Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Elder Scrolls Online bez wymogu opłacania abonamentu, premiera gry na konsolach w czerwcu

25 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Jeśli chcieliście zagrać w The Elder Scrolls Online, ale odstraszył was abonament, mamy dobrą wiadomość: od 17 marca nie trzeba już będzie opłacać miesięcznej subskrypcji. Jeśli czekacie na TESO w wersji na konsole, będziecie musieli wytrzymać do 9 czerwca 2015.

Przeczytaj cały tekst "The Elder Scrolls Online bez wymogu opłacania abonamentu, premiera gry na konsolach w czerwcu" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu balonik pękł ;) Prorocze słowa się sprawdziły. Nawet nie wiem, czy f2p będzie miał jakikolwiek sens. Wszystko zależy jakie tam mikropłatności dadzą i czy coś ciekawego dodadzą, bo śmierdzi nudną w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobny los spotkał już kilka gier, nic w tym nadzwyczajnego. Po wprowadzeniu konkretnego sklepiku pewnie zrezygnują z wymaganego kupna gry. W każdym razie nawet na średnim, zmagającym się z ogromnymi błędami na starcie MMO, swoje zarobili. Teraz będzie tego trochę mniej, jednak biorąc pod uwagę to, że nie chwalili się liczbą opłacających abonament gorzej być pewnie nie mogło :P

Dodatkowo, są przecież konsolowcy, którym nie było dane w ów cud zagrać.

Ciekawe które MMO kolejne. Wildstar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahahha nagle wszystkim się gra zaczęła podobać, a niektórzy czekają ze zniecierpliwieniem :D

TA LOGIKA!


A na całkowite zniesienie abonamentu Wildstar, czy Final Fantasy Realm Reborn to chętnie bym przystał :P I wcale nie dlatego, że gry te są złe, albo nawet średnia - są bardzo dobre ... Tylko weź tu człowieku opłać wszystko i graj we wszystko .... A poza tym w Wildstar można wykupić pół miesiąca grania, albo w ogóle opłacić abonament za złoto zbodyte w grze ;) Także nie jest to tak uciążliwe, że trzeba wykupić meisiąć albo dwa i koniec .... Właśnie wróciłem do niego po dłuższej przerwie, bo mam jakiś kod na 15 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"- Fani są dla nas największą inspiracją." To znaczy, że ja już fanem nie jestem. Niestety sukcesu i magii jaką emanowały swego czasu gry Oblivion i Morrowind nie udało się powtórzyć Skyrim, a to MMO to po prostu kolejne F2P, o którym będzie się tylko wspominać, ze względu na nazwę. Trzeba było zebrać wszystkie światy, połączyć ładnie w całość na silniku Skyrima i mielibyśmy wspaniałą grę, Może doczekam... ostatnio tak mało dobrych gier, że nie mam już nawet chęci szukać czegoś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czuję powtórkę z ToR-a. Tzw. system Force to Pay. Powodzenia wszystkim, którzy zagrają w tego gniota, ja nie tknę go nawet jeśli ktoś dałby mi 100 lat subskrypcji w prezencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 20:34, Shinigami napisał:

Podobny los spotkał już kilka gier, nic w tym nadzwyczajnego. Po wprowadzeniu konkretnego
sklepiku pewnie zrezygnują z wymaganego kupna gry.

"konkretny sklepik" to tam niestety był od początku. Jak blokowanie rasy jeśli nie kupisz DLC do mmo za pełną cenę z abonamentem. Na to to tylko Bethesda mogła wpaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czuję powtórkę z ToR-a. Tzw. system Force to Pay. Powodzenia wszystkim, którzy zagrają
> w tego gniota, ja nie tknę go nawet jeśli ktoś dałby mi 100 lat subskrypcji w prezencie.

Nigdy nie mogłem zrozumieć zarzutów wobec ToR ws. systemu płatności. Gram w ten tytuł ponad rok i nie wydałem na niego ani złotówki. Mogę prosić o rozwinięcie tematu? Dlaczego gra rzekomo zmusza do wydania pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 22:07, dark_master napisał:

"konkretny sklepik" to tam niestety był od początku. Jak blokowanie rasy jeśli nie kupisz
DLC do mmo za pełną cenę z abonamentem. Na to to tylko Bethesda mogła wpaść.


Ba to jeszcze nie tak źle, choć powiem szczerze aż tak się grą nie interesowałem. Wiem, że osoby które zamówiły CE miały więcej możliwości od tych którzy zapłacili za podstawową wersję. Co samo w sobie jak na MMO było już śmieszne ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę ci, którzy mieli CE mogli jako jedyni zagrać frakcją imperialnych w dowolnym sojuszu. Blokowanie wyboru za dodatkowymi płatnościami już od początku nie wróżyło dobrze. Podejrzewam, że zbyt dobrze nie będzie.
Pamiętam jak bodajże w zeszłym roku na tym forum ktoś bardzo mocno tej gry bronił, zaprzeczając istniejącym bugom i niedoróbkom, o możliwym przejściu na f2p nie wspominając :) No i okazuje się, że sceptyczna większość jednak miała rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku większości gier MMO to niestety smutna rzeczywistość, zresztą nie trudno zauważyć, że twórcy nastawili się na możliwie jak największy zysk. Gdy graczy zaczyna brakować można wtedy spokojnie zrezygnować z modelu abonamentowego, dodatkowo wrzucając grę na konsole. Co też jest ciekawe, zobaczymy czy pochwalą się wynikami sprzedaży.

Podejrzewam, że tak czy inaczej stratni nie będą. Kupujcie, część zarobionych w ten sposób pieniędzy pójdzie prawdopodobnie na kolejną singlową produkcję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 21:01, MBi napisał:

"- Fani są dla nas największą inspiracją." To znaczy, że ja już fanem nie jestem. Niestety
sukcesu i magii jaką emanowały swego czasu gry Oblivion i Morrowind nie udało się powtórzyć
Skyrim, a to MMO to po prostu kolejne F2P, o którym będzie się tylko wspominać, ze względu
na nazwę. Trzeba było zebrać wszystkie światy, połączyć ładnie w całość na silniku Skyrima
i mielibyśmy wspaniałą grę, Może doczekam... ostatnio tak mało dobrych gier, że nie mam
już nawet chęci szukać czegoś dla siebie.

Większość ludzi uznaje Skyrima za jednego z najlepszych TES, ale tutaj się z tobą zgodzę - jak dla mnie Oblivion miał jakąś magię... której zabrakło w Skyrimie. Może klimat mi nie podszedł? Sam nie wiem, ciężko to określić. Po prostu odbiór tej gry był dla mnie wiele przyjemniejszy niż czas spędzony ze Skyrimem. W ostatnie lato znów odpaliłem Obliviona i przeszedłem znów całego + masa pobocznych misji, niemal wszystkich gildii. Potwierdziło się, że to nie "nostalgia glasses", po prostu lepiej się przy nim bawię.

Oglądam gameplaye z TESO. Świat niestety wygląda na trochę "wyprany" w porównaniu do tych z Obliviona czy Skyrima. Niestety Bethesda nie trafiła dobrze w tym wypadku. Ciężko zadowolić fanów TES konwencją MMO a ci którzy wolą MMO mają do wyboru lepsze gry. Chyba sobie daruję o ile nie będzie w jakimś bundlu za dolara XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2015 o 08:41, orzechuuuu napisał:

To teraz pozostaje jedno pytanie: CZY MI PÓJDZIE? :)

Nope, spróbuj u wróżbity Macieja ;)

Teraz czekanie na F2P bo w końcu na taki model przejdzie gdyż gra nie jest warta ceny nawet bez abonamentu, niby uniwersum fajne bo TESA no ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować