Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Prezes Take-Two o kontrowersjach związanych z dodatkami do Evolve - "To dobra rzecz"

18 postów w tym temacie

Grałem w betę. Przeszedłem tutorial i po pierwszej walce z potworem odpuściłem. Ekipa niezgrana, kiepskie sterowanie potworem, wyciąganie kasy za pomocą DLC. Gra jest tak słaba jak The Crew i Bf Hardline (beta). Nie polecam nikomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chcąc nie chcąc, ale ten tytuł nie jest jakiś szczególnie dobry. Może jakaś cześć graczy jest za nim, ale ogólnie dość kiepsko. Podpisuje się pod tym co kolega wyżej napisał. Gra jest kiepska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat bawiłam się bardzo dobrze przy niemal każdej rozgrywce na testach i czekam niecierpliwie na przesyłkę.
Nie będę nikogo przekonywać, że to dobry tytuł, jak się komuś podoba to super, jeżeli nie, to jego sprawa.

Co do artykułu to na chwilę obecną nie mam nic przeciwko ich DLC i nie czuję się jak robiona w konia tak jak w przypadku niektórych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Grałem w betę. Przeszedłem tutorial i po pierwszej walce z potworem odpuściłem. Ekipa
> niezgrana
To samo można powiedzieć o każdej grze. Tyle, że to nie wina gry z kim grasz. No, choć ponoć kiedyś Almir z Overkilla grał w PayDaya 2 na otwartym, wtedy faktycznie bł przypadek, kiedy część ekipy zależała od twórców gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tytuł z "mojej stajni", ponieważ nie gram w multi, ale uważam, że dobrze się stało, że już teraz wykładają karty na stół.
Przynajmniej chętni mogą podjąć świadomą decyzję, czy kupują podstawkę i będą inwestować w DLC, czy nie kupują, a może kupią tylko podstawkę i na tym poprzestaną.

Tak czy inaczej wiedzą czego się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 17:10, elmartin napisał:

ale uważam, że dobrze
się stało, że już teraz wykładają karty na stół.

Źle uważasz. Jeśli już przed premierą zapowiadają DLC to znaczy, że do sprzedaży wypuszczają niepełny produkt i będą przez długi czas trzepać kasę z DLC. Dokładnie jak ea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 17:42, Karanthir666 napisał:

> ale uważam, że dobrze
> się stało, że już teraz wykładają karty na stół.
Źle uważasz. Jeśli już przed premierą zapowiadają DLC to znaczy, że do sprzedaży wypuszczają
niepełny produkt i będą przez długi czas trzepać kasę z DLC. Dokładnie jak ea.

Polecam się zapoznać z procesem tworzenia gier i dopiero potem pleść bzdury. Gra JEST kompletna. Możesz ją sobie rozszerzyć o dodatkowe rzeczy na premierę lub po niej przez DLC. I tak jest w większości innych branż (komputerowa czy jakże popularna wśród graczy jeżeli chodzi o porównania - samochodowa). Chcesz coś więcej? Dopłacasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > ale uważam, że dobrze
> > się stało, że już teraz wykładają karty na stół.
> Źle uważasz. Jeśli już przed premierą zapowiadają DLC to znaczy, że do sprzedaży wypuszczają
> niepełny produkt i będą przez długi czas trzepać kasę z DLC. Dokładnie jak ea.

A przeczytałeś cały mój post ?
I zrozumiałeś sens mojej wypowiedzi ?
Chyba nie.

Nie napisałem, że dobrze że tak robią, tylko dobrze, że o tym mówią już teraz.
Możesz nie kupić, wiedząc czego się spodziewać.

Nie popieram "dojenia" graczy przez DLC i jestem jak najbardziej przeciwny wycinaniu, krojeniu, sprzedawaniu w kawałkach itp.
Dlatego nie kupuję gier w tzw. epizodach, chyba, że są dobre i wyszły już w całości ;)

I pieprzenie, że nie dało się inaczej, to tylko bajki dla dzieci.
Jak z czymś nie zdążyli, czegoś nie dali rady zrobić itp. to powinni to udostępnić w formie darmowego DLC po premierze i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Grałem w betę. Przeszedłem tutorial i po pierwszej walce z potworem odpuściłem. Ekipa
> niezgrana, kiepskie sterowanie potworem, wyciąganie kasy za pomocą DLC. Gra jest tak
> słaba jak The Crew i Bf Hardline (beta). Nie polecam nikomu

Eee to grałeś z potworem czy potworem, sterowanie potworem jest świetne, gra nastawiona jest na coop, intuicyjna i dość dobrze zbalansowana. Jak grasz w cokolwiek co jest nastawione na drużynę to licząć na zgranie bez ekipy dużo nie osiągniesz. Nie wiem czy to ciągnięcie kasy na dlc, kupując grę dostajesz łącznie 8 hunterów i 2 potwory, wszystkie mapy i wszystkie tryby plus możesz grać z tymi co mają dlc więc nie wiem w czym problem. W dodatku wyłożyli karty na stół jeszcze dostaje im się za to. Grałem w alphe i betę, gra ładna, intuicyjna i dynamiczna, daje sporo zabawy, szczególnie ze znajomymi i komunikacją głosową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Polecam się zapoznać z procesem tworzenia gier i dopiero potem pleść bzdury. Gra JEST
> kompletna. Możesz ją sobie rozszerzyć o dodatkowe rzeczy na premierę lub po niej przez
> DLC.
Tylko widzisz, jak są zapowiadane DLC przed premierą to znaczy, że czegoś brakuje w grze albo szukają frajerów. Jeśli chodzi o samochody, to porównanie nietrafione. Pod każdym względem. Nie będę się nad tym rozpisywał, bo ten temat tego nie dotyczy. Generalnie zapowiadanie PŁATNYCH DLC przed premierą jest oznaką pazerności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 18:16, elmartin napisał:

A przeczytałeś cały mój post ?
I zrozumiałeś sens mojej wypowiedzi ?
Chyba nie.

Nie napisałem, że dobrze że tak robią, tylko dobrze, że o tym mówią już teraz.
Możesz nie kupić, wiedząc czego się spodziewać.

Przeczytałem. Właśnie źle, że w ogóle o tym mówią przed premierą. Jakby poczekali z miesiąc po premierze, nikt by się nie przyczepił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie źle, że w ogóle o tym mówią przed premierą. Jakby poczekali z miesiąc
> po premierze, nikt by się nie przyczepił.

Widzisz, ja rozumiem ich model biznesowy i wiem, że to jest ich taktyka, ale zasłanianie się zwykłym: "nie dało się inaczej tego rozwiązać", nie załatwia sprawy, bo to banialuki.

Jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B.

Dlatego właśnie powiedzieli otwarcie, ustami prezesa Zelnick-a, że to jest po prostu model sprzedaży.
Innymi słowy, jak nie pasuje, nie kupuj.
Ja nie kupię, bo jak już pisałem wyżej, nie moja bajka, ale gdybym był fanem grania w takie gry, to wiedziałbym, że do pełnego szczęścia, będę potrzebował wydać jeszcze trochę kasy po premierze.

Wydaje mi się, że to jest uczciwsze podejście do graczy.
Pazerne, ale uczciwsze niż zaraz po premierze ogłaszać takie "nowiny" ;)

I tak gracze zagłosują portfelami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Tylko widzisz, jak są zapowiadane DLC przed premierą to znaczy, że czegoś brakuje w grze
> albo szukają frajerów. Jeśli chodzi o samochody, to porównanie nietrafione. Pod każdym
> względem. Nie będę się nad tym rozpisywał, bo ten temat tego nie dotyczy. Generalnie
> zapowiadanie PŁATNYCH DLC przed premierą jest oznaką pazerności.

A jakby zapowiedzieli, że wyjdą płatne duże dodatki to jużby było dobrze? Kiedyś wychodziły expansion packi, do niektórych gier dalej wychodzą i ludzie nie mają za złe, wręcz byli zachwyceni, ale dlc już jest złe? Jak do Diablo 3 wyszło RoS, które nowego contentu zawierało wcale nie tak dużo, bo ledwo jedną klasę, jeden krótki akt i podniesiony level cap to się opłacało zapłacić ponad 120 zł? Taki prosty przykład, większość zmian w lootcie i rozgrywce wprowadzał patch dostępny dla wszystkich, którzy zakupili podstawkę. W przypadku Evolve mamy dodatkowe postacie, które kosztują w sumie mało i mogę sobie wybrać co chcę bo np. nie lubię grać monsterem albo hunterami to kupuje tylko to co mi się podoba. Nie powiedziałbym, żeby grze czegoś brakowało, a jak już ktoś pisał na tym forum, dzisiejsze gry mają ograniczony czas i zasoby (i są potwornie drogie) i nie wszystkie pomysły da się zrealizować do premiery więc spora część zostaje wydana później, kiedy ekipa nie musi się już przejmować głównymi etapami produkcji. Może i mogliby dodawać za darmo, byłoby miło, ale nie dodają za to nie idą śladem innych deweloperów i przynajmniej nie jesteśmy zmuszeni kupować wszystkiego żeby nie zostać w tyle albo żeby w ogóle móc grać z resztą świata. Wg mnie to jeden z uczciwszych modeli biznesowych ostatnimi czasy, ale zrobili ten błąd, że się przyznali jakby siedzieli cicho i wydawali nowe postaci po premierze to tylko ludzie by się cieszyli i kupowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 18:58, Karanthir666 napisał:

Tylko widzisz, jak są zapowiadane DLC przed premierą to znaczy, że czegoś brakuje w grze
albo szukają frajerów.

Nieprawda. Wystarczy, że dział artystyczny musiał zacząć coś robić, bo w późniejszych fazach tworzenia gry nie mają nic do roboty.

Dnia 05.02.2015 o 18:58, Karanthir666 napisał:

Jeśli chodzi o samochody, to porównanie nietrafione. Pod każdym
względem. Nie będę się nad tym rozpisywał, bo ten temat tego nie dotyczy.

Jak najbardziej trafiony. Kupując samochód w podstawowej wersji przykładowo nie masz klimatyzacji, szyberdachu, HUDa na szybie, czujników parkowania, itp. Wszystkie te dodatki kosztują, dodają nowe funkcje do samochodu. Sam samochód w podstawowej jest jednak produktem kompletnym - spełnia swoje zadanie. To samo tyczy się Evolve. Gra bez DLC jest produktem kompletnym, bo nie wycięto z niej tak naprawdę nic ważnego (a przecież postacie to nawet nie nowa funkcjonalność, tym byłby jakiś tryb, którego nie ma w podstawce).

Dnia 05.02.2015 o 18:58, Karanthir666 napisał:

Generalnie zapowiadanie PŁATNYCH DLC przed premierą jest oznaką pazerności.

Nope, not really, o czym wie każdy, który wie jak wygląda proces tworzenia gry. Podpowiem: pewna część teamu nie ma nic do roboty w ostatnim etapie gry a sam plan tworzenia oprogramowania nie zakłada porzucenia jego rozwoju na premierę. Ci ludzie muszą robić coś, by zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie niechęć do gry sporej części graczy i zastanawiam się ilu z nich rozegrało chociaż jeden dobry mecz, bo quitowanie po 10 minutach mnie nie przekonuje. Ja przychylam się do rozentuzjazmowanych komentarzy prasy, bo grało mi się kapitalnie i pierwszy raz od wieków zamówiłem preordera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego posta powinno się podpinać pod każdym newsem gdzie zaczyna się zbędny ból tyłka o DLC [o DLC generalizowane jako ogol, czyli w oczach przeciętnego gracza-laika który nie ma o niczym pojęcia, każde DLC to najmniej 3/4 contentu wyciętego bezczelnie z gry]

Można by jeszcze tylko dodać, ze nie każde DLC to automatycznie content wycinany z gry. Jasne jak jakaś firma robi wał ewidentny, wywala z gry celowo i z premedytacją content i sprzedaje tytuł "na raty" to warto im portfelem pokazać środkowy palec. Ale czepiać się, ze są założenia [znane wszystkim] dla tytułu XYZ a potem twórca ma czas i chce ten tytuł rozwijać jakimiś DLC to już zakrawa na jakąś paranoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach / Ale czepiać
> się, ze są założenia [znane wszystkim] dla tytułu XYZ a potem twórca ma czas i chce ten
> tytuł rozwijać jakimiś DLC to już zakrawa na jakąś paranoję.

Pamiętacie jak do Prince of Piersia zrobili płatne dlc ujawniające prawdziwe zakończenie? Pamiętacie jak bardzo wtedy Ubi zabolala ta decyzja? Nie mówię że Twórcy Evolve będą wycinać fabułę z gry ale cześć firm coraz agresywniej używa polityki Dlc jako kartę przetargowa. Dlaczego? Sama podstawa nie jest wystarczająca? W Homm bez dodatków gra się świetnie choć są również fajne oczywiście. Nikt wtedy nie pisał słuchajcie kupujcie bo bo zrobimy 10 dodatków i będziemy wspierać grę w ogóle nie było mowy o takim argumencie. Oj pozmieniało się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować