Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Aktualnie Wiedźmin 3 działa w 1080p na PlayStation 4 oraz 900p na Xboksie One

39 postów w tym temacie

Mnie tam te wszystkie rozdzielczości, FPS-y nie interesują, chcę komfortowo w to zagrać na moim XPudełku Jeden i tyle :P
BTW. Zaraz zacznie się batalia 30 fps vs. 60 fps, pc vs. konsole :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mnie tam te wszystkie rozdzielczości, FPS-y nie interesują, chcę komfortowo w to zagrać
> na moim XPudełku Jeden i tyle :P
> BTW. Zaraz zacznie się batalia 30 fps vs. 60 fps, pc vs. konsole :P

O ile co do ilości FPSów się zgodzę- Dla mnie też 30 w zupełności wystarcza. O tyle rozdzielczość IMO ma znaczenie. Nie jestem jakimś fanatykiem technologicznym głoszącym, że 4k to teraz "jedyna słuszna rozdzielczoś PC master race FTW!!", ale fakt że mogę zagrać w Wieśka na ps4 w fullHD mnie bardzo cieszy. Wystarczy spojrzeć na takiego Assasyna Unity, żeby stwierdzić że 900p a 1080p to jednak jest różnica.

Nie mniej jednak i tak bliżej mi do Twojego podejścia. Ja odpuściłem pogoń za najlepszymi kartami graficznymi itp. itd. Kupiłem PS4 i jestem w pełni zadowolony. Mam spokój na parę lat. A i wymagania Wieśka mi nie straszne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2015 o 16:06, lis_23 napisał:

Dobrze, że na PS4 będzie 60 fpsów. Inaczej bym pluł jadem :)


Znowu nie załapałem sarkazmu i już chciałem Cię uświadomić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze, że na PS4 będzie 60 fpsów. Inaczej bym pluł jadem :)
A to nie miało być.120 fps.bo będzie mniej filmowo? Lipa... :D oj ja tylko się boję że koniec.końców gra nie będzie tak wyglądać pięknie jak zapowiadali, ale co tam Wiesiek ma w sobie coś takiego ze Nawet przy grafice gothic 1 można pograć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2015 o 16:07, lis_23 napisał:

Znowu nie załapałem sarkazmu i już chciałem Cię uświadomić ;)


Wiesz w tych czasach, żeby obecne konsole nie trzymały nawet 60 fps to jest to straszne. Z drugiej strony przy ogromnym świecie i natłoku tego wszystkiego to te 30 może być dobre. Chodź trzeba zaznaczyć, że 30 płynne i 30 nie płynne to różnica. Na PC jest to slow motion. Gdybym sam miał kupować PS4 to z pewnością bym nie kupił :)

@MisioKGB - Może być i grafika z G1, ale trzeba mieć też pomysł, żeby to miało ręce i nogi. Fabularnie Wiedźmin 3 wcale nie jest lepszy od takiego DA. Przy otwartym świecie fabuła może ssać. Przykładów może być wiele jak Just Case 2, Skyshit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale żenada z tymi 30fps... Całe szczęście że mam PCta. No chyba że i tutaj zwalą optymalizację, bo po jedynce i dwójce wnoszę że specami pod tym względem nie są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Całe szczęście że mam PCta. No chyba że i tutaj zwalą optymalizację,

Dnia 27.01.2015 o 16:43, misioo napisał:

bo po jedynce i dwójce wnoszę że specami pod tym względem nie są...

Na pececie też przy rekomendowanych gra będzie chodziła w 30 fps...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2015 o 15:28, Amiga4ever napisał:

Idę o zakład, że prędzej czy później ktoś obejdzie blokadę 30fps na PC. Świetnym przykładem
jest Dead Rising 3.


A skąd żeś wytrzasnął informację, że w wiedźminie 3 ma być jakaś blokada do 30fps na PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2015 o 15:51, Antosz napisał:

O ile co do ilości FPSów się zgodzę- Dla mnie też 30 w zupełności wystarcza. O tyle rozdzielczość
IMO ma znaczenie.

A moim zdaniem bardziej widać różnicę pomiędzy 30 fps a 60 niż pomiędzy 900p a 1080...
O ile robiąc screena w tym samym miejscu i bezpośrednio porównując dwie rozdziałki, możemy się przyglądać i doszukiwać różnic. Ale w samej grze ? Biegając skacząc walcząc i Bóg wie co tam jeszcze robiąc, wątpie żebyś był w stanie powiedzieć czy to 900 czy 1080. Szczerze wątpię również że robiąc te wszystkie rzeczy będzie to miało dla kogoś znaczenie :) O ile oczywiście gra jest ciekawa i wciągająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2015 o 17:05, wolverine napisał:

O ile robiąc screena w tym samym miejscu i bezpośrednio porównując dwie rozdziałki

Problem polega na tym jak wygląda 900p i 1080p na jednym ekranie, bo niższa rozdzielczość jest skalowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli identyczna sytuacja, co w przypadku DA:I. Tam również było 1080 na PS4 i 900 na X1. Jeśli będzie to odpowiednik mniej więcej wysokich z PC, to użytkownicy konsol powinni być zadowoleni. Bardziej zresztą nie tyle o detale się tutaj rozchodzi, co o wyłączenie paru mocno obciążających efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro te nextgeny są porownywalne do HD7850/7870/R9 270 to ciekawe czy konsolowe wersje będą wyglądać tak jak na PC przy ustawieniach "low".BO własnie na takich kartach graf Wiesiek ma sie ponoc uruchomic na najniższych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość.W sumie to wszystko czego chciałem jeżeli chodzi o sprawy techniczne.Mam nadzieję, że cała reszta też się obroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować