• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
aggawa

Problem z Baldur`s Gate 2 Tron Baala

Pytanie

Witam
Niedawno wyciągnęłam mojego starego Baldursa i mam problem z zainstalowaniem dodatku Tron Bala. Wyskakuje błąd wewnętrzny i instalacja jest przerywana. Nie mam pomysłu co z tym zrobić. Może ktoś miał podobny problem i jeszcze pamięta tą gierke?
Znalazłam w googlach informację że na starym forum CDProjektu był taki post niestety jest już niedostępny.
Mam XP Profesional z SP2 może to on jest przyczyną? wcześniej grałam pod 98.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Właśnie tak mi się wydaje, że to problem z systemem bo Baldurs II to już trochę stara(lecz jara!!!) gierka. Ja grałem na ME i kłopotów nie było. Może spróbuj odinstalować BG II a potem zainstalować ponownie(zgraj save''y). Potem wgraj Tron Baala. Jeśli nic z tego to znaczy, że gierka "gryzie się" z czymś w twoim systemie:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Musisz miec coć "pokopane" w systemie. U mnie chodzi idealnie 2 z Tronem i do tego 1 z "Wybrzeżem mieczy" też. Zdecydowanie wina będzie tkwila (wg. mnie po stronie ) systemu lub sterowników. A tak "telepatycznie " to trudno powiedzieć dlaczego. Może spróbuj od najprostrzej defragmentacji dysku? I czy masz odpowiednią ilość miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Receptą na Twój problem wydaje się być, formacik ale myślę że może się obejść bez tego. Sprawdź aktualne sterowniki do karty bądź też DX. Oczywiście nie bagatelizuję sprawy, że problem leży po stronie grafiki =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2005 o 11:24, Pablo_bel napisał:

Musisz miec coć "pokopane" w systemie. U mnie chodzi idealnie 2 z Tronem i do tego 1 z "Wybrzeżem mieczy" też. Zdecydowanie
wina będzie tkwila (wg. mnie po stronie ) systemu lub sterowników. A tak "telepatycznie " to trudno powiedzieć dlaczego.
Może spróbuj od najprostrzej defragmentacji dysku? I czy masz odpowiednią ilość miejsca?


System mam świeży dopiero dwutygodniowy. Wczesniej miałam 98 i działało wszystko.
Miejsca na dysku około 30 giga więc to nie to, sterowniki uaktualniałam - grafa to Radeon 9600Pro sterowniki Ati , direct 9.0c
Instalacja nawet się nie rozpoczyna 2 razy informuje o błędzie wewnętrznym , potem uruchamia się okno z akceptacją umowy - ale brak jej tekstu, przechodzi do wyboru instalacji ale okno wyboru jest puste, potem wyskakuje błąd transferu plików i instalacja jest przerywana.

Wydaje mi się że urywa zbyt wcześnie aby sterowniki czy sprzet mogły mieć znaczenie- powinien chyba zainstalować a potem ewentualnie się nie uruchomić.
Spróbuję jeszcze raz przeinstalować BG2 może w folderze domyślnym.
Szkoda mi by było tej gierki bo tak jakoś się złożyło , że przeszłam kiedyś BG2 ale już Tronu nie i chciałam nadrobić to niedopatrzenie:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mi to wygląda całkiem na sterowniki jakieś.. Ten błąd wewnętrzny też. Mogę się mylić ale to że nie widzisz tekstu okna umowy to może być związane z graficznym błędem. Ja mam Radeonka niższego 9200 Se - 128 i... sterowniki mam catalysty 5.5. Direct też 9c inaczej większośc pozostałych gier wcale mi nie ruszyłaby.Na tej wersji mi wszystko działa. Nie zawsze nowsza musi być. Kiedyś miałem z Morkiem problemy z nowszymi i musiałem "grzebać" po starszych. A na tych wszystko mi śmiga. :) Ale to już kwestia "wnętrza kompa" całościowego. ;) Może scan - diska zrób? może tam jakiś problem masz? Bo skoro błąd wewnętrzny to musisz mieć coś z systemem nie tak, raczej.
Ja też mam Service packa 2 i aktualizacje wszelakie i.. Baldury obie części mi chodzą doskonale. Z dodatkami do nich. I instalka i gra. To jak "błąd wewnętrzny " mialem często na 98 własnie ale przy innych wyrobach, nie Baldurze. Z pewnością nie jest to wina Baldura, mówię to bo sam mam go ciągle na swoim i pogrywam. Ani instalka ani gra u mnie nie kolidują. Ale.. każdy komp jest inny, inne podzespoły, wiatraki inne i już są problemy. Ja polecałbym " testowanie sterowników" po scan disku uprzednim. Bo ewidentnie masz coś z systemem. :-/ Ale co?.. nie mam pojęcia, sorki. ;) Albo pamięć Ram masz walniętą, też są podobne objawy - czego nie zyczę ani odrobinę. Zerknij też tu.. nie, no nie mogę znaleźć. :-/ Juz dwukrotnie przejrzałem wszystkie wątki, całą listę i .. nie widzę. .. Hm.. było coś takiego" problemy z kompem - temat ogólny" - mniej więcej takiej treści. Chciałem podać linka ale nie mogę dojrzeć, sory. ;) Pewnie jest ale.. jak się chce znaleźć to "znika". ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam nieco inny problem z BG2. Otuz posiadam wersje z Extra Gry i mam problem z questem zwiazanym z Nalia. Mianowicie gdy Isea ja porywa powinienem dostarczyc dowody jego zdrady. Zabilem Dirtha w tawernie w dokach, powinienem tez pogadac z pijaczkiem przed owa knajpa ale niestety go tam nie ma a drzwi do posiadlosci Roenallow sa zamkniete z drugiej strony czyli zadne otwieranie/wywazanie nie skutkuje. Przechodzilem Baldurka juz 3 razy ale dosc dawno temu i mialem zawsze Nalie w teamie wiec musialem tego questa zrobic. O ile dobrze pamietam to zglaszal sie do mnie jakis gosc, ktory byl wrogo nastawiony do owego Roenalla i dawal pewne wskazowki ad dowodow, ktore trzeba dostarczyc... Macie jakas koncepcje co z tym zrobic? Przespalem sobie jakies 3 tygodnie, polazilem po mapie i efekt byl zaden. nadal nie ma pijaczka ani nie moge wejsc do rezydencji:( Jezeli to ma jakies znaczenie to dzialam na XP... Prosze pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuje wszystkim za pomoc. Poradziłam sobie:))
Pomogło jak zawsze to co po fakcie wydaje się proste.
Włączyłam instalke w trybie zgodności z win 98 i poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 02.11.2005 o 10:42, aggawa napisał:

Włączyłam instalke
w trybie zgodności z win 98 i poszła.

Zawsze najprostrze rozwiązanie zajmują najwięcej czasu. ;) Ale powiem że ja nie musiałem tego robić u siebie, od razu mi przeprowadziło instalkę i już. A 1 z dodatkiem mam bardzo starą, dwójkę w ramach pierwszej jaka była "Złotej Edycji" latek temu coś już.. :-/ Ale cóż. .to tylko kompy, wytwory człowiecze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować