Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might & Magic III HD - recenzja

59 postów w tym temacie

Zbyt krytycznie panie Myszasty, zbyt krytycznie. A przynajmniej z końcową oceną.
Podstawka H3 zasługuje spokojnie na mocne 7.0, a tutaj jest 3 za zawiedzione nadzieje.
Ja wiem, że chciałoby się, żeby Ubi tę grę przebudowało, dodało setki rzeczy możliwych dzięki dzisiejszej technice, poprawiło dzięki doświadczeniu w postaci tysięcy godzin w pierwotną wersję, ale zrobili dokładnie to, co obiecywali, czyli, jak sam to napisałeś, remaster w skali 1:1. Dla zwykłego komputerowego Andrzeja to prostsze niż pobieranie i instalowanie modów, a dzięki temu może cieszyć się ponadczasową grą.

Dużo osób nie czyta recenzji, tylko przewija na podsumowanie. Z podsumowania wynika, że Ubi z gry- legendy zrobiło gniot nieziemski i szatani bąk, a wcale tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 16:59, Skull3 napisał:



To przede wszystkim ocena portu, z niewielkim dodatkiem za ponadczasowy materiał. Portu, a więc pracy włożonej w konwersję. Która delikatnie mówiąc jest słaba i ewidentnie nastawiona na zasysanie kolejnych pieniędzy. I nie obchodzi mnie tu, co kto obiecywał. Ważny jest efekt końcowy, który pod każdym względem jest dużo gorszy, uboższy i droższy od opcji dostępnych od kilku lat.

A lenistwo nie jest też żadnym wytłumaczeniem. Tym bardziej, że akurat instalacja najważniejszych modów do HIII jest wyjątkowo łatwa. Poza tym ma wrażenie, że przeciętne komputerowe Andrzeje jarają się okluzją, SSAO, HBAO, HDAO i 4k, a nie jakimiś starociami. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo powiedziałem koledze o tych minusach... ale i tak kupił, nawet gdy mu powiedziałem, że jak coś to mogę mu przegrać swoją wersję z goga i doradzić w sprawie modów na lepszą grafę i oprawę... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 17:28, MisticGohan_MODED napisał:

To samo powiedziałem koledze o tych minusach... ale i tak kupił, nawet gdy mu powiedziałem,
że jak coś to mogę mu przegrać swoją wersję z goga i doradzić w sprawie modów na lepszą
grafę i oprawę... :P


Ludzie to kretyni. Tak samo wyborcy ciągle popierają sitwę, chociaż ta regualrnie wchodzi im w tyłek bez mydła i okrada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny autorze recenzji. W kwestii wydania gołej podstawki nie zaważyła polityka marketingowa. Według FAQ i wypowiedzi zespołu pracującego nad tą edycją przepadł całkowicie materiał źródłowy dodatków. Podobny stan rzeczy zastał Beamdog odświeżając pierwszą część Baldur''s Gate - przepadły bitmapy lokacji. W BG2EE mieli już do nich dostęp i poprawiono wszystkie tła dostosowując je do wysokich rozdzielczości. Musieliby pisać kampanie, Conflux, łączenie artefaktów i RMG od nowa.

Mam płyty ze złotą edycją heroes III i za cholerę nie mogę pograć na windows 7 z modem HD/bez moda, bo praktycznie co turę gra wychodzi bez słowa do pulpitu. Druga kwestia - mod hd przeskalowuje elementy graficzne z interfejsem do bardzo małego rozmiaru. Z powodu wady wzroku wpatrywanie się dłuższy czas w zmodowaną wersję jest bardzo męczące i zabija przyjemność z gry. Edycja HD zachowuje naturalne proporcje obiektów, postaci, interfejsu, tekstu co jest dla mnie jak najbardziej na plus. Trzecia kwestia - steam, czyli w teorii bardzo łatwe i szybkie wyszukiwanie graczy do rozgrywek sieciowych. Z tego powodu uważam edycję HD za lepszą alternatywę z pośród dostępnych na rynku. RMG i tak tworzył monotonne mapy, lepiej było ściągnąć coś sklejonego w edytorze. Po premierze gra nie miała dodatków a mimo wszystko była świetna, czemu teraz miałoby być gorzej?

A cena? Mnie nie dziwi, że grupa ludzi, którzy pracowali (zgaduję, że łącznie) 30 000 godzin, chciała dostać za to wypłatę - a dystrybutor zwrotu inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie grałam w Heroesy, zawsze byłam ogromnym fanem Disciples! Mimo wszystko ta wersja może być dla mnie początkiem znajomości z tą serią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne- ja akurat mod "WoG" sobie bardzo chwalę i znowu robię podejście na mapie "The Empire of the World II" , natomiast mod HotA zainstalowałem, pograłem chwilę i odinstalowałem :/ Niestety po instalacji HotA WoG przestaje działać- a szkoda.

A ten twór od Ubi$oftu będę omijać z daleka- to co mam, z modem "HoMM 3 HD" w zupełności mi wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować