Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zanosi się na majową zapowiedź Call of Duty: World at War II

32 postów w tym temacie

Skoro nie widzisz różnicy ok, swoją przygodę z CoDami skończyłem na pierwszym MW / WaW, a to i tak ze względu na mody, głównie jednego - promoda. Chyba żadna odsłona po nim nie wspiera już moderów, co? Kupcie DLC z mapami z poprzedniej wersji gry ;)

To co zaserwowali w MW2 skwitowałem uśmiechem i olałem serie. Jeżeli komuś odpowiada to co zrobili na przestrzeni lat ''seria poszła do przodu'' - ok, dla mnie niżej upaść nie mogła. Mimo wszystko wiążę z nią sporo dobrych i mile spędzonych godzin. Szkoda, że zdecydowali się na wszystkie uproszczenia, czy wprowadzenie setek innych beznadziejnych psujących balans rozwiązań. Ich wola, szczególnie, że co roku kolejna część pojawia się na pierwszych miejscach w rankingach sprzedaży.

Dlatego, jeżeli ktoś oczekuje powrotu do korzeni, poważnie bym się zastanowił. Jak dla mnie nie ma szans ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowa ogólnie o FPSach dziejących się w trakcie II WŚ. Wydawców nie obchodzi, gdzie dana seria się rozgrywa. Ich obchodzą zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2015 o 16:19, Henrar napisał:

Mowa ogólnie o FPSach dziejących się w trakcie II WŚ. Wydawców nie obchodzi, gdzie dana
seria się rozgrywa. Ich obchodzą zyski.

Rozumiem, ale nie przypominam sobie, żeby przyczyną spadku popularności IIWŚ wśród twórców FPSów była słabnąca sprzedaż, myślałem że to raczej duży sukces komercyjny i bardzo pozytywny odbiór pierwszego Modern Warfare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historia kołem się toczy, w momencie gdy Acti odchodziło od IIWŚ rynek był zalewany produkcjami w tych klimatach, po paru latach wyposzczenia fanów temat ponownie zostanie nieco wyeksploatowany, do tego na nowej generacji konsol, więc powrót jest jak najbardziej uzasadniony. Wierzę, że seria faktycznie wróci teraz do korzeni, ale czytając komentarze krytykujące przyszłościowe klimaty poszedłbym nawet o krok dalej - może kolejna część CoD-a będzie osadzona w realiach pierwszowojennych, lub w podobnym okresie, lecz w historii alternatywnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2015 o 15:11, Henrar napisał:

Nie, po prostu mam dobrą pamięć i pamiętam, jak gracze byli zmęczeni i znudzeni strzelankami
w trakcie II WŚ. Sprzedaż siadała, ludzie, poza wąskim gronem, nie chceli już w to grać.
I tak powstał Modern Warfare. Call of Duty i Battlefieldy osiągnęły szczyt popularnosci
jako strzelanki dziejące się w czasach nowoczesnych/niedalekiej przyszłości a nie w trakcie
IIWŚ. Deal with it.

Zgadzam się z tym, że rynek był już przesycony fps- ami w klimacie II WŚ, a MW wniósł ogromny powiew świeżości w strzelankach (misje na Prypeci uważam za jedne z najbardziej klimatycznych w historii FPS). Co do sprzedaży - nie mam pojęcia, nigdy nie interesowały mnie takie rzeczy. Myślę, że teraz gracze znów mają chęć na II WŚ, ponieważ zbyt dużo już współczesnych jak i futurystycznych konfliktów w tym gatunku gier. Ostatnie Call of Duty w które grałem, to MW 2 i Black Ops - reszta w ogóle mnie nie zainteresowała, natomiast World At War II wywołało u mnie ciekawość:)

>Historia kołem się toczy, w momencie gdy Acti odchodziło od IIWŚ rynek był zalewany produkcjami w tych >klimatach, po paru latach wyposzczenia fanów temat ponownie zostanie nieco wyeksploatowany, do tego na >nowej generacji konsol, więc powrót jest jak najbardziej uzasadniony. Wierzę, że seria faktycznie wróci teraz >do korzeni,
+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby WaW mnie do siebie przekonało. Mimo iż uwielbiam klimat II WŚ to boję się że to będzie kolejna zwykła naparzanka w stylu CoD''a, a mogliby w końcu zrobić jakąś dobrą taktyczną strzelanke w realiach II WŚ. Ostatni WaW był całkiem spoko ale i tak nie oddawał tego samego klimatu co 1 cz 2., wszystko przez to że można było montować jakieś głupie celowniki do do thompsonów czy mp 40 i te wszystkie porąbane perki. Tak więc jeśli będzie to remake poprzedniczki chyba sobie odpuszczę mimo iż od dawna oczekuję dobrego fps z II WŚ na czele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować