Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Homeworld nie tylko jako strategia? Co wymyśli Gearbox?

19 postów w tym temacie

Niezbyt dobrze to wróży gdy w temacie Homeworld używa się słowa "marka" zamiast "gra".

"Zabawa gatunkami" najczęściej kończy się na kolejnym konsolowym FPP/TPP. Dla mnie Homeworld na zawsze pozostanie RTS-em,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po co to szmacenie marki? Zamiast od razu wydać Homeworld 3 to wolą zrobić minimalną pracą HD a za rok wydać Homeworld FPS. Już mogli sobie darować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Będzie MOBA i obrona statku matki :P
> MOBA w kosmosie biere!!!

W sumie żartowałem, ale jak się tak zastanowić, to akurat Homeworld całkiem nieźle by do tego pasował. Gdyby np. fajnie rozwiązać zarządzanie ekonomią i do tego dorzucić mechanikę z tower defence/odwórcony tower defence, to mogłoby wyjść z tego coś ciekawego. Albo, jeśli być złośliwym, to wyszedłby z tego normalny RTS xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Back Bird Interactive jakiś czas temu zapoiedziało bardzo fajnego RTSa inspirowanego Homeworldem, potem Gearbox przejął prawa do marki Homeworld a BBI po umowie z nimi zaczęło tworzyć oficjalny prequel na bazie ich poprzedniej gry. Zmieniła się formuła (co mi się nie spodobało) i słuch o grze zaginął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> I po co to szmacenie marki? Zamiast od razu wydać Homeworld 3 to wolą zrobić minimalną
> pracą HD a za rok wydać Homeworld FPS. Już mogli sobie darować.
A ja uważam, że dobrze jest gdy twórcy chcą rozbudowywać markę a nie tylko odcinać kupony od znanej nazwy.
Wersja HD to dobre posunięcie bo nie tylko starzy wyjadacze chętnie przypomną sobie grę ale przede wszystkim pozwoli przyciągnąć nowych graczy, no i dzięki temu o grze stało się trochę głośno. Częściowo stało się głośno przez takich ludzi jak ty, którzy narzekają, że to HD to skok na kasę czy lenistwo a inni, że to dobrze(tak jak ja), nieważne. O grze się mówi więc sprzeda się lepiej.
Gearbox''a kojarzę głównie z serią Borderlands więc FPS nie jest wykluczony, choć zapewne Homeworld 3 ujrzy kiedyś światło dzienne, to zbyt znana marka(w mojej opinii) by nie wykorzystać okazji do stworzenia kolejnej części.

BlackBird Interactive tworzy grę Homeworld: Shipbreakers i tu cytat z strony Gearboxa
From the original creators of the Homeworld franchise, Shipbreakers offers the epic prequel to the Homeworld saga, exploring the expedition that started it all. Homeworld: Shipbreakers offers engaging strategic gameplay, allowing players to command forces both on the ground and in the air. More updates will be coming in the future!


A wracając do tego co jeszcze można by zrobić z tą marką: Space Sim? Ostatni stały się trochę popularne(Star Citizen, Elite: Dangerous).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 12:13, michal_w napisał:

Niezbyt dobrze to wróży gdy w temacie Homeworld używa się słowa "marka" zamiast "gra".

"Zabawa gatunkami" najczęściej kończy się na kolejnym konsolowym FPP/TPP. Dla mnie Homeworld
na zawsze pozostanie RTS-em,

ojtam, po prostu szkoła Todda Howarda/Pete Hinesa - "Blizard jest głupi, że robi starcrafta jako rtsa z widokiem izo, my byśmy zrobili FPP bo to większa kasa". Niestety nie wiemy co obaj panowie mieli ciekawego do powiedzenia, gdy wariant "klasyczny" wypalił i bez ich światłych rad..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 12:54, Ecko09 napisał:

Jakiś dobry FPS czy RPG byłby super.

bo faktycznie FPSów czy TPSów udających RPG mamy na rynku tak mało, w przeciwieństwie do strategii, zwłaszcza tych oferujących możliwość ruchu w pełnym 3d..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 15:14, Kadaj napisał:

Konkurencja dla Mass Effecta. Grałbym. :3

No gdyby udało im się stworzyć ciekawą i wciągającą fabułę jak w ME... to tak grałbym <3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię tego studia. Znając Gearbox zrobią z tego shootera z naciskiem na kooperację a jeśli coś spierniczą to zwalą to na kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 15:02, dark_master napisał:

> Jakiś dobry FPS czy RPG byłby super.
bo faktycznie FPSów czy TPSów udających RPG mamy na rynku tak mało, w przeciwieństwie
do strategii, zwłaszcza tych oferujących możliwość ruchu w pełnym 3d..


Ja tam preferuję FPS i RPG, wiec co się dziwić ;p Zresztą wydaje mi się, że kolejną grę jaką zrobią w tym uniwersum to właśnie będzie Homeworld 3, więc odstaniesz to co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ludzie się boicie, że to będzie fps, rpg czy jakiś inny gatunek w uniwersum homeworlda, ja się bardziej obawiam, że to będzie gra na urządzenia mobilne. Będziemy mogli raz na trzy godziny zebra Ru z asteroidy i zrobić upgrade statku raz na 24 godziny:P
Myślę, że największe powodzenie mogłoby mieć coś w rodzaju Star Citizen osadzone w świecie Homeworlda, jeżeli byłoby dobrze zrobione to chętnie bym przyjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować