Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dying Light - recenzja

21 postów w tym temacie

Nowy rok zaczyna się jak najbardziej pozytywnie dla branży gier, life is strange również zbiera bardzo dobre noty w szczególności od graczy a to ich opinia jest najważniejsza ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po screenach recenzja była częściowo na wersji sprzed patcha, który rzekomo wiele zmieniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta recenzja i kilka filmów na yt sprawiły, że jednak w grę się zaopatrzę. Jeszcze nie teraz, bo mam ważniejsze wydatki, ale za jakiś czas na pewno. Jeszcze ktoś do kompanii i zapowiada się sporo godzin w pełnym biegu :)

EDIT: Recenzja na bardzo fajnym poziomie wg mnie - wszystkie informacje podane, nie ma się do czego przyczepić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no, dokładnie tak. 8,5 to trafna ocena. Gdyby nie było wczesniej Dead Island tomogłaby być 9. Ale Dying Light to bardzo silidna i satysfakcjonująca gra. Mam nadzieję, że będa jakieś fabularne DLC z nowymi lokacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 19:17, Aqwet napisał:

Patrząc po screenach recenzja była częściowo na wersji sprzed patcha, który rzekomo wiele
zmieniał.


Czytając changelog odniosłem wrażenie, że większości były naprawiane bugi i zmienienie paru grafik (oczywiście mogę się mylić).

Co do recenzji, to ocena jest sprawiedliwa i bardzo dobra.W najbliższym czasie zakupie i osobiście przekonam się jak gierka się sprawuje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 19:17, Aqwet napisał:

Patrząc po screenach recenzja była częściowo na wersji sprzed patcha, który rzekomo wiele
zmieniał.


Miałem okazję grać w kilka wersji gry, bo zacząłem nieco przed premierą. Patch rzeczywiście u mnie pomógł, choć największy wkład w płynność miało zmniejszenie poziomu tekstur. Inna sprawa, że po patchu przycinki nawet na wysokich stały się wyraźnie rzadsze i mniej drastyczne. Więc tak - patch pomaga, choć oczywiście to pecet i nie u każdego musi ta kwestia wyglądać tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forach techland, steam, nvidia, amd oraz parę innych o grach podobnych do dead island o tym. I wnioski są takie.

AMD:
Seria FX ma masę problemów jeśli chodzi o przycinki, wachania FPS i obłożeniem rdzeni przed i po łatkach.
Seria Phenom II x2/x3/x4/x6 ogólnie nie ma problemów chyba że płyta główna jest oparta na starszym chipsecie niż 790gx albo słabszych nowych odmianach.
Seria Phenom I jedynie ma taki problem że jest o wiele mniej wydajna niż Phenom II
Seria APU i tutaj najczęściej procki kategorii A10 nie mają ich ponoć prawie wcale.
Intel:
stare core2 duo marnie to wygląda ale na starej serii 4 rdzeniowych działa okay z wyjątkiem Q6600 z przyczyn taktowania
Reszta działa dobrze tylko problem z równym obłożeniem rdzeni występuje

Karta graficzna
Absolutne min. do tej gry na średnie detale 1600x900 to HD 5770

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moi już wszyscy maniaczą od piątku i się jarają jak nie wiem co :P Moja kopia będzie dopiero w poniedziałek-wtorek (wykorzystałem koszulkowy kod na Gram.pl), ale i tak sesja mi nie pozwoli zagrać jeszcze minimum przez tydzień T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem od ekipy Techlandu za udział w testach i właśnie pobieram ! :) No dobra skoro jest 8,5 to już jaram się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie wysoka ocena, bo samemu mam wyłącznie pozytywne wrażenia. Gra jest zaskakująco mocna. Niczym nie odstaje jakością od absolutnie topowych gier z kuźni gigantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja poprawna, wszystkie informacje podane jak należy, ale... No właśnie, tak czytałem i czytałem i im głębiej w ten las tym silniejsze wrażenie, że to nie "Mysza" pisał. Jakoś mi brak tego specyficznego "czegoś", co zawsze podobało mi się w Twoich tekstach. A i sporo potknięć składniowych i literówek się znalazło-znów jak nie "Mysza", którego teksty zawsze były "czyste" i nie wymagały dalszej korekty. Czyżby recka pisana na ostatnią chwilę? A może spadek energii twórczej? Tak czy siak polecam dobre "mleko" na uzupełnienie many ;)
Oczywiście możliwe też, że tylko mi się przywidziało i to ja powinienem magickę uzupełnić, niemniej jednak wrażenie pozostało :-( Mam nadzieję, że to taki jednorazowy przypadek, bo na gram poza "Taśmą" tylko Twoje teksty czytam ZAWSZE od deski do deski(kiedyś był jeszcze Zaitsev).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 23:28, Waaazuuup napisał:



Nie ukrywam, że tekst pisałem szybko, a na dodatek jest on dość długi. Więc cosik mogło przez wewnętrzna autokorektę przesiąknąć. :) Literówki się zdarzają, taka specyfika szybkiego pisania i szybkiej publikacji, ale interesują mnie te błędy składniowe, mógłbyś podać przykłady?

Niemniej dzięki za uwagi i kilka dobrych słów. To mobilizuje, serio. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie chce mi się czytać ponownie, a tych kilka błędów gdzieś tam, to wyraźnie wynika ze zmiany jakiegoś słowa czy szyku już po napisaniu zdania. Czasem jakieś słowo dwukrotnie w tym samym zdaniu, jak np. tu:
Poboczne zadania fabularne to z kolei zazwyczaj niebyt długie i rozbudowane epizody fabularne, powiązane zazwyczaj z mniej znaczącymi postaciami niezależnymi.
Jedno zazwyczaj można było zamienić na np. zwykle.
Wiem czepiam się, nadgorliwość bije po oczach, ale tak to jest jak się cztery litery przyzwyczają do jakości. A poprzeczkę Panie Michale zawiesiłeś wysoko :D
A co do tego dziwnego odczucia, to tak sobie myślę: może to dlatego, że Dying Light to nie erpeg, więc i do tekstu mniej "miłości" się przelało ;)
Ale czepialstwo na bok i tak już całkiem poważnie: Podziękowania za ten i wszystkie poprzednie teksty i czekam(y) na kolejne. Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra moim zdaniem jest dobra, szkoda że nikt nie pisze o wymaganym patchu bo inaczej ukończenie gry jest praktycznie niewykonalne a save uszkadza się blokując dostep do questa. Niby ktoś powie "ale wyszedł patch w 1 dniu". Co z tego.. skoro grę ktoś może kupić i nie ma dostepu do neta? Pobieranie patchy nie jest obowiązkowe ;/ rypią nas w tyłek z każdą kolejną grą że nawet osoba która do tego podchodzi z wyrozumieniem jak Ja już zaczyna się wkurzać.

Jednak sama gra daje duzo frajdy ale tylko w coopie ze znajomymi gdzie wyzwania losowe lub stawiane samemu są ciekawe. Szczególnie ustawienie znacznika na drugim końcu mapy i wyścig w nocy ;) gdzie aby utrodnic innym (i też sobie) w trakcie biegu strzela się z karabinu lub pistoletu aby przyzwać co groźniejsze stwory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Nie myli się ten, kto nic nie robi. :) Musisz wybaczyć, że czasem zaliczę jakieś potknięcie, szczególnie w tak obszernym tekście. Staram się pilnować jakości, ale jak widać nie zawsze się to udaje. Tak czy inaczej, raz jeszcze dzięki. :)

A propos "przelewania miłości" - pamiętaj też, że nie każdego erpeg na to zasługuje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak gra spisze się na sprzęcie z mojego podpisu? Też będą frezy i spadki wydajności? Patch w jakiś sposób na to pomógł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dawkuje, jestem fanem gier zombi Techlandu, na obecną chwilę przegrałem ponad 5 godzin i gra jest świetna. W planie mam kupno DLC do DL i nastąpi to dziś. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować