Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 10 za darmo, hologramy i aplikacja Xbox na PC – czyli najważniejsze punkty konferencji Microsoftu

68 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2015 o 11:10, michal_w napisał:

Np. jak długo Win10 będzie wspierany przez MS? Co się stanie z Win10 po końcu wsparcia
od MS? Fajnie by było to wiedzieć zanim zacznę bawić się w aktualizacje.

Póki nie znamy szczegółów, możemy zakładać, że obowiązują takie same zasady, jak z wszystkimi Windowsami od czasu XP: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/lifecycle - pięć lat od daty zakończenia sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2015 o 15:33, qbolewicz napisał:

A co z tym że będzie można grać w Forzę w chmurze?

Działanie identyczne, jak Remote Play w PS4 - odpalasz grę na Xbone, a później możesz grać na dowolnym sprzęcie z W10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2015 o 11:08, Kafar napisał:


Musi być klucz na obudowie inaczej ktoś Cię zrobił w bambuko po prostu. Zasada licencji
z tego co wiem mówi że powinno się mieć dokument z kluczem bądź gdy kupujesz sprzęt z
oprogramowaniem naklejkę licencyjną. Sprawdz w kompie jak i w dokumentacji ewentualnie
możesz skorzystać z jakiegoś tam oprogramowania aby wyciągnać klucz z systemu.


W laptopach z preinstalowanym Win8 nie ma żadnego papierka z licencją, jest naklejka na obudowie tylko z napisem Windows 8. W systemie klucz jest zaiksowany, chociaż może są programy, które go pokazują. Jeżeli aktywuje się system przez internet to wszystko odbywa się automatycznie. Nie wiem jak jest telefonicznie, może wtedy podają klucz. Z tego co mi wiadomo klucz w takich zestawach jest przypisany do sprzętu i nie można go instalować na innych komputerach. Dlatego zastanawiam się co dzieję się w przypadku nagłej awarii dysku. Jak jest na gwarancji to wiadomo, autoryzowany serwis przeinstaluje system bez dodatkowych kosztów. Zastanawiam się jednak jak jest w przypadku kiedy upłynął termin gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> konkurencja powinna się uczyć.

Przecież MS to monopolista. Jaka konkurencja? Chyba nie masz na myśli OS X, czy Linuksa, których nikt nie traktuje, jako poważnych konkurentów ze względu na ilość dostępnego oprogramowania (no, powiedzmy ogólnie, ok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2015 o 16:27, Shinigami napisał:

Dokopał się ktoś informacji czy darmowy upgrade będzie dotyczył wszystkich wydań? Niezależnie
czy to BOX czy OEM?


Też mnie to ciekawi, gdyż sam posiadam wersję OEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2015 o 17:35, fenr1r napisał:

W laptopach z preinstalowanym Win8 nie ma żadnego papierka z licencją, jest naklejka
na obudowie tylko z napisem Windows 8. W systemie klucz jest zaiksowany, chociaż może
są programy, które go pokazują. Jeżeli aktywuje się system przez internet to wszystko
odbywa się automatycznie. Nie wiem jak jest telefonicznie, może wtedy podają klucz.

Podczas aktywacji przez telefon jest podawany specjalny klucz dostępu, który wklepuje się z klawiatury telefonu.

Dnia 22.01.2015 o 17:35, fenr1r napisał:

Z
tego co mi wiadomo klucz w takich zestawach jest przypisany do sprzętu i nie można go
instalować na innych komputerach. Dlatego zastanawiam się co dzieję się w przypadku nagłej
awarii dysku. Jak jest na gwarancji to wiadomo, autoryzowany serwis przeinstaluje system
bez dodatkowych kosztów. Zastanawiam się jednak jak jest w przypadku kiedy upłynął termin
gwarancji.

Klucz jest wpisany w UEFI a nie w dysk twardy. Można wtedy zainstalować system z dowolnego nośnika (pod warunkiem, że to ta sama wersja systemu) i system aktywuje się sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2015 o 19:03, Driftwood napisał:

Przecież MS to monopolista. Jaka konkurencja? Chyba nie masz na myśli OS X, czy Linuksa,
których nikt nie traktuje, jako poważnych konkurentów ze względu na ilość dostępnego
oprogramowania (no, powiedzmy ogólnie, ok).

W Polsce nie, ale w USA OS X to poważna konkurencja dla Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2015 o 19:03, Driftwood napisał:

Przecież MS to monopolista. Jaka konkurencja? Chyba nie masz na myśli OS X, czy Linuksa,
których nikt nie traktuje, jako poważnych konkurentów ze względu na ilość dostępnego
oprogramowania (no, powiedzmy ogólnie, ok).


Nikt czyli kto? Akurat MACi z OS X są w USA czy Kanadzie bardzo poularne, a co więcej nawet w polsce w wielu wypadkach do pracy wykorzystuje się OS X, a nie Windowsa. Programów na OS X jest całe zatrzęsienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2015 o 23:44, Wojman napisał:

Nikt czyli kto? Akurat MACi z OS X są w USA czy Kanadzie bardzo poularne, a co więcej
nawet w polsce w wielu wypadkach do pracy wykorzystuje się OS X, a nie Windowsa. Programów
na OS X jest całe zatrzęsienie.


^^ Aż wkleję tutaj zdjęcie, które doskonale odaje to o czym piszesz:

http://www.gry-online.pl/S055_forum.asp?ID=13570683&WID=13570272&N=1

To jest zdjęcie (z sali) z TEJ KONFERENCJI, na której MS zaprezentował Win 10. Trudno się nie uśmiechnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.statista.com/statistics/272667/market-share-held-by-operating-systems-in-the-us-since-2009/
W grudniu 2014 w USA było:
ok. 12% OS X
ok. 12% Windows XP
ok. 41% Win 7
ok. 11% Win 8.1
ok. 3% Win 8

Jak zbierzemy wszystkie Windowsy do kupy to OS X aż tak bardzo popularny nie jest (a można tak zrobić, bo tutaj wszystkie wersjie OSXa są zliczane jako jeden OS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nigdzie nie napisałem, że OS X, czy Linuksy się w ogóle nie liczą na rynku. Co więcej, sądzę, że Microsoft może na przestrzeni lat wiele zwolenników tracić, ale na dzień dzisiejszy udział innych OS na rynku jest nikły (jeśli o desktopach mowa, oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2015 o 09:49, Driftwood napisał:

Co więcej, sądzę, że Microsoft może na przestrzeni lat wiele zwolenników tracić

Na jakiej podstawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dni mijają, a news jak nie był poprawiony, tak dalej nie jest i wciąż mówi o "hologramach". Z drugiej strony, dobrze marketingowo dobranej nazwy odmówić im nie sposób, w końcu taka kojarzy się z czymś zupełnie innym od oferty konkurencji i widać, jak większość (użytkowników a nawet przedstawicieli mediów) skutecznie się nabrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu czytałem, że niestety trzeba posiadać wersję BOX. Jak jest teraz, to nie wiem, ale wątpię, żeby nagle zmienili zdanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiej konkurencji? W przypadku HoloLens konkurencji na rynku zwyczajnie nie ma. VR to coś zupełnie innego, Google Glass wygląda tutaj jak Fiat 126p przy najnowszym Lamborghini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować