Zaloguj się, aby obserwować  
BlackBomb

NAJLEPSZY AVATAR - konkurs

8805 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2007 o 12:02, greg_f napisał:

@Lfdracon >> /.../ nareszcie idealna lista z punktacją [chodzi mi o
miejsca ex aequo]


Taaa.... No bo to przecież oczywiste, że przed osobą na 13 miejscu jest 23 uczestników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 15:59, rob006 napisał:

Taaa.... No bo to przecież oczywiste, że przed osobą na 13 miejscu jest 23 uczestników...


Przykro mi, że nie pojmujesz zasady ex aequo... Jednak taka się przyjęła i taka powinna wszystkich obowiązywać, a nie wg czyjegoś widzi-mi-się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 16:49, greg_f napisał:

Przykro mi, że nie pojmujesz zasady ex aequo... Jednak taka się przyjęła i taka powinna wszystkich
obowiązywać, a nie wg czyjegoś widzi-mi-się.


Przyjęła zależy gdzie. Ja jakoś częściej spotykam system stosowany przez Deejay''a. Ot, choćby taki mało profesjonalny i w ogóle nieznany sport, jak skoki narciarskie. Ktoś tam pewnie tak wymyślił, i żadna organizacja tego nie zaakceptowała. Czyjeś widzi-mi-się...

I może w takim razie wytłumaczysz mi, na czym polega zasada ex aequo? Bo ja do tej pory sądziłem, że mówi tylko o tym, że osoby z tą samą ilością pkt są na tym samym miejscu. O dalszym rozdziale miejsc nie słyszałem zbyt wiele, a jeśli już, to postępowano w ten sam sposób co Deejay.

PS: Wiem że to nie jest źródło informacji, którym można się bezkrytycznie posługiwać, ale Wikipedia jest po mojej stronie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wdawał się w dyskusje nt. interpretacji i analizy systemu punktacji, powiem jedynie od siebie: punktacja wygląda tak, a nie inaczej, w dużej mierze z mojego lenistwa :p jeśli bardzo chcecie, mogę zrobić listę, ile osób oddało ile punktów na dany awatar. I tak awatar, na który oddano tyle samo głosów ilościowo, ale były to załóżmy dwa głosy po 3 pkt. byłby wyżej od awatara, na którego trzy osoby oddały po 2 punkty :p ale tylko dla własnej satysfakcji nie chce mi się tego robić ;) poza tym, myślę że ten sposób jest bardziej czytelny - mamy porównanie w skali ogółu wyników i możemy łatwo zorientować się, jak wypadliśmy na tle innych. Dużo łatwiej, niż w systemie stosowanym przez Deejay''a. Chociaż możesz oczywiście mieć pretensje, że nie jest tu uwzględniona liczba uczestników etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałeś taki przykład, ja podam inny. Masz zawody załóżmy w lekkoatletyce, kolarstwie, gimnastyce etc. Pierwsza osoba zajmuje 1. miejsce, a na drugim miejscu są np. dwie osoby, to ta na trzecim jest na czwartym? Otóż, w magiczny sposób jest na trzecim, a osoba za nią na czwartym. Jesli kolejne osoby np. 4 osoby są na jednym miejscu np. 5 to kolejna w magiczny sposób ma miejsce 6. Tak to działa w tych sportach. Osobiście nie pamiętam jak było w skokach, ale nie wydaje mi sie, żeby było w ten sposób co pisze w Wiki.
Cóż widać, że wszystko zależy od interpretacji. Ale IMO taka punktacja jest mniej krzywdząca. Ex aequo znaczy przecież na równi, jednakowo, w ten sam sposób, w równej mierze. A Wiki... przeczytaj ten artykuł za np. dwa miesiące, jak zajmie się nim ktoś, kto opiera sie o jakieś źródła naukowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 17:46, Lfdracon napisał:

poza tym, myślę że ten sposób jest bardziej czytelny - mamy porównanie
w skali ogółu wyników i możemy łatwo zorientować się, jak wypadliśmy na tle innych. Dużo łatwiej,
niż w systemie stosowanym przez Deejay''a.

Mógłbyś to rozwinąć? Bo nie za bardzo wiem, czemu tak jest lepiej. Zajmujemy np 8 miejsce, ale żeby sprawdzić ile osób jest przed nami, musimy liczyć. W systemie stosowanym przeze mnie miejsce nie jest uzależnione od tego, kto z kim zremisował, tylko od tego na jakie miejsce zasłużyliśmy, i też widać jak wypadliśmy na tle innych.

I nie traktuj tego jako atak, - nie mówię, że prowadziłeś źle konkurs. :) Po prostu przy każðej nadarzającej się okazji greg_f próbuje udowodnić, że wyniki powinny wyglądać tak jak teraz, a ja za każdym razem próbuję mu zaprzeczyć ;P

@greg_f

Dnia 19.11.2007 o 17:46, Lfdracon napisał:

Osobiście nie pamiętam jak było w skokach, ale nie wydaje mi sie, żeby było w ten sposób co pisze w Wiki.

Źle ci się wydaje.
Ja z kolei nie za bardzo pamiętam,aby w lekkoatletyce było tak jak ty mówisz. Mógłbyś jakimś linkiem z oficjalnymi wynikami się podzielić, bo wszystko co ja znalazłem jest przedstawiane według "mojego" schematu.

Dnia 19.11.2007 o 17:46, Lfdracon napisał:

Ale IMO taka punktacja jest mniej krzywdząca. Ex aequo znaczy przecież na równi, jednakowo, w ten sam sposób, w równej mierze.

Ok, nie wiem o co ci chodzi. Zawodnicy, którzy mają tyle samo pkt, są na tym samym miejscu, tak? Czyli są na równi. Więc czemu krzywdząca? 6 zawodników jest od ciebie lepszych, więc które powinieneś mieć miejsce? 3?

Dnia 19.11.2007 o 17:46, Lfdracon napisał:

A Wiki... przeczytaj ten artykuł za np. dwa miesiące, jak zajmie się nim ktoś, kto opiera sie o jakieś źródła naukowe.

Ponad 2 lata (czyli od początku jej istnienia na wiki) definicja mówi to samo. Dziwne, że nikt do tej pory tego nie zakwestionował. Ale za 2 miesiące na pewno wpadnie jakiś naukowiec i to poprawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że od pierwszego grudnia przeprowadzę się (znowu...) i tam będę miał neta, także powinienem już być w stanie poprowadzić konkurs :)

Co do ex aequo, przy pierwszym konkursie, który prowadziłem, zastosowałem tego miesięczny system i spotkałem się z krytyką... Później sam zauważyłem, że w innych konkursach też jest inaczej i zacząłem używać systemu, którym teraz operuję.
Obecnie prowadzę statystyki również w quizie geograficznym i quizie z diablo i tam też używam tego systemu co tutaj i nikt się nie skarży :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować