mocno szukać, czego przeciętny użytkownik komputera nie chce szukać. To samo z aplikacjami - użytkownik się przyzwyczaił do danych aplikacji i zmiana albo w ogóle nie przychodzi, albo trwa strasznie powoli.

Dnia 21.01.2015 o 16:12, Shinigami napisał:

Kwestia przyzwyczajenia.

Ludzie mają problem z przerzuceniem się z Windowsa 7 na 8, bo nie ma tradycyjnego paska Start. Co by mieli, gdyby przerzucili się na Linuksa, który od Windowsa różni się wszystkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 16:22, Henrar napisał:

Ludzie mają problem z przerzuceniem się z Windowsa 7 na 8, bo nie ma tradycyjnego paska Start.


Straszne historie opowiadasz ;D

W każdym razie, sam system zainstalowałem już prawie rok temu w rodzinie, dla tych którzy nie mieli z nim wcześniej styczności był zaskoczeniem. Pewnie. Jednak dość szybko i bezboleśnie się na niego przestawili. Głównie przez to, że większość potrzebnych i znanych im aplikacji jest na tym systemie dostępna, a tych które nie ma dało się łatwo zastąpić praktycznie podobnymi. Od tego czasu miałem tylko parę telefonów, a sam system działa tak jak na początku. Po takim okresie spędzonym na Windowsie prawdopodobnie musiałbym już z dwa razy robić system, nie mówiąc już o opcjonalnych wirusach, dziwnych zainstalowanych aplikacjach i innych problemach.

Dla mnie wygoda, a oni mają pasek - lepiej jak w Windowsie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jest na odwrót, jeżeli chodzi o "cywilnych" znajomych. Kij z tym, że większości funkcji Office''a 2013 nie używają i mogą spokojnie używać Libre/OpenOffice''a - ma być Office. To samo Windows, itp.
Oni chcą większej ilości tego samego i względnej stabilności (czyt. bez zmian a nie że system się zacina, bo ma pierdyliard naściąganego syfu z Internetu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows ma taki support + homebrew że linux przy nim to jakiś kiepski żart.
Ja potrzebuję przyjaznego systemu na którym z kopa odpalę moją ulubioną muzykę, film czy przede wszystkim grę (!) a nie grzebać cały wieczór utyrany po całym dniu w jakiś komendach czy jego opcjach. Może za jakieś kilka lat dobije chociaz do 5% swoich udziałów rynkowych hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Windows ma taki support + homebrew że linux przy nim to jakiś kiepski żart.
> Ja potrzebuję przyjaznego systemu na którym z kopa odpalę moją ulubioną muzykę, film
> czy przede wszystkim grę (!) a nie grzebać cały wieczór utyrany po całym dniu w jakiś
> komendach czy jego opcjach. Może za jakieś kilka lat dobije chociaz do 5% swoich udziałów
> rynkowych hehe.
>

Pieprzysz takie głupoty, że aż śmiać się chce. Prędzej na Linuksie odpalisz z kopa muzykę, film, czy przeglądarkę, a nawet grę, niż na Windzie. Może i liczba dostępnych gier nie jest ogromna, ale każdy, kto używa/zamierza używać Linuksa powinien być świadom tego, że nie wszystko jest dla niego (przynajmniej na ten moment). A jeżeli ktoś mimo wszystko brnie w Linuksa chcąc ogrywać wszystkie nowości to jest najzwyczajniej w świecie głupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować