Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Remake Resident Evil 2 jest już prawie gotowy bez udziału Capcomu

13 postów w tym temacie

"Aha, i prosi, żeby swojego remake''u pod żadnym pozorem nie nazywać remake''iem." I dobrze mówi, bo poprawna forma zapisu "remake''iem" to "remakiem" ;D Poza tym niezbyt rozumiem o co chodzi w tej wiadomości. To w końcu jest w produkcji oficjalny remake RE2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma być. Jeden z producentów mówił, że są tak zaskoczeni reakcją na remaster wersji na GC, że jeśli dobrze się przyjmie i zero (to kwestia czasu) to zastanowią się poważnie nad dwójką.

PS. Dodajcie proszę, że autor nie chce opublikować tej wersji dla szerszego grona graczy. Pod linkiem w komentarzach tłumaczy dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby cokolwiek robili w tym kierunku. REmake był właściwie gotową grą. 2, 3 i Code Veronicę musieliby robić od zera by dobiły do jego standardów. Za to spodziewałbym się wkrótce na Steam Resident Evil 0, bo roboty tyle co przy REmake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jaki to Resident Evil 2? Z tego co ja pamiętam przy zagrywaniu na psx''ie to grało się
> gliniarzem i fabuła była zupełnie inna O.o
W takim razie słabo zagrywaleś albo pamięć nie ta. Były do wyboru dwie ścieżki - Claire Redfield i Leona S. Kennedy''ego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Capcom nic oficjalnie nie potwierdził, ale po dobrej sprzedaży jedynki, możemy się spodziewać drugiej części.

Filmik wygląda fajnie, ale po tym jak pewien modder odwzorował lokacje z Grim Fandango oczekiwałem czegoś więcej na tym silniku.I tak należy mu się wielki "szacun" bo to nie lada wyzwanie odwzorować choć w małym stopniu tak kultową grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używając emulatora starego PSXa można przy odpowiednim dopasowaniu filtrów, shaderów i skalowania do rozdziałki hd uzyskać stosunkowo podobne rezultaty.
Osobiście byłem w stanie moje Vagrant Story i FF IX odpicować na emulatorze tak, że wyglądały jak remakei HD robione na PS3 :)

Gdzieś mam chyba zakopane screeny, jak je znajdę wrzucę do tematu ze zdjęciami gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja czekam na RE2, RE3 i Zero w nowej odświeżonej odsłonie. Choć nadal mam oryginalne RE1-RE3 to miło będzie zobaczyć to ulepszonej formie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 22:48, AKmU2 napisał:

> Jaki to Resident Evil 2? Z tego co ja pamiętam przy zagrywaniu na psx''ie to grało
się
> gliniarzem i fabuła była zupełnie inna O.o
W takim razie słabo zagrywaleś albo pamięć nie ta. Były do wyboru dwie ścieżki - Claire
Redfield i Leona S. Kennedy''ego

Poczytałem trochę i jednak prawda, było kilka scenariuszy różnymi postaciami, ale to chyba wiązało się z oddzielnymi płytkami? Ja w takim razie miałem tylko Leona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2015 o 00:39, Pietro87 napisał:

Osobiście byłem w stanie moje Vagrant Story i FF IX odpicować na emulatorze tak, że wyglądały
jak remakei HD robione na PS3 :)

Gdzieś mam chyba zakopane screeny, jak je znajdę wrzucę do tematu ze zdjęciami gier.


No wrzuć chętnie popatrzę jak wyglądało by Vargant w HD. Może też bym pokombinowal i zagrał .

Co do dwójki to zacnie wygląda ale dalej sterowanie archaiczne mogło by dla mnie stanowić problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2015 o 15:06, killer112 napisał:

Poczytałem trochę i jednak prawda, było kilka scenariuszy różnymi postaciami, ale to
chyba wiązało się z oddzielnymi płytkami? Ja w takim razie miałem tylko Leona

Trzeba było przejść najpierw kampanię Leona, po tym miałeś dostęp do kampanii Clair.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2015 o 16:51, LastOrder napisał:

No wrzuć chętnie popatrzę jak wyglądało by Vargant w HD. Może też bym pokombinowal i
zagrał .


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=90180&pid=180

Wiszą od wczoraj :)
Co prawda to nie te które miałem porobione kiedyś [mam je gdzieś na jakiejś kopii zapasowej], odpaliłem na moment Vagranta i sprawdziłem przy okazji czy nowy update emulatora działa. Kilka losowych fotem z intra i 1szej walki. Rozdziałka 1440/900 - ograniczone laptopem, ale full hd też lata jak ta lala.


Btw trzeba by uzgodnić z moderatorami czy w temacie o emulatorze lub na gramsajcie można wrzucić zarówno link do samego emulatora [z czym raczej problemu nie ma, jest on nawet na google store, wiec chyba z sony konfliktu tu żadnego nie mają na linii prawnej] jak i instrukcję co i jak skonfigurować [poza biosem, chociaż najnowsza wersja emulatora posiada również emulację biosu psxa więc obecnie nawet tego z oryginalnej konsoli nie trzeba wyciągać]

Konfiguracja ePSXe żeby osiągnąć taki rezultat jak na screenie to raptem 5 min roboty. Mógł bym nawet gotowca złożyć.
Osobiście jako posiadacz biblioteki przeszło 40 gier na PSX i drugie tyle na PS2 nie wyobrażam sobie życia bez emulatora [o ile moja czarnula - wersja z premiery ps2 w Polsce swoją drogą, twarda sztuka xD, żyje jeszcze jako tako, o tyle szarak zmarł lata temu i leży sobie tylko jako sentymentalny grat]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować