Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Testujemy Oculus Rift, czyli u progu nowej ery w grach wideo

27 postów w tym temacie

Zbieram forsę od dawna, na to ustrojstwo. Mam nadzieję, że 2 tysiaki wystarczą by kupić OR... Potem już tylko "żegnaj rodzino" i można grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i poruszyłeś w tym tekście największe "ale" Oculusa, które bardzo mocno mnie wstrzymuje z jakimikolwiek deklaracjami. Bo o ile mogę sobie wyobrazić jakie super muszą być doznania kiedy się gra w takiego FPSa to wychodzi, dajmy na to, Pillars of Eternity... Albo Wiedźmin 3... albo jeszcze milion innych gier, w które nie wyobrażam sobie grać z goglami VR na głowie.
Poza tym nie ukrywam, fakt że Oculus tak łatwo "sprzedał się" facebookowi nie specjalnie mi się podoba. Jeśli ktoś mi powie, że inaczej nie byłoby możliwości aż takiego rozwoju, niższej ceny urządzenia itp. to tylko wskażę palcem przykład gry Star Citizen, która tylko dzięki crowdfundingowi ma teraz budżet większy niż niejeden tytuł AAA, poza tym ze wszystkich firm, Facebook akurat nie cieszy się dobrą opinią jeśli chodzi o względną bezinteresowność i prywatność.
Także jak dla mnie Oculus i inne gogle VR nie są w żadnym wypadku "nową erą gamingu". To już taki 3DS robi na mnie większe wrażenie (Kieszonsolka potrafiąca generować obraz 3D BEZ okularów!!!!- Tak, nadal się jaram!) no ale jestem w mniejszości.

Morpheus jest już bardziej dla mnie. Przynajmniej od firmy, którą lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza jednakże gogle VR są nie przyszłością gier a przyszłością wszelkich symulatorów w których postać siedzi za przeproszeniem na dupie, tak jak my przed komputerem. W innych warunkach immersja(swoją drogą takie słowo istnieje również w języku polskim i oznacza to samo! po co się więc odnosić do wersji angielskiej?) po prostu nie zaistnieje. Bo jak to tak biegać po dżungli/kopać piłkę siedząc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A niech mnie diabli, jeśli Oculus Rift i podobne urządzenia nie staną się przyszłością gier wideo. Bo tak właśnie będzie. "

Niemal dokładnie to samo powiedziałem po moim pierwszym kontakcie z Oculusem rok temu. Żadne 3D ani nowoczesne kontrolery ruchu, nie zrobiły na mnie wrażenie nawet częściowo porównywalnego z pierwszą przejażdżką Oculusowym roller coasterem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Half Life''a
grałem w niego na Intel Extreme Masters w ubiegłym roku, razem z innymi graczami na multi (kilka stanowisk podpiętych) oraz z karabinami w rękach, naprawdę świetne uczucie
podobno byłem nawet jednym z lepszych graczy, ale to nie był taki wyczyn, bo większość z graczy nie dawała sobie rady z jednoczesnym unikaniem pocisków i celowaniem do wroga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 22:37, Rocket02 napisał:

Bo jak to tak biegać po dżungli/kopać piłkę siedząc?


http://www.virtuix.com/

Spoko, już dawno o tym pomyśleli. Taki zestaw, w domu, godzinka biegania w FPSie czy innym wymagającym ruchu tytule i nikt nie powie, że przed kompem tylko grubasy siedzą ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie brak komentarzy pod artykułem. A nie, sorry, nie dziwi. Na co pecetowym fetyszystom taki bajer jak nie wykorzystają go w swoich izometrycznych erpegach sprzed dekady. Lepszy byłby jakiś generator monologów.
Miałem odczucia podobne co autor ale byłbym ostrożniejszy w prognozach. A pamiętacie jak Move i Kinect miały na zawsze odmienić gry sportowe i fpp? I co? I Fifa, i CoD. Problem bierze się moim zzdaniem zawsze w tym samym miejscu. Pojawia się niesamowity kawałek sprzętu, chorobliwie ostrożni gracze mówią ''kupię jak więcej gier wyjdzie'', deweloperzy zaliczający słabą sprzedaż gier na nowe sprzęty mówią '' przy takich wynikach nie robimy kolejnych gier '', mija rok, sprzęt idzie w zapomnienie i ten sam, durny, ostrożny gracz mówi '' wiedziałem, że nie opłaca się kupować ''. I tym sposobem zabijają Kinecty i Vity. Z vi będzie tak samo i mimo że jestem tego świadomy to Morfeusza do tysiąca złotych biorę na premierę. Żeby nie być w gronie tych głupio-mądrych graczy A NIE MÓWIŁEM. VR to przyszłość ale dopiero jak będzie obowiązkowo sprzedawany do PS5 i Xboxa Next.
Edit: forum wariuje. Raz mi pokazuje brak komentarzy, raz się wyświetlają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oculus zapowiada się niesamowicie... a właściwie już w obecnej formie jest niesamowity. Jedyne czego mi brakuje to tej przeklętej daty premiery wersji konsumenckiej. Bo pieniądze na zakup, w moim przypadku już dawno odłożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupię ale na pewno nie pierwszą wersję. Wolę poczekać aż naprawią wszystkie błędy i być może jak stanieje. Ciekawe ile człowiek może wytrzymać mając to na głowie? Chodzi mi tu głównie o zmęczenie oczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2015 o 09:01, mafix92 napisał:

Kupię ale na pewno nie pierwszą wersję. Wolę poczekać aż naprawią wszystkie błędy i być
może jak stanieje.


Dokładnie o tym mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować