Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Michael Pachter: - cena Xboksa One już nie wzrośnie

9 postów w tym temacie

To chyba oczywiste ,że elektroniczny sprzęt nie może drozec - to nie ziemia,a szybko starzejący się komputer. WIęc co on nam tu pieprzy oczywistą rzecz,taka cena powinna byc w Polsce i spadająca regularnie,a nie jak jeszcze w róznych media sklepach "okazjonalnie cenowo" wciskają stare konsole z grami w cenie ...nowych konsol z zachodu, żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że gram dalej bawi się w pisanie newsów o Patcherze... Pisanie artykułów, byle jakieś były mógłbym jeszcze zrozumieć, ale żeby w ogóle traktować tę osobę serio? A no tak, przecież wróży o XBO. Ciekawe, że nigdy nie napisaliście, jak ta konsola słabo sobie radzi w Japonii... albo Europie.

>Według Pachtera, różnice w początkowej sprzedaży obu sprzętów zostały spowodowane >przez obecność Kinecta w konsoli Microsoftu.
Nie, przez to, co zapowiedzieli na E3.

>Obniżka ceny może pozwolić Xboksowi One zbliżyć się do pułapu osiągniętego przez >PS4.
Obniżka była jedynie w USA, zresztą ta konsola jedynie tam sobie radzi.

>Ludzie nie kupowali Xboksa One i najwidoczniej część konsumentów przesiadła się z >Xboksa 360 na PS4, ponieważ te osoby nie chciały Kinecta
Widzę że Kinect stał się chłopcem do bicia, ale nie o niego się rozchodziło. Wolniejsza konsola była droższa, zapowiadano, że będzie trzeba być cały czas online, a do tego dołożono jeszcze zbędnego Kinecta.

>Nie jestem pewien, dlaczego Xbox nie zaczął się po tym od razu sprzedawać lepiej od >PS4. Stało się to dopiero po obniżeniu ceny do 349 dolarów i rozpoczęciu rozdawania >gier
350$ + 2 gry vs 400$ i 2 gry w czarny piątek... ciekawe czemu sprzedało się wtedy lepiej. To zobaczmy jak sprawa wygląda obecnie (na podstawie bestsellerów Amazon - są chyba aktualizowane co godzinę):
USA:
http://www.amazon.com/best-sellers-video-games/zgbs/videogames
PS4 (bez gry za 400$) - 7 miejsce
XBO (z AC: Unity za 350$) - 18 miejsce
Wii U ( Super Mario 3D World and Nintendo Land Bundle za 303$) - 65 miejsce

UK:
http://www.amazon.co.uk/Best-Sellers-PC-Video-Games/zgbs/videogames
PS4 (bez gry za 330?) - 40 miejsce
Wii U ( Premium Pack with Mario Kart 8 za 199?) - 67 miejsce
XBO - Nie ma w ogóle na liście top 100


Żeby było jasne, nie mam konsoli. Denerwuje mnie po prostu poziom dziennikarstwa, jaki zaczęło prezentować gram.

EDIT: Przeczytajcie sobie reakcje NeoGafu na ten wywiad z Patcherem: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=989609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta cena na pewno już zostanie, a z upływem czasu jeszcze spadnie w dół. Przecież wiadomo ze tego teraz mamy coraz więcej i chcąc utrzymać sprzedaż dalej na wysokim poziomie to niestety muszą iść w dół. Wiadomo że minie chwila zanim znowu coś, ale to tylko kwestia czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2015 o 11:28, theEvil4U napisał:

Żeby było jasne, nie mam konsoli. Denerwuje mnie po prostu poziom dziennikarstwa, jaki
zaczęło prezentować gram.


Nie tylko ciebie, ja sobie to zawsze tłumacze tym że przecież jak bezmyslne małpki kopiują newsa często go nawet nie czytając z innych portali. Niby to nie wytłumaczenie ale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież imię tego pana znajduje się w temacie. Każdy o tym wie, w takim razie nie interesujących rzeczy się nie czyta. A wtedy przestaną się pojawiać, gram.pl chyba nie jest taki głupi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować