Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Testujemy Oculus Rift, czyli u progu nowej ery w grach wideo

27 postów w tym temacie

Mam dokładnie takie same odczucia co Myszasty.
Parę dni temu dane było mi protestować sobie porządnie ten wynalazek.
Dwa tytuły zrobiły niesamowite wrażenie czyli Elite i Vox.
Słowo imersja nabiera nowego znaczenia.

Dwa wnioski nachodzą w tym momencie. Oculus jest stworzony do symulatorów oraz potrzebuje dedykowanego oprogramowania. Starsze gry nie dawały już takich efektów.

W moim przypadku jeszcze jeden problem wyszedł na światło dzienne. Mianowicie FPS-y powodują u mnie nudności :(.
Kiedy siedzę w kabinie myśliwca jest w porządku ale jeśli chce sobie pochodzić to mój błędnik zaczyna wariować.

EDIT: No i rozdzielczość DK2 jest wielce niezadowalajaca. Boje sie ze wersja konsumencka ze swoja dwa razy wieksza rozdzielczoscia tez bedzie niezadowalajaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam dokładnie takie same odczucia co Myszasty.
> Parę dni temu dane było mi protestować sobie porządnie ten wynalazek.
> Dwa tytuły zrobiły niesamowite wrażenie czyli Elite i Vox.
> Słowo imersja nabiera nowego znaczenia.
>
> Dwa wnioski nachodzą w tym momencie. Oculus jest stworzony do symulatorów oraz potrzebuje
> dedykowanego oprogramowania. Starsze gry nie dawały już takich efektów.
>
> W moim przypadku jeszcze jeden problem wyszedł na światło dzienne. Mianowicie FPS-y powodują
> u mnie nudności :(.
> Kiedy siedzę w kabinie myśliwca jest w porządku ale jeśli chce sobie pochodzić to mój
> błędnik zaczyna wariować.
>
> EDIT: No i rozdzielczość DK2 jest wielce niezadowalajaca. Boje sie ze wersja konsumencka
> ze swoja dwa razy wieksza rozdzielczoscia tez bedzie niezadowalajaca.
grałem na wersjach od tej pierwszej rozesłanej w publike dla firm itd. i skoro sam grałeś powinieneś to zauważyć, że nawet na tej słabej rozdzielczości jak grałem, wystarczył 2-3min i już nawet tego nie zauważałem, choć to oczywiste, że przy grze takiej niedawno wypuszczonej byłoby to o wiele bardziej zauważalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2015 o 18:32, Accele napisał:

grałem na wersjach od tej pierwszej rozesłanej w publike dla firm itd. i skoro sam grałeś
powinieneś to zauważyć, że nawet na tej słabej rozdzielczości jak grałem, wystarczył
2-3min i już nawet tego nie zauważałem, choć to oczywiste, że przy grze takiej niedawno
wypuszczonej byłoby to o wiele bardziej zauważalne


No nie do konca. Grajac w Elite niska rozdzielczosc dawala sie we znaki caly czas. Tekst po prostu byl trudny do rozczytania. Rownie caly obraz wydaje sie byc rozmyty po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy tekst. Chciałbym poczytać więcej na ten temat. Fajnie by było, gdybyście zamieścili kolejny artykuł z bardziej obszernymi opisami wrażeń z różnych typów gier. Mnie interesowałyby głównie symulatory - także samochodowe…

Na początku się napaliłem, bo ulepszona wersja DevKit 2 to Crescent Bay...
Domyślam się, że w zdaniu chodziło jednak o ulepszoną wersję, <CZYLI> DevKit 2 (zabrakło przecinka, lub myślnika)…
No chyba, że jednak nie… Ale nie słyszałem, żeby Crescent Bay mieli udostępniać…
Czy jednak? Cholibka - teraz mnie ciekawość zżera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaparowane soczewki trzeba wytrzeć i stosunkowo często, to rysuje powierzchnie bardzo szybko bo pewnie zaoszczędzili na tym żeby produkt był komercyjny. Komplet soczewek pewnie kosztuje krocie bo to raczej najdroższy element. W każdym razie Myszasty - artykuł nakręca na kupno jak cholera ale nie mówi o podstawowych wadach. Za jakiś czas wyjdą wady a po nich ulepszona wersja albo produkt innej firmy która zrobi coś lepszego ale nie na każdą kieszeń.Poza tym zdecydowanie za ciężki. Może pół godziny można pograć,ale więcej to wyzwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2015 o 14:53, drumlock napisał:

Poza tym zdecydowanie za ciężki. Może pół godziny można pograć,ale więcej to
wyzwanie.


Kwestia indywidualna zapewne. Gralem dobre pare godzin i nie odczuwalem ciezaru wogole.
Za to twarz mi sie nagrzala i spocila. W OR jest troche cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować