Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - już graliśmy!

52 postów w tym temacie

Czytałem teksy na zagranicznych serwisach i wiele pisało na temat wymagań i tak to szło odczytać - spokojnie to nie będzie chryja w stylu AC:Bugity. biorąc pod uwagę że TW3 ma mniejsze wymagania od AC:U.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 18:32, Ekonochrist napisał:

Im bliżej premiery tym brzydsza ta gra. Nie wiedziałem, że to teraz tak się robi. Zawsze
myślałem, że bliżej premiery gra wygląda lepiej nie gorzej.


Na filmikach wygląda bardzo dobrze, gorzej ze statycznymi screenami. Przynajmniej nie jest tak plastikowo, jak w DAI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 18:02, Kadaj napisał:

Wątpię (o ile oczywiście obawy z tekstu się sprawdzą). Za dobrze siebie znam. ;p


Jeśli dla kogoś poziom trudności gier jest za wysoki, to zawsze może sobie walkthrough na youtubie oglądnąć :D

Wiedźmin już dawna zamówiony, teraz trzeba tylko pilnować, żeby nie przegapić opłacenia kolekcjonerki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 17:08, wolverine napisał:

A tak swoją drogą to dziwnie brzmi mówienie o polskim dubbingu w polskiej produkcji...


Dubbing (dawniej dublaż) – tworzenie ścieżki dialogowej filmu, serialu lub gry, polegające na podłożeniu ścieżki z lokalną wersją językową. Głosy podkładają często wyspecjalizowani aktorzy głosowi. Mianem dubbingu potocznie określa się również dogrywanie w studiu dialogów do już udźwiękowionego materiału w celu polepszenia jego jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aż się boję kolejek w sklepach w dniu premiery... Ciekawe czy będzie akcja jak z Diablo III.

Szkoda mi też pecetowców (do niedawna grałem na PC) - strasznie zostali wyd.... znaczy się olani przez producentów. Te wymagania sprzetowe to jakaś masakra. Ciekawe czy to wynika z lenistwa, czy z braku umiejętności programistów. Wygląda na to, że stworzyli nowy benchmark dla producentów kart graficznych, co nie jest powodem do dumy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 17:08, wolverine napisał:

A tak swoją drogą to dziwnie brzmi mówienie o polskim dubbingu w polskiej produkcji...


Ta polska produkcja jest przeznaczona na światowy rynek, a nie tylko i wyłącznie na nasz rodzimy, więc wcale nie jest to dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Świetny artykuł, rzuca choć trochę światła na niektóre mechanizmy w grze oraz utwierdził
> mnie w przekonaniu, że nowy Wiedźmin będzie świetny.
Mnie również, aż żałuję że nie załapałem się na kolekcjonerkę ;<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy też tutaj tak poszatkowanej struktury, jak w przypadku ostatniego Dragon Age, gdzie każda z krain była de facto osobną instancją. Dzikiemu Gonowi zdecydowanie bliżej pod tym względem do Skyrima, niż produkcji BioWare.
No, świat podzielony na kilka mniejszych hubów jest, ale i tak struktura świata przypomina bardziej Skyrima niż gry BioWare. Swoboda eksploracji nadal będzie bliższa serii TES.

Co jednak ważne, moim zdaniem Redzi znaleźli się bardzo blisko odkrycia złotego środka między kondensacją wypełniających ten świat atrakcji, a jego wiarygodnością.
Taki złoty środek już jest - nazywa się Gothic. Idealnie łączy otwartość świata, swobodę eksploracji oraz jego wiarygodność z naciskiem na fabułę. Wiedźmin 3 robi to, naturalnie, z jeszcze większym rozmachem, na jaki stać grę AAA A.D. 2015.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2015 o 11:41, sebogothic napisał:

Taki złoty środek już jest - nazywa się Gothic. Idealnie łączy otwartość świata, swobodę
eksploracji oraz jego wiarygodność z naciskiem na fabułę. Wiedźmin 3 robi to, naturalnie,
z jeszcze większym rozmachem, na jaki stać grę AAA A.D. 2015.


Po nicku zgaduję, że jesteś fanem Gothica. Też lubię serię ale do miana tego "złotego środka" według mnie Gothic raczej nie może aspirować a jeśli już to tylko trójka. Myślę że najbliżej tego były Oblivion i Skyrim które rozkładają Gothica mnogością zadań pobocznych i wszystkiego co odciąga od głównego nurtu fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę

Dnia 27.01.2015 o 12:44, nurbi napisał:

że najbliżej tego były Oblivion i Skyrim które rozkładają Gothica mnogością zadań pobocznych
i wszystkiego co odciąga od głównego nurtu fabuły.


Sorry, ale zarówno Oblivion, jak i Skyrim oferują duży, lecz strasznie pusty i nieciekawy świat + szczątkową fabułę, już polskie Two Worlds, TW II było pod tym względem lepsze. W3 pod względem fabuły, jak i imitacją żyjącego i zaludnionego świata, zje TESy z kosteczkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat z pobiciem Obliviona czy Skyrim to W3 nie będzie miał dużego problemu. Problem zacznie się, jak ta mnogość wszystkiego okaże się mrzonką i pustymi obietnicami PR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2015 o 12:44, nurbi napisał:

Po nicku zgaduję, że jesteś fanem Gothica. Też lubię serię ale do miana tego "złotego
środka" według mnie Gothic raczej nie może aspirować a jeśli już to tylko trójka. Myślę
że najbliżej tego były Oblivion i Skyrim które rozkładają Gothica mnogością zadań pobocznych
i wszystkiego co odciąga od głównego nurtu fabuły.


A co ja napisałem? Że to jest złoty środek jeśli chodzi o połączenie otwartości świata, swobody eskploracji i nacisku na fabułę. Tam niczego nie jest zbyt dużo. Proporcje między walką, eksploracją i dialogami są mniej więcej równe. Nie powiesz mi chyba, że w TESach mamy do czynienia z fabułą i postaciami, które się pamięta? W Gothic 3 fabuła też jest szczątkowa. Co do mnogości zadań to zarówno w G3 jak i Skyrimie mamy do czynienia z takimi fedeksami, że aż zęby bolą. Już wolę mniej zadań, lecz za to uzasadnionych fabularnie, niż "przynieś mi 5 ziółek z drugiego końca mapy, bo mi się nie chce". Nie dziwię się, że Skyrim zajmuje kilkaset godzin, skoro cały czas generowane są tam zadania w stylu "przynieś, wynieś, pozamiataj, zawiąż mi buta (w końcu Smocze Dziecię jest od tego by wysługiwać wszystkim)". :D
A takiego Skyrima traktuję jako symulator turysty fantasy, bo gdybym nastawiał się na solidnego erpega to srogo bym się zawiódł. Ani mechanika, ani fabuła nie są tam ponadprzeciętne. W stosunku do takiego Morrowinda niemal w każdym elemencie widać jakieś uproszczenia. Co nie znaczy, że nie gra się w Skyrima dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 22:30, sirufok napisał:

Ta polska produkcja jest przeznaczona na światowy rynek, a nie tylko i wyłącznie na nasz
rodzimy, więc wcale nie jest to dziwne.


Właśnie dlatego ze jest to polska produkcja to jest dziwne :) Dubbing, wspomagając się Wikipedią czy tez słownikiem to podłożeniu ścieżki z lokalną wersją językową, albo przetłumaczenie dialogów z obcego języka.
Polska gra wymaga w Polsce tłumaczenia albo podkładania wersji językowej - dla mnie dziwne.
O dubbingu powinni mówić w USA, Hiszpanii albo Japonii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zadania poboczne w serii TES wyglądają według ciebie tak jak to opisałeś zaczynam wątpić, ze miałeś jakąkolwiek styczność z tymi grami. Zadania dla gildii i często misje poboczne które zaczynały się niepozornie przechodziły w dłuższe i dość ciekawe wątki. I tak - pamiętam postaci z TES, pamiętam też fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2015 o 13:27, lis_23 napisał:

Sorry, ale zarówno Oblivion, jak i Skyrim oferują duży, lecz strasznie pusty i nieciekawy
świat + szczątkową fabułę, już polskie Two Worlds, TW II było pod tym względem lepsze.
W3 pod względem fabuły, jak i imitacją żyjącego i zaludnionego świata, zje TESy z kosteczkami

Pusty, nieciekawy świat? Tak oblivion jak najbardziej lecz Skyrim już zdecydowanie tutaj nie pasuje. Świat sporo mniejszy za to mnóstwo ciekawych miejsc. A co do ostatniego zdania, to może z ocenianiem danego tytułu zaczekamy aż do momentu jego premiery i aż sami w niego zagramy? Ocenianie i przepowiadanie jak to będzie jeszcze przed premierą nie ma najmniejszego sensu. Bo potencjał wiedźmin ma jak najbardziej lecz wcale nie jest pewne czy akurat pod tymi względami tak bardzo zje TES''a. Ponadto ważne jest także jak będa prezentować się inne elementy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2015 o 17:05, Koapmkil napisał:

Pusty, nieciekawy świat? Tak oblivion jak najbardziej lecz Skyrim już zdecydowanie tutaj
nie pasuje. Świat sporo mniejszy za to mnóstwo ciekawych miejsc. A co do ostatniego zdania,
to może z ocenianiem danego tytułu zaczekamy aż do momentu jego premiery i aż sami w
niego zagramy? Ocenianie i przepowiadanie jak to będzie jeszcze przed premierą nie ma
najmniejszego sensu. Bo potencjał wiedźmin ma jak najbardziej lecz wcale nie jest pewne
czy akurat pod tymi względami tak bardzo zje TES''a. Ponadto ważne jest także jak będa
prezentować się inne elementy

Wiesz, Skyrim to, jak ktoś gdzieś pisał, symulator turysty w świecie fantasy.
Tak, świat jest duży i pusty, słabo zaludniony, ubogi w jakieś losowe zdarzenia. Wszystko dzieje się w lokacjach, a na trakcie wieje po prostu nudą. Owszem, zadania poboczne bywają ciekawe, ale główna fabuła jest mało ekscytująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować