Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry roku czytelników Gram.pl - wyniki!

38 postów w tym temacie

@ixi1992
Hej, ale to głosowanie społeczności. A jestem pewien, że przynajmniej połowę tej społeczności stanowią casuale. Chcąc, czy nie chcąc takie głosowania są oparte na marketingu. Wśród niedzielnych graczy Dragon Age to RPG numer 1, bo prawdopodobnie nie grali w nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nawet rozumiem, choć niekoniecznie się zgadzam,
inkwizycja to niezła gra, ale bardziej hack''n''slash niż cRPG - każda z nominowanych gier była lepszym RPGiem niż Inkwizycja - ale ok, gra jest dobra i potrafi przyssać (sam nie wiem czemu nabiłem w niej chyba ze 100h).

FarCry 3.25 - Bolesne że wygrał z dużo lepszym imho Wolfem... ale ok, gra jest dobra i może się podobać.

Realny ból zadka mam tylko przy strategii roku - dużo oczekiwałem po BE, a niestety okazała się tylko nakładką na stara wersję. Endless Legend miażdży konkurencję pod każdym względem - mam wrażenie że ludzie głosowali po prostu na coś co znali a nie grali :(


(a i tak najlepszą grą był Transistor ;p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 15:30, Principes napisał:

cRPG: wybór DA:I to kpina. Rozwodzić się nad tą miernotą nie będę, gdyż do swoistej
wojny w tym temacie już na forum dochodziło w innych wątkach.

I nic z nich nie wychodziło poza pluciem się, że ja wiem lepiej. Przez co tradycja trwa dalej :)

@Podobnie z resztą jak UP H&S vs RPG.

Pewne rzeczy się nie zmieniaja widze. DA:I Słusznie najlepszym RPG roku xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczeń nie ma. Wszędzie, gdzie jakieś plebiscyty powtarzają się

FC4 i Wiesiek. W ciemno mogę powiedzieć, że za rok Wiesiek będzie najlepszą grą. Jak zawsze po premierach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zaserwowanym już teraz Dying Light ma dość mocnego konkurenta, choć niestety też wydaje mi się, że jaki by nowy Wiedźmin nie był (nadal w głowie mam to, że może to być gra "dobra i tylko dobra") to i tak tytuł najlepszej gry polskiej już ma w kieszeni. Ale poczekajmy, różne rzeczy po premierze dziać się mogą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej kuriozalne są tu komentarze i ból tyłka, że ludzie głosowali jak głosowali :D
Wiem, że są osoby dla których mainstream zawsze będzie zły, bo jest mainstreamem, ale trudno oczekiwać, żeby wygrywały w takich głosowaniach gry skrajnie niszowe :D
Czy ten rok w grach był zły? Moim zdaniem był raczej normalny.
Po kilku latach pozostawania wyklętym przez graczy, Bioware wrócił w wielkim stylu (swoją drogą pozdrawiam tych, którzy twierdzili, że Bioware się skończył) i teraz chyba wszyscy czekają na ME4 (choć dla mnie i tak zdecydowanie najlepsza była jedynka).
Obniżył loty nieco Ubisoft - najpierw słabe Watch Dogs (choć może patche coś poprawiły, od premiery nie grałem), potem "skandal" z Unity (akurat większych problemów z tą grą nie miałem, choć kartę graficzną potrafi mi zadusić), bezbarwne The Crew, trochę uratował ich Far Cry 4 (koniecznie muszę zagrać, po fenomenalnej trójce).
Z gier RPG zagrałem i w nowe Divinity (gra naprawdę dobra, choć po 30 godzinach mnie na amen zanudziła), i w Inkwizycję (początek zbyt dobrego wrażenia na mnie nie zrobił, fatalne sterowanie, ale podobno dalej jest znacznie lepiej), trochę pograłem w polskie Lords of the Fallen (i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że gry darsouksopodobne nie są dla mnie, nie mam cierpliwości) i szczerze mówiąc czekam na Wiedźmina :D
Cóż, wydałem w zeszłym roku sporo kasy na nowości, a najwięcej czasu spędziłem przy Fifie 13 (Fifa 15 dla mnie to jakieś totalne nieporozumienie, EA sknociła chyba wszystko co było możliwe, a najbardziej stronę techniczną) i przy BF4 z Premium (kupione jeszcze w 2013 roku), a najmilej z zeszłego roku wspominam oba dodatki fabularne do Dishonored, które wreszcie miałem okazję zakupić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2015 o 11:43, Muradin_07 napisał:

(nadal w głowie mam to, że może to być gra "dobra i tylko dobra")


To jest półka nieosiągalna dla Wiedźmina 3. W dniu premiery każdy poziom niższy niż ten, który zakodował się w głowach graczy przed premierą będzie porażką i nikt z zawiedzionych nie nazwie tego "dobrym". Wszystko, albo nic - albo Wiesław utrzyma się na najwyższym pułapie, albo spadnie prosto na glebę, pomijając jakiekolwiek środkowe stopnie. Co najwyżej po pewnym czasie ludzie się ockną z ocenami, ale to już będzie za późno. Obym tylko nie wykrakał. ;>

Krótko mówiąc - Dying Light może jednak faktycznie okazać się "najgorętszą polską premierą 2015", jak to go dotychczas reklamowano. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Realny ból zadka mam tylko przy strategii roku - dużo oczekiwałem po BE, a niestety okazała
> się tylko nakładką na stara wersję. Endless Legend miażdży konkurencję pod każdym względem
> - mam wrażenie że ludzie głosowali po prostu na coś co znali a nie grali :(

niestety, zawsze tak jest, nawet u nas w głosowaniu wewnątrzredakcyjnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie coś w stylu tego, co się stało w przypadku Diablo III. "No fajne fajne, miło się gra... ale czy na to czekałem tyle lat?". Nawet jeśli będzie to ocena 8 to już dla wielu będzie to ocena za niska i stanie się pozycją niewartą zachodu, co jest po prostu chorym podejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wprost niesamowite... gry roku i całą reszta nominacji, zawsze są te gry, które mnie
> nie interesują, lub które moim zdaniem były kompletnie beznadziejne. Dobrze, że robicie
> takie zestawienia... a teraz idę się wyrzygać ;]

No cóż, wielu moich ubiegłorocznych faworytów też zginęło w zalewie popularniejszych produkcji. Ale takie przecież uroki głosowań wszelakich - wygrywa większość, nie ci, którzy mają rację. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @ixi1992
> Hej, ale to głosowanie społeczności. A jestem pewien, że przynajmniej połowę tej społeczności
> stanowią casuale. Chcąc, czy nie chcąc takie głosowania są oparte na marketingu. Wśród
> niedzielnych graczy Dragon Age to RPG numer 1, bo prawdopodobnie nie grali w nic innego.

Nie ma to jak uszanowanie zasad demokracji. :) Swoją drogą, do tej pory wydawało mi się, że społeczność użytkowników gram.pl składa się z graczy i hejterów, nie spodziewałbym się tu jednak casuali. Chętnie poznam metodologię badań, dzięki którym wysnułeś ów śmiały wniosek, bo póki co nie mogę powstrzymać się przed wrażeniem, że doszedłeś do tego w wyniku chwilowej utraty trzeźwości umysłu. Sam rozumiesz, to zupełnie jakby twierdzić, że większość czytelników magazynów wędkarskich stanowią ludzie, którzy nigdy nie mieli "kija" w ręku. Niech jednak będzie po twojemu: ja również jestem takim "casualem", grałem we wszystkie nominowane erpegi i obiema łapami podpisuję się pod wyborem większości - w tej kategorii lepszego tytułu od Inkwizycji w zeszłym roku po prostu nie było. Co do tytułu gry roku, to oczywiście cała konkurencja mogłaby czyścić tenisówki pannie Ripley z Obcego: Izolacji, ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że czasem zgadzam się z redakcją, a czasem z graczami do których sam należę:) Jedno jest dla mnie pewne, Lords of the Fallen to największe pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o Polskie gry. Blizzard to już od wielu lat największe studio. Padaka roku to bez wątpienia AC:Unity, a najlepsza Polska gra to jak dla mnie równo na podium stoją: This War is Mine i Lords of the Fallen - świetne gry warte dużej uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dying Light może być Cieniem Mordoru 2015 - zaskoczeniem i grą o wiele lepszą, niż wszyscy się spodziewali. Czy rzuci wyzwanie Wieśkowi 3, to już zależy od samego Wieśka. Z jednej strony zgadzam się, że poziom hype''u na tę grę jest ogromny i nie będzie tu opcji pośredniej, ale z drugiej - jestem w stanie sobie wyobrazić, jak wiele gracze będą w stanie wybaczyć tej grze, bo to Wiedźmin i wreszcie można w niego zagrać.

I jeszcze słówko o Inkwizycji - ja osobiście na nią nie głosowałem, ale ciągle gram, mam nabite ponad 100 godzin i uważam, że to bardzo dobra gra. Trochę mi w niej brakuje, są niedoróbki czysto mechaniczne (fedex fedexem pogania), ale scenariusz, główny wątek i kreacje bohaterów jak to u BioWare są na najwyższym poziomie. Z tego miejsca apel do fanów Dark Souls - uszanujcie, że są gracze, którzy szukają w rpg czegoś innego, niż zręcznościowo wywindowanego poziomu trudności dodatkowo podbitego bugami. Nie trzeba być "każualem", żeby oczekiwać od role-playing czegoś więcej, niż slashera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezkonkurencyjnie Lords of the fallen! This War of Mine jest bardzo dobrą grą, z ciekawym pomysłem i polecam również, jednak być może przez osobiste preferencje, a być może po prostu przez to że gra jest po prostu bardzo dobra nie mam za dużo wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram jedną z najlepszych gier w tamtym raku był Lords of the fallen, jak i uważam że na świecie dała ludziom do myślenia, iż my Polacy także mamy coś do powiedzenia w temacie gier:) TWIM niestety nie grałem ale kolega grał i wiem że gra jest dość fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup Dragon Age: Inkwizycja oraz Lords of the Fallen. Grałem w Diablo III wraz z dodatkiem Reaper of Souls - bardzo mi się podobało. :) No i czekam na Wiedźmina 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować