Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony chce zrewolucjonizować udźwiękowienie w grach

20 postów w tym temacie

Pamiętam jak twórcy nowego Infamousa w ten sposób próbowali promować grę i wyszło im to znakomicie.

Według mnie pełne doświadczenie z odbierania dźwięku można doznać dopiero w jakichś dobrych słuchawkach.W tradycyjnej formie nie ma na to szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze akurat nie teraz, ale za jakiś czas na pewno doznamy jakiejś że tak powiem dźwiękowej rewolucji. Mówiąc krótko wszystko będzie dopracowane w najmniejszych detalach, a satysfakcja stuprocentowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętam jak twórcy nowego Infamousa w ten sposób próbowali promować grę i wyszło im
> to znakomicie.
>
> Według mnie pełne doświadczenie z odbierania dźwięku można doznać dopiero w jakichś dobrych
> słuchawkach.W tradycyjnej formie nie ma na to szans

Żadne słuchawki nie pobiją przyzwoitego zestawu 5.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Żadne słuchawki nie pobiją przyzwoitego zestawu 5.1.

Do słuchania muzyki stosuje się raczej zestawy 2.0 lub 2.1.
Poza tym jak kupisz słuchawki za 4000zł lub 2000zł i podepniesz je do dobrego źródła (np. jakaś lepsza płyta główna lub karta dźwiękowa) to na pewno przebiją :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to już DriveClub robi niesamowitą robotę dźwiękiem. Wszyscy się ekscytują jego grafiką, a wszyscy zapomnieli, że gra ma absolutnie autentyczne dźwięki silników, gdzie dźwięk ze środka i na zewnątrz były całkowicie osobno nagrywane i to pod różnymi kątami. Jak dla mnie to jest mistrzostwo jak to oddali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Żadne słuchawki nie pobiją przyzwoitego zestawu 5.1.
>
> Do słuchania muzyki stosuje się raczej zestawy 2.0 lub 2.1.
> Poza tym jak kupisz słuchawki za 4000zł lub 2000zł i podepniesz je do dobrego źródła
> (np. jakaś lepsza płyta główna lub karta dźwiękowa) to na pewno przebiją :P

Tagów słuchawki podpisany raczej pod dobry przedwzmacniacz słuchawkowy a nie pole główna :)
+ do stereo fabrycznie system 2.0 / 2.1 jednak do gier jak najbardziej 5.1 i więcej a tego żadne słuchawki nie oddadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Żadne słuchawki nie pobiją przyzwoitego zestawu 5.1.
>
> Do słuchania muzyki stosuje się raczej zestawy 2.0 lub 2.1.
> Poza tym jak kupisz słuchawki za 4000zł lub 2000zł i podepniesz je do dobrego źródła
> (np. jakaś lepsza płyta główna lub karta dźwiękowa) to na pewno przebiją :P
chcesz podpinać słuchawki za 4k pod płytę główną? to jakiś żart, tak? xonar stx to rozumiem, porządny dac plus wzmacniacz słuchawkowy jak najbardziej. ale na płytach głównych, nawet na tych dobrych, nie znajdziesz dobrego układu dźwiękowego, tym bardziej że nie są one w stanie dobrze napędzić takich słuchawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Żadne słuchawki nie pobiją przyzwoitego zestawu 5.1.
> >
> > Do słuchania muzyki stosuje się raczej zestawy 2.0 lub 2.1.
> > Poza tym jak kupisz słuchawki za 4000zł lub 2000zł i podepniesz je do dobrego źródła
>
> > (np. jakaś lepsza płyta główna lub karta dźwiękowa) to na pewno przebiją :P
>
> Tagów słuchawki podpisany raczej pod dobry przedwzmacniacz słuchawkowy a nie pole główna
> :)
> + do stereo fabrycznie system 2.0 / 2.1 jednak do gier jak najbardziej 5.1 i więcej a
> tego żadne słuchawki nie oddadzą.

Oczywiście chodziło mi bardziej o gry. Choć w muzyce też daje radę. Nie mam porażenia słuchowego, ani żadnym audiofilem też nie jestem, i dla mnie słuchając muzyki z kompa podpiętego pod kino dźwięk jest pyszny. I w sumie też stereo, bo używam enkoderów creativa na audigy 2 zs do kopiowania kanału stereo na wszystkie 5 głośników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Żadne słuchawki za 4000 nie dadzą takiego wrażenia w grach jak zestaw 5.1. Inne zastosowania.
Dadzą. Z dobrym dac''iem to imo nawet sporo lepsze. Do tego jeśli w grze dzwięk jest dobrze pozycjonowany w świecie to mózg zajmie się resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 08:39, jasnygwint napisał:

> > Żadne słuchawki nie pobiją przyzwoitego zestawu 5.1.
>
> Do słuchania muzyki stosuje się raczej zestawy 2.0 lub 2.1.
> Poza tym jak kupisz słuchawki za 4000zł lub 2000zł i podepniesz je do dobrego źródła

> (np. jakaś lepsza płyta główna lub karta dźwiękowa) to na pewno przebiją :P
chcesz podpinać słuchawki za 4k pod płytę główną? to jakiś żart, tak? xonar stx to rozumiem,
porządny dac plus wzmacniacz słuchawkowy jak najbardziej. ale na płytach głównych, nawet
na tych dobrych, nie znajdziesz dobrego układu dźwiękowego, tym bardziej że nie są one
w stanie dobrze napędzić takich słuchawek.


I tak to przez płytę pójdzie choć wzmacniacz słuchawkowy i dack jak najbardziej są potrzebne. Co do napędzania to zależy od słuchawek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... naprawdę dobry pomysł, bo tak się głębiej zastanowiłem i sam doszedłem do wniosku, że na muzykę w grach rzadko zwracam uwagę i dlatego uważam, że to bardzo dobry pomysł. Poza tym muzyka pozwala nam często wczuć się w klimat gry, dlatego jest taka ważna. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 10:08, Henrar napisał:

Żadne słuchawki za 4000 nie dadzą takiego wrażenia w grach jak zestaw 5.1. Inne zastosowania.


Słuchawki już za niecały 1000 dadzą super efekt. Przede wszystkim po co mega drogie słuchawki :) ? Źródło dźwięku konsola lub komputer i ścieżka nagrana przez twórców raczej nie wymagają tak drogiego sprzętu. Nawet 1000 pln to przesada.
A 5.1 ... no cóż, nie sadze żeby zestaw 5.1 czy 7.1 w grach pobił słuchawki. Znowu można by się zapytać czy w grze jest w ogóle ścieżka 5.1 ? Poza tym o jakich grach w ogóle rozmawiamy gdzie miałby być ten "super efekt" ? Ja np nie wyobrażam się FPSów gdzie gra się na słuch na głośnikach. W sportowych czy wyścigach nie widzę różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym na gram.pl daaawno temu. Dla mnie rewolucja w dźwięku będzie dopiero wtedy, gdy dźwięki otoczenia będą generowane, a nie odtwarzane. Wszystko inne to zwykła, powolna ewolucja, która raz daje więcej tego, raz tego, ale zasadniczo nic nie zmienia. Kiedy w strzelane kopnę drzwi, to dźwięk zostanie wygenerowany w wyniku przeliczenia wzorów na uderzenie butem o takich a takich parametrach w drewnianą powierzchnię o takich parametrach z uwzględnieniem otaczających przeszkód generujących echa itd. Taki jakby "dźwiękowy raytracing". A póki co najlepsze udźwiękowienie jednak zazwyczaj robią studia EA i to od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 12:25, wolverine napisał:

A 5.1 ... no cóż, nie sadze żeby zestaw 5.1 czy 7.1 w grach pobił słuchawki. Znowu można
by się zapytać czy w grze jest w ogóle ścieżka 5.1 ? Poza tym o jakich grach w ogóle
rozmawiamy gdzie miałby być ten "super efekt" ? Ja np nie wyobrażam się FPSów gdzie gra
się na słuch na głośnikach. W sportowych czy wyścigach nie widzę różnicy.

Pozycjonowanie dźwięku i masterowanie ścieżki w 5.1 w grach istnieje od dawna (są nawet na PS3 gry w 7.1). IMO głośniki 5.1>słuchawki w grach z dobrym pozycjonowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 12:58, Henrar napisał:

IMO głośniki 5.1>słuchawki w grach z dobrym pozycjonowaniem.


Zależy jaka gra, zależy jakie głośniki, zależy jakie słuchawki :) ( a dobre słuchawki naprawdę robią sporą różnicę )

Moim zdaniem lepiej się gra na słuchawkach. Czystszy i wyraźniejszy dźwięk, mniej zakłóceń z otoczenia i takie tam. A tak z praktycznego punktu widzenia - jak ktoś lubi igrać z sąsiadami i ma tolerancyjną rodzinę to może odpalać gry na kinie domowym w innym przypadku słuchawki wygrywają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 13:12, wolverine napisał:

Zależy jaka gra, zależy jakie głośniki, zależy jakie słuchawki :) ( a dobre słuchawki
naprawdę robią sporą różnicę )

To samo głośniki :v

Dnia 02.02.2015 o 13:12, wolverine napisał:

Moim zdaniem lepiej się gra na słuchawkach. Czystszy i wyraźniejszy dźwięk, mniej zakłóceń
z otoczenia i takie tam. A tak z praktycznego punktu widzenia - jak ktoś lubi igrać z
sąsiadami i ma tolerancyjną rodzinę to może odpalać gry na kinie domowym w innym przypadku
słuchawki wygrywają :)

A to też prawda. Słuchawki są bardziej "dyskretne". Ja jednak wolę normalny zestaw 5.1, jako że moja glowa musi odpocząć od słuchawek (mam codziennie na sobie w pracy i w trakcie podróży autobusami po mieście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować